Ben, Earl ve Ölen Kiz (Me and Earl and the Dying Girl) (2015)

Ben, Earl ve Ölen Kiz (2015)
Me and Earl and the Dying Girl

Puan Like 8.2 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
105 dakika
Ricky.McFloyd Arkadaşı Earl ile sürekli klasik filmlerin parodisini yapan lise öğrencisi Greg'in hayatı, sınıf arkadaşı Rachel'ın kanser olduğunu öğrendikten sonra sonsuza dek değişir.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Akadaşlığın güzel bir duygu olduğunu hatırlatan dram yüklü bir gençlik filmi ...
12 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Herkese hitap eder mi bilmiyorum ama benim çok beğendiğim ve etkilendiğim bir yapım oldu. Çekim teknikleri ve görüntüleri de son derece güzel olmuş
1 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
Başta alışık olmadığım anlatım tarzından dolayı afalladım biraz ilerleyince ''bu ne ya saçma bir film mi geliyor acaba kapatsam mı?'' diye düşünüp başladık artık sonunu getirelim diyerek devam ettim. 1 saati geride bıraktığımda artık dış dünya yoktu benim için. Tanışmakta zorlandığım ama sonradan bir olduğum kişilerdi. Film bittiğinde jenerik akıyor ve ben hala orda yaşıyordum. Hala boşluğa bakıp dalıyorum. Siz çok güzeldiniz..
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
İlk başladığında Greg ile ilgili olarak çok ukala sikimsonik bir lise ergeni gibi hissediyorsunuz. Rachel'in öleceğini biliyorsunuz ama filmin sonunda yine de kal geliyor insana... Güzel film, duygusal ve izlenebilitesi yüksek
neredeyse 2 yıl önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Filmi The Fault in Our Stars çakması sanıp bir önyargıyla izlemeye başlamıştım. Çok büyük hata yapmışım. Çünkü The Fault in Our Stars'a benzetmek filme büyük bir hakaret bence. Çok tatlı bir filmdi ve karakterlerin her birine ayrı ayrı sempati duydum. Son olarak filmde kullanılan müzik yelpazesi de en az film kadar hoştu.
neredeyse 2 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Afişine bile bakarken mutlu olduğum filmlerden.Film izleyiciyi kendine o kadar güzel bir şekilde bağlıyorki farkına ancak film bittiğiinde varıyorsunuz.Yönetmenin çekim tekniğini çok sevdim Greg'in dünyasını anlamamıza gerçekten yardımcı olan bir teknik olduğunu düşünüyorum :) Güzel vakit geçirmek ve yeni bir yönetmenle tanışmak isterseniz sizi bu filme davet ediyorum :)) iyi seyirler...
2 yıl önce
heeibit profil resmi
heeibit
Bazı filmler vardır bittikten sonra bir yazı yazasınız gelir ya da bir resim yapasınız her ne ile alakadarsanız. Tam da o filmlerden olmuş. Abartısız ve sırf bu yüzden filmdeki her sahne yaşayabileceğiniz ve olaylar karşısında verebileceğiniz tepkilerden oluşuyor. Ama bu yüzden de basitleştirilmemiş bir film. Çok başarılı değil mi! Çok samimi olmuş.
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Sinema ile igili olan insanları seviyorum, sinemayla igili olan insanları konu edinen filmleri de seviyorum. Bu filmi de en çok bu yüzden sevdim.Evet arkasında bir dram var ama bu kısım pek de ilgimi çekmedi.Diyaloglar, görüntüler, ne kadar dramı boş verdim desem de duygulandıran sahneler filmi vasatın üstüne çıkardı gözümde.İyi vakit geçirmem de cabası.
2 yıldan fazla önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Kesinlikle etkileyici.
3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmin değişik bir yapısı var. Özenle ve detaylıca çekilmiş. duyguları klişeleştirmeden akıcı bir anlatımla sıkmadan insanı sürükleyip götürüyor. Alışılmışın dışında beğendiğim ve tebessümle izledim..
3 yıl önce
GokhanOkutan profil resmi
GokhanOkutan
çok güzel filmdi. aşırıya kaçmadan, demagoji yapmadan hatta gülümseterek çok güzel anlatılmış herşey.
3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
İlginç anlatımı olan muhteşem bir film. Dikkat edin ters köşe var. Çok beğendim eğlence kısımları tadında dram kısmıda tadında. Mutlaka izlenmeli ders çıkarıcaksınız.
3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Filmin işleyişi gerçekten farklı ve çok güzeldi. Parodileri de çok beğendim. Çok ağlarım sanıyordum ama özellikle filmin ilk yarısı yüzünüzde bi gülümsemeyle izliyorsunuz.
3 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Filmin ilk bölümlerini bayağı sevdim diyebilirim. Özellikle farklı bir şekilde çektikleri filmlerin görüntüleri çok iyiydi. Seçilen filmler ve yönetmenler de hep saygı duyduğum ve sevdiklerim olduğu için ayrı bir tat aldım. Film doğal, diğer kanserli kız hikayelerine göre abartılı duygu sömürüleri yok, ileride hatırlanacak bir gençlik anısı olarak işlenmiş gibi, sade ama duygu dolu. Ayrıca sonundaki mesajı da çok sevdim. Bu filmi izleyenler diye başlayan...
3 yıl önce
Denizhan profil resmi
Denizhan
Böyle filmlerde duygulanırım gözlerim dolar sanki gerçek hayatı anlatırmış gibi ama unutmamak lazım ki dünya'da böyle ölen insanlar çok eğer ağladıysam onları düşünerek ağladım. :/
3 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Olivia Cooke un bütün rollerinde hasta olması kabak tadı verdi artık bana sürekli denk geliyor sanırım özellikler BATES MOTEL dizisindeki rolünden sonra bu filmde de onu görünce bi önyargılı izledim.Film güzeldi ama IMDB den o kadar yüksek puan almasına şaşırdım o kadar da değildi
3 yıldan fazla önce
Porpolog profil resmi
Porpolog
3 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Darbe etkisi yapmasa da, duygulandıran ve hislerinize dokunan bir film, gözleri de doldurur ayrıca.
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
filme önyargılı başlamıştım popülaritesinden dolayı ama benim yüzümü kara çıkarttı ve buna gerçekten çok memnun oldum. Earl v Greg in dünyalarına zoraki bir arkadaş katılına görünmez duvarların çöküşü gibi bambaşka bir dünya oluşuveriyor bu arkadaşlar arasında. Kült filmlerden esinlenerek kendi çektikleri filmler de oldukça eğlenceli ,bununla birlikte film o kadar naif tatlı nazik bir biçimde çeşitli duyguları özellikle dram neşe iç içe dozunda özenle oya gibi işlemiş ki aldığı ödülü sonuna kadar da hak eden bir film çıkmış ortaya, çok çok beğendim harikaydı, mutlak izleyin.
3 yıldan fazla önce
oorhunturan profil resmi
oorhunturan
yarım bıraktığım nadir filmlerden biri
3 yıldan fazla önce
xavalon profil resmi
xavalon
İzlenmesinde fayda var.
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
farklı izlenebilir
3 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Bütün film boyunca öyle "bu öyle bir film" deyip sonunda tamda "öyle bir film" olma durumu can sıkıcı :/ Final dışında oldukça beğendim...
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
öncelikle, filmi izlerken sürekli bir şeyler yazdım durdum ama finali ile hepsini çöpe gönderdi.
kendi adıma oldukça akıl karıştırıcı bir film. bir tarafta klişe bir konu üzerine klişe tavırlar, diğer tarafta oldukça başarılı bulduğum yaratıcı detaylar. aslında eğlenceli bir geyik çerezlik gibi ama hissettirdiği bütün "bir şeyler olmamış ya"lara rağmen beğenmekten alıkoyamadım kendimi. sanırım hikayenin özü ve hayran bırakan detaylar bunun sebebi.
3 yıldan fazla önce
ImpLosioN profil resmi
ImpLosioN
Değişik bir yapım arayanlar için birebir. Parodiler oldukça eğlenceli.
3 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Farklı bir film olmuş. Üzerimde garip bir etki bıraktı bu film. Çok beğendim.
3 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Creatif bir iş olmuş. Komedisi komedi dramı dram. Ayrıca bir çok yönetmene selam durmuş yönetmenimiz. İşleyiş ve anlatım da fazlasıyla tatmin edici. Film alkışı hakediyor. İzle- izlettir.
3 yıldan fazla önce

Me and Earl and the Dying Girl filmini beğenenler

Me and Earl and the Dying Girl filmi hakkında ilgi çekici içerikler