Senden Once Ben (Me Before You) (2016)

Senden Once Ben (2016)Me Before You

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
106 dakika
323
8
848
129
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Emilia Clarke'nin o şapşal ördek bakışlılığı ve kaşları çok komikti. Film ise renkli bir karakter olan bir kişiyle hayattan kendisini koparmış bir kişinin arkadaşlıklarını konu alıyor. Çok uç seviyelerde bir film olmasada orta halli olduğunu düşünüyorum. Güzeldi. 6.5 /10
error_outline
8 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Emilia sen bu camiaya bir lütufsun... Filmi izlerken Emre Aydın 'ın şu sözleri geldi aklıma 'Üşürsen söyle hemen, içimin camları kapansın.' O nasıl bakıştır insanın yüreğine ilmek ilmek işleyen...Güzel şeysin ey aşk.
error_outline
9 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Filmin en güzel yanı çekildiği yerdir. Kale, yeşillik ve tatilin olduğu yer muhteşemdir. Onun dışında Lou'yu gömmenin bir anlamı yok. Patrick zaten ilgilenmiyordu ki. Adam Norveç'e bile iş için giderken tatil planı yapıyor. Patrick'in aldatılması normaldir. Ayrıca Lou'da o kadar para var olduğu için planlar yapmış, aşık olduğunu sanmış olabilir. Alice'te kötürüm sevgilisini bıraktığı için ayrı adilik yapmıştır. En masum karakter yakın arkadaştır. Bir nevi kız yabana gitmesin diye masum yaklaşmış olabilir :) ortalama bir dram romantik filmdir.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Mear profil fotoğrafı
Mear
Yapılan tüm yorumlar a baktimda filmin harikaligini sadece birini tanımadan önce gerçekten yaşamayan insanlar ve o insanla tanıştıktan sonra bambaşka bir aleme geçen yeniden kanatlanip ucanlar bilebilir yani diyorumki :) hayatınızda böyle bir insan var ise anlayabilirsiniz ve Benim hayatımda böyle bir insan olduğu için çok ama çok şanslıyım ? şimdi kalbinizle aglayabilir ve izleyebilirsiniz ? senden önce ben şiddetle tavsiye edilir ;)
error_outline
3 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Ağlattı resmen, hemen kitabını da okumak istiyorum ?
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
ecel16 profil fotoğrafı
ecel16
yan rol bile olsa Jenna Coleman için izledim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
blackeagle03 profil fotoğrafı
blackeagle03
düz monoton ama bir o kadar güzel ve anlamlı..hem gülümseten hem sızlatan çok ama çok güzel bir hikaye..
error_outline
4 yıldan fazla önce
sercandevran profil fotoğrafı
sercandevran
kızın adamla tanışınca kendi sevgilisini hiç umursamaması bilmem kaç senelik sevgilisine hiç bir açıklama yapmadan diğer adamla aşk yaşaması bir bana mı koydu :D bi de kızı temiz saf kız olarak betimliyolar. Hem aşk filmi çekip hem de kaç senelik aşkı hiç olmamış gibi gösterip silinmesi garip geldi. Bu arada'' spoiler'' eklemedim dediğim gibi bir benim dikkatimi çekmiş herhalde o yüzden gerek duymadım

error_outline
neredeyse 5 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Aslında film ilk çıktığında hemen izlemek istemiştim ama bazı teknik problemlerden dolayı bugüne kaldı, neyse geç olsun güç olmasın demişler :) O kadar tatlı bir filmdi ki çok çok çok beğendim. Güldüğüm kadar ağladığım başka bir film izlemedim. Her yönüyle çok başarılı bir filmdi. Oyunculuklar harikaydı, Emilia Clarke ve Sam Claflin kalbinizin derinliklerine dokunmayı başarmışlar. Filmin müzikleri de ayrı bir güzel daha ne olsun. Gerçekten son yıllardaki en iyi romantik-dram filmi diyebilirim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklediğimden çok daha iyi bir filmdi hatta son zamanlarda izlediğim en güzel romantik filmdi. Film Clarke'ın fazlaca katkısıyla bir süre keyifli devam ederken bir yerden sonra yavaş yavaş sizi drama sürüklüyor. Oyuncular ve yaşananlar yani senaryosu size duyguları çok daha güzel hissettiriyor. Finalde ise acabalarla izliyorsunuz. Tabi bunun yanında en kötü ihtimalle bir kaç damla gözyaşıyla :) kendi alanında iz bırakacak filmlerden. 8,5/10
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Lessienn profil fotoğrafı
Lessienn
Bana fazla klişe geldi.Aşağı yukarı aynı senaryoyla milyon tane film çektiler zaten ama çerezlik izlenebilir tabi. Ha bi de Emilia Clarke'ın kaşları feci rahatsız ediciydi,en azından benim için.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Intouchables'a benzer bir yapısı olan bir film , insanın ruhuna dokunan izlerken yaşam sevgisini arttıran aynı zamanda duygulandıran güzel bir 2 saat geçirmek için ideal. Emilia Clarke tatlı,saf halleriyle giydiği rengarenk kıyafetleriyle ekranı adeta renklendirmiş gülümseyişiyle insanın kalbini ısıtıyor. İzleminizi tavsiye ederim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Game of Thrones'ta Khaleesi rolünde sert mizacıyla izlediğimiz Emilia Clarke , bu sefer romantik ve uçarı tiplemesiyle naif bir rolde karşımıza çıkıyor. Film dramatik konusuna rağmen hem komik, hem düşündürücü ve oldukça samimi bir hava yakalamayı başarıyor.
Özellikle Emilia Clarke'in müthiş sevimliliği ve aksanı için izlenir.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Finaliyle birlikte hem öfkeyi hem üzüntüyü bir arada yaşatan filmlerden biri oldu benim için. Ne de güzel şeker gibiydi halbuki... Yaşamın bazı gerçekleri var ve sanırım hiç olmazsa filmlerde o gerçekleri görmek istemiyoruz bazen. Bu yüzden finalden sonra yazılar bitene dek bir umut izlemeye devam ettim. Filmi sadece Emilia Clarke ve Sam Claflin'in güzelliğiyle hatırlayacağım, bu kadarı yeterli.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce