Medea (1988) afişi

Medea (1988)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
76 dakika
selinblgn Yunan Efsanesine dayalı Euripides'in aynı isimli Antik Yunan oyunundan uyarlanan "Medea" filmi ismini baş kadın karakterinden almaktadır. Medea'nın, kocası Jason'dan iki çocuğu vardır. Kral Creon'un kızını Jason'la evlendirmek istemesi sebebiyle kral, Medea'nın çocukları ile ülkeden gitmesini istemektedir. Bunun üzerine Medea, intikam almak için hayatında en değer verdiği şeylerden vazgeçecektir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

selinblgn profil resmi
selinblgn
İzlerken zaman zaman sıkıldım ama son yarım saati gerçekten izlemeye değerdi... Etkileyici çekimlerle ve tarzıyla Trier farkını ortaya koymuş... " "Medea, senin gururun, talihsizliğindir..."
1
2 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
europides'in tragedya'sını filme alıyor trier. element of crime ve epidemic gibi filmlerinden çok daha iyi bir film. hikaye bilindik bir hikaye. fantastik bir hikaye olmasına karşın mekanlar bu havayı yansıtmıyor. belki de trier'in tercihi. ama kendini izlettiren, yer yer ''Aşktan daha büyük bir üzüntü yoktur.'', ''benim zayıflığım ve körlüğüm senin gururunu besledi.'', ''kehanetin belirsizliği bilgelik gerektirir.'' vb. destansı diyaloglar barındırması güzel olmuş. ''gözyaşından yoksun ağlamalar'' kavramı da yer tutuyor filmde. üçlemenin sonuncusu ve bence en iyisi, ama kendi başına bakarsak vasat sayılabilecek yapıda bir film.
0
3 yıldan fazla önce

Medea filmini beğenenler

Medea filmini içeren raflar

Medea filmi hakkında ilgi çekici içerikler