Bir geysanin anilari (Memoirs of a Geisha) (2005)

Bir geysanin anilari (2005)Memoirs of a Geisha

Puan 8.5 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
145 dakika
206
13
739
209
tugberto profil resmi
tugberto
Bu kültürün neden bitmesi gerektiğini gösteren film. Yazık yav küçücük kızlara.
report_problem
5 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Mavi lens olayı başka boyuta getirmiş. Film daha güzel bir hal almış. Adamlar geyşalarına bile sanat gözüyle bakıyorlar. Uzun olmasına rağmen güzel bir film, üstelik ikinci dünya savaşına girmeleri ayrı bir şey olmuş.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Hüzün dolu bir hikaye. Başroldeki kızın vakur duruşu bile filmi alıp götürecek cinsten. Kadın olmanın, kadın olarak toplumda yer edinmenin zor olduğu zamanlar. Enerjiyi öyle bir veriyorlar ki kendinizi orada, savaş ortasında gibi hissediyorsunuz. Tavsiye edilecek filmlerden. ^^
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Uzun zamandır izlenecek bölümümde tuttuğum ama az önce aklıma gelince fragmanını izleyip daha önce izlediğimi fark ettiğim muhteşem bir film olur kendileri. Mutlaka izlenmeli! Her açıdan güzel ve etkili bir konusu vardı! Fırsat bulursam 2. kez izlerim diye düşünüyorum.
report_problem
4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Gerçekten insanı çok etkileyen, zaman zaman da üzen bi hikaye.Kadınların hayatta üstlenmek zorunda bırakıldığı rollerden biri daha...çok iç acıtan detaylarla bezenmiş bi film.Anlatımı ve verdiği duygu çok iyi, iki buçuk saate değer.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Mahmutordu profil resmi
Mahmutordu
muhteşem bi filmdi. kurabildikleri en büyük hayal bile küçük, ulaşsalar bile mutlu olamayacaklar ve hayat devam edecek..
report_problem
5 yıl önce
Neslii profil resmi
Neslii
Yıllar önce izlemiştim bu filmi, şimdi karşıma çıkınca yorum yapmak istedim..
İzlediğim en en en güzel filmlerden biriydi. Dram, tutku, aksiyon .. Ne ararsan var.. İzleyeni en derinden etkileyeceğine eminim..
report_problem
5 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
her izleyenin aynı gözle bakmayacağı bir film. benim açımdan özellikle senaryonun gücü, müziklerin ve ortam temalarının sizi bir şömine önüne hapseder gibi hapsettiği, tutku dolu bir film. yan temalar olarak geyşa kültürünün özünün kültürel boyutuna özellikle dikkat edilerek yansıtması ile birlikte batının basit-kaba materyalist tavırları ile bu kültüre olan bayağı bakış açısını da görmüş oluyoruz. Ken Watanabe gibi saygın ve büyük bir aktörün rol alması filme önemli katkılar yapmış. ''Kalp ölür, yavaş bir ölüm, umutları birgün hiç kalmayıncaya dek dökülür gibi. Umut kalmaz. Geriye hiçbirşey kalmaz.'', ''yalnız görünüşü yüzünden kimsenin gücünü yargılamamalısın.'', ''kuralları bilmeyen bir kadın yoktur.'' gibi enfes alıntıları notlamaktan büyük keyif aldım. dram, tutku, entrika ve aksiyon öğelerinin yer aldığı çok iyi bir filmdi. tekrar izlenir.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
starch profil resmi
starch
Çok güzeldi...
report_problem
6 yıl önce