Siyah giyen adamlar II (Men in Black II) (2002)

Siyah giyen adamlar II (2002)Men in Black II

Puan 7.3 (7 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Komik, Bilim Kurgu, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
88 dakika
184
11
1041
35
KerseL profil resmi
KerseL
İlki kadar komik ve eğlenceli bir devam filmi ...
report_problem
1 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir--------> toplumsal analizlerinde bolca paylaşıldığı ilkinin üzerine çıkmayı başarmış bir devam filmi. jey bu sefer görünmez olmanın, saygı görmemenin etkilerini yaşıyor. ayrıca kurduğu otoritenin sertliği de key' e tepki olduğu anlaşılıyor. sürekli ortak değiştirmesi ve key geri döndükten sonraki davranış değişikliği bunu destekliyor. yeri dolmuyor elbette.
gezegenleri yok ede ede gelen serleena, iki başlı ve rosario kadroya iyi oturmuş. gerçi film kötü karaktere odaklanmıyor. çünkü serinin olayı kötü karakter değil, kötü olma nedenlerinin ve iç dünyasının önemli olmaması içeriğindeki gönderme ve analizlere odaklanması yüzünden. bu yüzden üzerinde durulmasa da başarılı bir kötü olmuş. frank' inde esprileri ve durum komedileri filmin komedi yanını güçlendirmiş. ilginç bir ayrıntı, ışıklı kıyafet giymiş iki kişilik bisikletli kamera önünden geçip duruyor. ve asansör çıkışının girişin diğer tarafında olması bu sefer key i şaşırttı. zaten bilseydi hafızası silinmiş gibi olmazdı.
göndermelere gelince, otopilota şaşıran key e "önce siyahtı çok ceza yazıyorlardı" demesi tokat gibiydi. video kaset dükkanında jey in söylediklerinden sonra nevill karakteri kürekle annesini öldürmeye gidiyor izlenimi yarattı. bunu da söylediklerimizin gittiği yeri umursamadığımızla ilgili gönderme olarak yorumladım. bu sefer ki büyük gönderme dolap halkı üzerinden yapıldı. ne kadar az bildiğimizi göstermeye çalışan güzel bir göndermeydi.
ilk filmin başarısından sonra daha çok destek aldığı belli oluyor. hak ettiği de ortada.
report_problem
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yıllardır ertelediğim bir seriydi ama hiç beklemediğim kadar keyif aldım. İkinci film ilkinden de komikti.Gerçekten çok başarılı bir bilim kurgu komedi serisi. İlk filmde olduğu gibi yine filmin sonunda Will Smith'in sesinden güzel bir MIB şarkısı var :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
lk filmin başarısından sonra, yönetmeninden oyuncularına aynı kadroyu koruyarak karşımıza çıkan Siyah Giyen Adamlar 2'de, 'cool' kahramanlarımız Kay ve Jay dört yıllık bir aradan sonra maceralarına geri dönüyorlar. Bu dört yıllık sürede çok şey değişmiş; ilk film, Kay'in sevdiği kadına kavuşup normal bir hayat yaşayabilmesi için ortağı Jay tarafından hafızasının silinmesiyle sonlanmıştı. Nitekim bu film, Jay'in ideal ortağı bir türlü bulamadığı Siyah Giyen Adamlar örgütünden çalışmaya devam ettiğini öğrenmemizle açılıyor. Sıradan bir cinayet olayını araştıran Jay, Serleena isimli, güzel bir kadın kılığına girmiş bir yaratığın dünyaya yerleştirmeye çalıştığı cihaz aracılığıyla birçok gezegene hükmedebilecek bir güce ulaşmaya çalıştığını keşfeder. Serleena'nın bu planını engelleyebilecek bilginin Kay'in silinmiş hafızasında gizli olduğunu öğrenen Jay, eski ortağını yeniden örgüte kazandırmalı ve ona silinmiş hafızasını yeniden yüklemelidir.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce