Micmacs à tire-larigot (Micmacs) (2009) afişi

Micmacs à tire-larigot (2009)
Micmacs

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
105 dakika
Simurg. Bazil'in silahlardan yana hiç şansı olmadı. İlk silah patladığında yetim kaldı, ikincisinde ise kendisi ölümle burun buruna gelecekti. Bazil yetim bir evsizdir. Neyse ki yalnız değildir. Birbirinden farklı ve uyumsuz arkadaşları onu yalnız bırakmamaktadır: Remington, Calculator, Buster, Slammer, Elastic Girl, Tiny Pete ve Mama Chow. Kendi hayal dünyasında yaşayan Bazil, günlerden bir gün silah fabrikası ile karşılaşır. Bambaşka bir hayat sürebilecekken, daha hayatının başında yalnız kalmasına sebep olan silahlardan intikam almasının vakti gelmiştir. Bazil arkadaşlarını da yanına alarak bu silah fabrikasını imha etmeye karar verir.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Jeunet'ten savaş eleştirisi güçlü bir film. İşe yaramaz diye tabir edilen, korkulan, aşağılanan ya da kendini gerçekleştiremediği düşünülen gece insanlarından dünyanın en sorumsuz eylemsizliğini bitiren en güçlü eylem gerçekleştiriliyor.. İzlerken hep şunları söyledim; a bu da mı oldu? Bu olmadı ama. Aaa oldu. Ee böyle değilmiş. Yook böyleymiş. İyi de o zaman? Neler oluyor? Tüyler dikeliyor. İnsan etkileniyor. Ağzınız açık kalıyor.
0
2 ay önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
'Micmacs’i izlerken “Galiba hayatımda seyrettiğim en güzel film bu” diye düşündüm.' Murat Menteş - Afilifilintalar.com
2
8 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Absürtlüğün yakıştığı bir film daha... Çok tatlı bir filmdi. Bazil'in düşünce tarzı özellikle çok hoşuma gitti. Gerçekte böyle bir arkadaşım olsun isterdim:) İzlerken sürekli "Yok artık!" diyeceksiniz, ama bunu derken de rahatsız olmayacaksınız. Bu kafaları seviyorum.
3
1 yıldan fazla önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
şepşeker bi intikam :)
0
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
İlginç bir hikaye güzel yağ gibi akan bir anlatım. belki sonlara doğru biraz abartmış olabilirler. ama izleyin değer...
4
2 yıldan fazla önce

Micmacs à tire-larigot filmini beğenenler

Micmacs à tire-larigot filmini içeren raflar

Micmacs à tire-larigot filmi hakkında ilgi çekici içerikler