Paris'te Gece Yarisi (Midnight in Paris) (2011)

Paris'te Gece Yarisi (2011)
Midnight in Paris

Puan Like 8.3 / 40 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Romantik, Huzur
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
94 dakika
Selenora profil resmi
Selenora
Başlarda sıkıldım fakat bir noktadan sonra öyle güzel bir akışa giriyor ki kendimi baya kaptırdım. Paris'i o kadar enfes anlatıyorlar ki insan aşık oluyor. Spoiler vermemek için filmin içindeki güzelliklerden pek bahsedemiyorum ama buram buram sanat kokan bir film :))
6 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Ben bu filmi daha önce niye izlememişim :) Kesinlikle tavsiye edilir...
8 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Bayıldım hayran kaldım.Renklerin canalıcılıgı, müzıkler ve tabi ki hayran kalmamak elde degil Paris' in muhteşemligine.Paris sokaklarında şehir turuna çıkmışım duygusu tadı damağimda kaldi.Suresi cok az geldi biraz daha uzun olmasini istedim.
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ne zaman , nerede we kiminle izleyeceğinizin aşırı derecede önemli olduğu bir yapım , çünkü filmi doğru zamanda izlerseniz çok iyi yanlış zamanda izlerseniz çok sıkıcı bulabilirsiniz :) ben sıkılmadan beğenerek izledim filmi konusu işlenişi özellikle de Paris çok güzeldi :)
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Basit ve eğlenceli. Sevdiğim tarihi karakterleri gördükçe zevk aldım ve hiç duymadığım tarihi kişilikler öğrendiğimde de filmdeki bazı karakterlerden parçalar buldum kendimde. Sonra araştırdım ama bütün bunların dışında masalsı bir yapı, şairane bir dil ile karşılaştım. Siz de bu yolculuğa çıkın geçmişe olan ilginin ve özlemin nedenine cevap bulacaksınız. Ben sanırım hala geçmişte yaşayanlardan olarak kalmaya devam edeceğim. "Gong"
2 yıl önce
TheBride profil resmi
TheBride
Eğer edebiyatı ve sanatı seviyorsanız ve paris sokaklarında dolaşmak istiyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Keşke bitmeseydi dediğim filmlerden.
2 yıldan fazla önce
oznurgungor26 profil resmi
oznurgungor26
Ne çabuk bitti doyamadım filme. öylesine güzel , romantik, masalsı <3
2 yıldan fazla önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Çok hoş bir filmdi. Bir an için Türkiye'de çekilmiş olsa nasıl olur diye düşündüm ve benim için çok güzel olurdu. Gerçi filmin sonunda vermiş olduğu dersi düşünürsek...
Hayata bakış açım değişti.
neredeyse 3 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
Hiç bitmesin istedim ❤
neredeyse 3 yıl önce
lews profil resmi
lews
Klasik romantik-komedi nin dışında bir tarzı var , genel olarak beğendim paris'i eski-yeni ortamıyla yaşatıo izleyene.
3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Konusuyla ilgili hiç bir fikrim olmadan izledim, iyi ki de öyle yapmışım. Hiç bir beklentim olmadığı için bayıldım. Gerçekten çok çok beğendim. Şairane. Bütün o muhteşem tarihsel kişilikleri görmek harikaydı. Keşke filmin içinde olsam demeden edemiyor insan.
3 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
Masal tadinda bir film. Bi an ahh keske su filmin icine girebilseydim diyor insan.
3 yıl önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
tam bir şölen.
3 yıl önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
geçmişin daima daha cazip olması gibi bir düşünceyle kendisini nostaljik duygularla tatmin etmeye çalışan insanın, eğer bunun farkındaysa aslında bulunduğu çağın şartlarında mutlu olabileceğini, "şimdi"nin insan psikolojisinde oluşturduğu tatminsizlik duygusunu anlatan, insan ilişkilerine yerinde göndermeler yapan, gerek müzikleriyle gerek repliklerle sıcacık bir film.. Sahi çoğumuz "Ah nerede o eski bayramlar" klişeliğinde hüsran duygularına kapılmıyor muyuz? Halbuki o bayramları bu duruma getiren, ondan tat almayı bilmeyen bizleriz. Farkında olan insanlar yine de o duymak istediğimiz tadı bir şekilde ucundan da olsa hissediyorlar.
Son olarak "Paris'te olan Paris'te kalır."
3 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
sanırım bu filmi izleyen kişi, KPSS'de şu ünlü düşünen adam heykeli sorusunu yapabilirdi. :)
3 yıldan fazla önce