Paris'te Gece Yarisi (Midnight in Paris) (2011)

Paris'te Gece Yarisi (2011)Midnight in Paris

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Romantik, Huzur
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İspanya
Süre
94 dakika
873
33
2527
727
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Muhteşem bir atmostefere ve oyunculuklara sahip muhteşem bir yapım. Verdiği mesajda çok güzeldi. Paris'de büyülenmek isteyenler kaçırmasın derim. 8/10
error_outline
9 ay önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Ne kadar da parizyen bi film. Filmimiz büyüleyici Paris görüntüleriyle başlıyor. Benim için bi film nasıl başlarsa öyle gider. Keza bu filmde de öyle oldu. Daha ilk dakikalardan Paris görüntüleriyle büyülenen ben, dört gözle filmi izledim, hatta kitap gibi okudum dersem abartmış olmam sanırım.
Film, hayatlarının bir döneminde ya da tamamında Paris'te bulunmuş farklı farklı alanlardan birçok sanatçıyı bünyesinde barındırdığı için sanat dünyasına, çoğu zaman yüzeysel ama eğlenceli ve özet bi bakış niteliğinde (Özellikle 20li yılların). Bu yüzden de kişisel gelişime çok faydalı bi film olduğunu düşünüyorum. Geçmişe duyulan hayranlık, geçmişte yaşama isteğiyle ilgili verdiği çok yerinde mesajlarıyla ve Hemingway gibi çok sevdiğim bir yazarı, Matisse gibi çok sevdiğim bi ressamı görmüş gibi olduktan sonra bu filmi beğenmem kaçınılmazdı.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Valla 3 seneden fazla oldu izleyeli ama hala aynı düşüncedeyim. çok iyiydi. Oyunculuklar, konu işleyiş ve en önemlisi verdiği mesaj... Muazzam
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Başlarda sıkıldım fakat bir noktadan sonra öyle güzel bir akışa giriyor ki kendimi baya kaptırdım. Paris'i o kadar enfes anlatıyorlar ki insan aşık oluyor. Spoiler vermemek için filmin içindeki güzelliklerden pek bahsedemiyorum ama buram buram sanat kokan bir film :))
error_outline
2 yıldan fazla önce
UNALILK profil fotoğrafı
UNALILK
Ben bu filmi daha önce niye izlememişim :) Kesinlikle tavsiye edilir...
error_outline
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Bayıldım hayran kaldım.Renklerin canalıcılıgı, müzıkler ve tabi ki hayran kalmamak elde degil Paris' in muhteşemligine.Paris sokaklarında şehir turuna çıkmışım duygusu tadı damağimda kaldi.Suresi cok az geldi biraz daha uzun olmasini istedim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
ne zaman , nerede we kiminle izleyeceğinizin aşırı derecede önemli olduğu bir yapım , çünkü filmi doğru zamanda izlerseniz çok iyi yanlış zamanda izlerseniz çok sıkıcı bulabilirsiniz :) ben sıkılmadan beğenerek izledim filmi konusu işlenişi özellikle de Paris çok güzeldi :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Basit ve eğlenceli. Sevdiğim tarihi karakterleri gördükçe zevk aldım ve hiç duymadığım tarihi kişilikler öğrendiğimde de filmdeki bazı karakterlerden parçalar buldum kendimde. Sonra araştırdım ama bütün bunların dışında masalsı bir yapı, şairane bir dil ile karşılaştım. Siz de bu yolculuğa çıkın geçmişe olan ilginin ve özlemin nedenine cevap bulacaksınız. Ben sanırım hala geçmişte yaşayanlardan olarak kalmaya devam edeceğim. "Gong"
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Eğer edebiyatı ve sanatı seviyorsanız ve paris sokaklarında dolaşmak istiyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Keşke bitmeseydi dediğim filmlerden.
error_outline
4 yıldan fazla önce
oznurgungor26 profil fotoğrafı
oznurgungor26
Ne çabuk bitti doyamadım filme. öylesine güzel , romantik, masalsı <3
error_outline
4 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Çok hoş bir filmdi. Bir an için Türkiye'de çekilmiş olsa nasıl olur diye düşündüm ve benim için çok güzel olurdu. Gerçi filmin sonunda vermiş olduğu dersi düşünürsek...
Hayata bakış açım değişti.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
burrju profil fotoğrafı
burrju
Hiç bitmesin istedim ❤
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Klasik romantik-komedi nin dışında bir tarzı var , genel olarak beğendim paris'i eski-yeni ortamıyla yaşatıo izleyene.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Konusuyla ilgili hiç bir fikrim olmadan izledim, iyi ki de öyle yapmışım. Hiç bir beklentim olmadığı için bayıldım. Gerçekten çok çok beğendim. Şairane. Bütün o muhteşem tarihsel kişilikleri görmek harikaydı. Keşke filmin içinde olsam demeden edemiyor insan.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Kangshanaga profil fotoğrafı
Kangshanaga
Masal tadinda bir film. Bi an ahh keske su filmin icine girebilseydim diyor insan.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce