Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby) (2004)

Milyonluk Bebek (2004)
Million Dollar Baby

Puan Like 8.3 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
132 dakika
Arcadia Frankie Dunn, tüm hayatını ring üzerinde dehşet dövüşçüler yetiştirerek geçirmiştir. Boksörlerine öğrettiği en önemli ders hayatın temel kuralıdır : Her şeyin ötesinde daima kendini koru! Zaman içinde kızından kopmanın acısı ile uyanışa geçen Frankie, uzun zamandır hiç kimseyle fazla yakınlaşmayı tercih etmeyen bir adamdır. Frankie’nin salonuna bakan tek arkadaşı eski boksör Scrap, onun hırçın mizacının ardında 25 yıldır affedilmeyi bekleyen bir adamın var olduğunu bilir. Bir gün Maggie Fitzgerald kapıdan içeri girer ve boks öğrenmek istediğini söyler. Dört dalda Oscar sahibi olan filmin yönetmeni Clint Eastwood.

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
Mo cuishle..
8 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Konusu boks sporu olan bir filmin böyle etkileyici olduğunu hiç düşünmemiştim. Şaşırtıcı bir sonla dağıttı içimi... Ayrıca Hillary ödülüde sonuna kadar hak etmiş.
8 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
Kadroya bak. Çıkan işe bak. Önce izleyici güzel hazırlanmış boks maçlarıyla yükseltilmeye çalışılmış. Fakat maçları o kadar kısa tutmaları veya herkesi ilk raund da nakavt etmesi yok artık Muhammed Ali dedirtti. Vurucu olması planlanan son sahne yeterli duyguyu hissettirmedi. Film boyunca duygusal sahnelere önem verilmemesi son sahnenin önemini yitirmesine sebep olmuş. Anlatıcı yani morgan freeman ın karakterinin dışında beğendiğim bir karakter yok. Filmin içinde empati yapılacak tek karaktere de anlatıcı misyonu biçilmiş. Üstelik başrolün kızına, "bak baban elin kızına ne kadar güzel baktı sende gelsen sanada öle bakar" demek için yazdı. Çok mantıklı gelmedi. Onlarca mektubu almayan kızı o mektupta babasının anlatıldığını anlayınca okumaya devam eder ya. Belki de kızı ölmüştür bile o yüzden alamıyor mektubu. Ölmediği gösterilmiyor ki.
2005 yılı için iyi olduğuna inanmak istiyorum çünkü oscar ödülü verilmiş. Hemde 4 tane. Oyunculuk ödülleri önemli değil de nasıl 2004 en iyi film ödülü almış merak ettim. O yılda Göklerin hakimi, 80 günde devri alem, Van helsing, notebook ve 50 ilk öpücük varken. Yarından sonra ve mançuryalı aday filmleriyle de aynı yıl. İlginç.
1 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Sen hala yorumlara mı bakıyorsun... Zaman kaybetme bir an önce başla filme :)
2 yıldan fazla önce
ozerozers profil resmi
ozerozers
2005 yılında oscar ödülü almış bu film. türkiyedeki herhangi bi film festivalinde ödül mödül verilmez bu filme. çiğ ve klişe bi anlatım, berbat bi ışık, vasat oyunculuklar...ajitasyonun dibine vurulmuş. izlenmez, vakit kaybı
2 yıldan fazla önce
sum profil resmi
sum
izlerken yaşadığınız, hissettiğiniz bir film. izlemek için geç kalsam da zamanı belki de şimdi geldi diye düşündüm. bazı filmler iyi ki var..
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
HİKAYE GÜZEL, FİLM GÜZEL Sıkılmadan heyecanla sonuna dek bakılıyor. Yer yer filme müdahale etmek istediğiniz anlar oluyor. Seyirciyi içine çekebilecek kapasitede.
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Muhteşem bir film. Hem boks sahneleri çok başarılı hem de sondaki dram çok iyi verilmiş. Eastwood la Freeman'a birşey söylemeye gerek yok zaten Hilary Swank da muhteşem oyunculuk çıkarmış.
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
keşke bu film kadar güzel filmler daha fazla çekilse
3 yıldan fazla önce
angelbdk profil resmi
angelbdk
Sonunun böyle biteceğini hiç düşünemedim ve yer yer duygulandıran filmdi gerçekten..Tavsiye ederim..
3 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
beni duygulandıran harika bir film
neredeyse 4 yıl önce

Million Dollar Baby filmini beğenenler

Million Dollar Baby filmi hakkında ilgi çekici içerikler