Minari (2020)

Minari (2020)

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
39
0
73
39
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
kendini gayet güzel izlettiren i farklı hoş bir film ama bayılmadım oscarlık olduğunu da düşünmüyorum
error_outline
2 ay önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
izlerken her şeyin yolunda gitmesini umduğunuz keyifli bir film.
error_outline
10 ay önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Olanca sadeliğine rağmen bir an olsun sıkılmadım. Nasıl samimi, nasıl güzell... Kimsenin oyunculuğunu "şu çok iyi" "bu çok iyi" diye övemicem, çünkü hepsi ayrı ayrı mükemmel oynamış. Oyunculuklar ve senaryo o kadar başarılı ki olaylar gerçekten şu an yaşanıyor ve ben de bu hikayeyi bir pencerenin arkasından izliyormuş gibi hissettim filmin başından sonuna dek. Kalbimi bıraktım bu güzel filme. 🧡
error_outline
12 ay önce
Shelby profil fotoğrafı
Shelby
Bu tarz çok film izledim. Sıkıldım çok çok sade kalmış. Uyumak için mükemmel tercih olabilir
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bir aile dramını sade yalın bir dille oldukça güzel anlatıyor film. Hiçbir yanında gereksiz bir abartı yok. Ağır temposuna rağmen baştan sona izlettiriyor kendisini. Küçük çocuğun oyunculuğu ise doğallığıyla ve gerçekçiliğiyle filmin seyrini daha keyifli hale getirmiş. 8/10
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
Minari Minari wondafu wondafu...
error_outline
1 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
@Mine.Ce Mine'ni önerisiyle çok etkileyici bir film izledim. Teşekkür ederim Mine canım. Yaşamın içinden kesitler sunan dokunaklı bir filmdi benim için.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Kırsalda karavanda yaşam, eşlerin geçimini sağladıkları iş ( ki bu hayatımda duyduğum en ilginç meslek ☺️), her biri kendi renginde olan bir aile ve bu aileye ahenk katan bir nene :) Evin babası Jacob; toprağı seven çalışkan birey, seni çok sevdim özellikle. Filmin inceden inceden verdiği mesajları da. Evet evliliğin her anı güneşli değil; yağmuru, bulutu, gök gürültüsü de var. Önemli olan her koşula ayak uydurup beraberliği korumak.- İyi günde kötü günde -. Ve sevgili çekik kardeşlerimizin uzun yaşam sırrı 'Minari' imiş meğer. (Merak etmedik de değil hani☺️) Hareketli bir atmosferi yok evet ama gerçekçi bir anlatımı var.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
online olarak ya da alt yazı destekli torrentle izleyebilir miyiz? nasıl izlediniz çatır çatır ya? bugün bakıyorum yok :(
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Sundance festivalinde ödül alınca merak etmiştim. Yavaş tempoya sahip olsa da asla seyirden düşürmeyen, sade anlatıma sahip hoş bir yapım olmuş. Yönetmen Chung, kendi hikayesini perdeye yansıtmış. Oscar adayı olarak şansı bana göre yok ama bu sene zaten, hangi filmi izlesem "bu kazanır" diyemediğim bir akademi sezonu olacak. Yine de 2020-21 gibi olağan olmayan bu salgın yıllarında, yeni filmler izlediğim için bile mutluyum.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
80'li yıllarda Amerika Arkansas'ta yeni bir hayat kurmaya çalışan Kore göçmeni bir ailenin hikayesinin anlatıldığı; sade, özenle işlenmiş, manipülatif dramlardan uzak, başarılı bir drama. Müzikler de filmin genel tonu ile çok uyumlu; hikayeye çok katkı sağlamış.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yeni bir hayat kurarken inişlerle, çıkışlarla herkesin mutlaka hem zorluğu hem kolaylığı yaşadığı bir hikâyesi vardır. Duru bir şekilde o hikâyenin zorluğunu, çabalayışını yansıtan, aile içinde ilişkilere ve büyüyen çocukların üzerindeki etkisini anlatan bir film olmuş. Birkaç sahne çocukluk anılarımdan bazılarını hatırlattı.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce