Öyle bir gündü ki (Miss Pettigrew Lives for a Day) (2008)

Öyle bir gündü ki (2008)Miss Pettigrew Lives for a Day

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Sanat Eseri, Komik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
92 dakika
23
2
66
31
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ne tatlı, keyifli bir filmdi öyle..Yüzde güzel bir tebessüm bıraktı. Amy Adams'ın sevimli halleri, Frances McDormand'ın şaşkınlıkları derken içten oyunculuklarıyla güzel bir ikili olmuşlar. Belki konu basit gelebilir ama bir gün içerisinde yaşananlar, tesadüfün getirdikleri, insanın yaşadığı her anın önemine dair "hiçbir şeyin" önemini de anlatan bol tebessümlü bir filmdi...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
what i need tam da bu gece :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Komediyle duygusallığın iç içe geçtiği,taptatlı bir film.Bayan Pettigrew sessiz ve yalnız dünyasıyla, Deliah'ın absürt ve süslü dünyasının içinde kendine bir yaşam alanı buluyor.Bu kontrastın içinde,farketmeden birbirlerine yeni fırsatlar armağan etmiş olan,birbirinden tamamen farklı iki kadının dostluğu ve bunlardan "hiçbir şey" olanın gücü ve duruşu çok etkileyiciydi.Aşka ve seçimlere dair güzel replikleri de olan bir film.Oyunculuklara ise diyecek yok.Ve evet önemli olan,bir insanın hayatta ne yaptığı değil,ne olduğudur..
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
neway profil fotoğrafı
neway
Oldukça keyifli bir filmdi. Az biraz kaçık karakterleri seviyorum :) Dipnotçuk, film boyu saç rengine hayranlıkla baktımm.
error_outline
8 yıldan fazla önce