Görevimiz Tehlike 5 (Mission: Impossible - Rogue Nation) (2015) afişi

Görevimiz Tehlike 5 (2015)
Mission: Impossible - Rogue Nation

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.0 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon, Çerezlik
Ülke
Çin
Süresi
131 dakika
BurakAgacdan Ethan (Tom Cruise) ve ekibi bugüne kadarki en imkansız görevleri için hazırlar. Amaçları, son derece yetenekli oldukları kadar kendilerini IMF’yi yok etmeye de adamış olan, uluslararası dolandırıcılık organizasyonu Sendika’nın kökünü kazımak..

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Benim gibi serinin hiçbir filmini izlemeyip bu filmi izlerseniz önce karakterler size yabancı geliyor ama sonrasında mantığı oturtuyorsunuz. Aksiyonu yerinde ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Birçok farklı tema kullanmaları güzel olmuş ayrıca rebecca gerçekten iyiydi.
0
9 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
İyi, güzel, hoş film ama şu abartma huylarından ne zaman vazgeçecekler çok merak ediyorum. Her şey neden ucu ucuna olmak zorunda ki. Bizler zaten sonucu iyi biliyoruz. Daha neden bu absürtlük. Tom Cruise gene kendini duvardan duvarlara vurmuş. Adam cidden rolünün hakkını veriyor. Çekim açıları da oldukça yenilikçiydi. Heyecan etkisini arttırmak için kullanılan kesitleri burda çok az görüyoruz. Daha çok takip sahnelerine odaklanmışlar. Buda seyirciyi filme daha çok bağlamış. Güzel ve klişe bir aksiyon filmi.
0
11 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
Spoiler sayılabilir-------->Her yönüyle başarılı olmayan bir film bu kadar ilerleyemez. 5. filmiyle yine çok başarılı aksiyon sahneleri ve hikayesiyle karşımızda. Bu sefer tebriklerim sean harris'e. Lane karakterine can katmış. İzlerken adama sinir oluyorsun. Hem simon hem ving in etkin kullanılmış olmasını beğendim. Tam istediğim şeydi. Ving rhames i geride bırakmalarından hoşlanmamıştım. Şansın son an'a kadar yardım etmemesi heyecanı katlıyor.
Sıkıntılı bulduğum hunt ın ekibi dışında her ülkeden ajanlar var lane karakterinin ekibinde. Ama Amerikalı ajan gösterilmiyor yada yok. Enteresan. Bir de İyi ki bizden birini oynatmamışlar filmde.
sırf gerilim olsun diye koyulmuş sahneleri sevmiyorum. hunt ın su tankına girdiği sahne de, benji nin aynı anda içeri girmesi. Hunt benjinin bilgilerini yüklendikten sonra ertesi gün bile gidip girebilirdi benji. Zaman baskısını arttırmak için aynı anda giriyorlar gibi gösterilmiş. Mantıksız geldi. Gerek yoktu bence böyle bir oyuna.
Film hayalet protokolün üzerine çıkmayı başarmış.
0
1 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
diğer seriler gibi, yine muhteşem yine efsane..
2
1 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Klasik görevimiz tehlikeye göre biraz hafif kalmış önceki ile karşılaştırdığımda özellikle, yine de aksiyon bol izlerken sıkılmadım ben beğendim.
2
1 yıldan fazla önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
en iyisi kesinlike 4. sü. 4 ün yanında sönük kalmış ama yine de başarılı.
3
1 yıldan fazla önce
JhonCoffy profil resmi
JhonCoffy
Aksiyon.. Yer yer espiriler bildiğiniz M.I işte Ethan Hunt da bildiğiniz gibi aksiyon peşinde ve başında başka bir bela ama bu bela hakklarında CIA de bile bilgi olmayan 'Sendika' adlı bir kuruluş film içerisinde bu kuruluşun nasıl oluştuğunu ve neden bu kadar gizli olduğunu öğreniyorsunuz zaten. Amaçları IMF yi yok etmek. CIA IMF nin başarısız veya büyük maddi zararlarla gerçekleştirdiği operasyonları göstererek IMF nin kapatılmasını sağladı zaten (En son Kremlin Sarayı nı yok etmişlerdi ) . Hunt desteksiz kendi başına Sendikayı yok etmeye çalışıyor yardım da alıyor aslında. Film gayet güzel bazı filmler buraya direk Türkçe dublaj geliyor ama bu film Tr alt yazılıydı ayrıca mutlu oldum ve ilk günü gittim ayrıca ailecek izlenebilecek bir film.
1
neredeyse 2 yıl önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Yine aksiyonun dibine vurmuşlar
1
2 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
çok uçmuşlar çook. tabii aksiyonda sınır yok
1
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Kadrosu güzel klasik ajan filmi Tom Cruise yine formda güzel bir aksiyon izlenilebilir.
1
2 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Simon Pegg her yerde kendini belli ediyor (canım ya !). Film gayet başarılı olmuş bence, aksiyonunuz geldiğinde izleyiniz.
1
2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Dizisini hiç kaçırmadan izlerdim. Filmlerin ilki hariç diğerlerini izlememiştim. Ve bunu çok beğendim. Diziyi ne kadar özlediğimi düşündüm.. Şimdiki nesil çok şanslı. 1080p diye birşey var.. :))
6
2 yıl önce
rezo1903 profil resmi
rezo1903
Klasik, farklı bişeyşer denenebilirdi
0
2 yıl önce
BurakAgacdan profil resmi
BurakAgacdan
Tom Cruise'dan yeni bir klasik. Diğer Görevimiz Tehlike filmlerini izlediyseniz ve onlardan hoşlandıysanız bunu da kesinlikle seveceksiniz. Ama aksiyon tutkunu değilseniz pek size hitap etmeyebilir. Çünkü şu ana kadar izlediğiniz tüm aksiyon filmlerinden daha çok aksiyon içeriyordur diyebilirim. Tom Cruise bu aksiyon sahnelerinin tamamının hakkını vermiş. Aksiyon sahnelerinin görüntülenmesi de gayet güzeldi ve kavga sahneleri daha iyi olabilirdi bence.

Filmde Rebecca Ferguson ve Alec Baldwin'in oyunculukları dışında diğer oyuncular, yani Görevimiz Tehlike kadrosunun oyunculukları ve uyumu yine süperdi. Filmde özellikle Simon Pegg'in oluşturduğu sempati havası gerçekten filmi daha bir izlenir hâle getirmiş. Filmde gerçekten sizi tebessüm ettirebilecek sahneler yer alıyor. Diğer yandan filmi takip edebilme açısından (film eğer altyazılıysa) altyazıyı sanırım iyi takip etmeniz gerekiyor. Yoksa filmde çok fazla anlaşılmaz bilgi olduğu fikrine kapılabilirsiniz. :)

Filmde beni gerçekten meraklandıran unsur filmin fragmanında ve tanıtımlarında çokca kullanılan uçak sahnesiydi. Fakat bu sahnenin filmde hikayede bağlantı kurma amacıyla değil de yalnızca filmin tanıtımı amaçlı çekilmiş bir sahne olduğu havasını hissedebilirsiniz. Fakat o sahnede kendi içerisinde başarılı bir sahne diyebilirim. Sahnenin çekimlerinde Tom Cruise'un gerçekten bir uçağın kenarında asılı olarak bu sahneyi çektiğini de hatırlayabilirsiniz. :)
Filmi ön yargıyla ve hata bulma amacıyla değil de zevk alma amacıyla izlerseniz hoş vakit geçirebilirsiniz. Tabi eleştirmenlik yapma amacınız varsa o başka.. :)
3
2 yıldan fazla önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Meraklısına güzel bir film fakat bana sorarsanız derinliği olmayan ve izlendiginde insana birşey katmayan bir film olduğundan zamanınızı daha iyi filmlerde harcamanızı öneririm.
0
2 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
Şimdi 4'üncü filmden daha iyi bir şey bekliyordum. Şimdi onun kadar iyi değil ama film gene de iyi. Senaryosunda büyük sıkıntılar vardı. Anti IMF olayları güzel gibi görünsede havada kalmış. Bazen sahnelerin sıktığıda oluyor. Puanım 10/6,5
0
2 yıldan fazla önce
emptysideoftheglass profil resmi
emptysideoftheglass
sistem güzellemeleri... cici olan imf (niye imf ismi seçilmiş?)... kaka olan sendika (neden sendika ismi seçilmiş?). aksiyon filmi penceresinden bakıldığında
önceki versiyonlarından çok da farkı olmayan vasat bir film.
1
2 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Tom Cruise ne kadar yaşlanmış :((( Feci bir aksiyon olmuş ya. Motor sahneleri özellikle. Beğendim. :D
0
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Film yokluğundan gittik seyrettik. kötü mü yaptık; hayır çok şahane bir kaç akrobatik hareket, güzel kadınlar ve egzotik mekanlar eşliğinde hızlı bir aksiyon... ancak artık insan şişirilmiş karakterlerle dolu cinsiyetci, lberal söylevlerden sıkılıyor. bond bile bournun etkisiyle bir değişim geçiriyor Cruise bildiğini okuyor...neyse yine iyi motor kullanıyor:)
3
2 yıldan fazla önce

Mission: Impossible - Rogue Nation filmini beğenenler

Mission: Impossible - Rogue Nation filmini içeren raflar

Mission: Impossible - Rogue Nation filmi hakkında ilgi çekici içerikler