Görevimiz Tehlike 5 (Mission: Impossible - Rogue Nation) (2015)

Görevimiz Tehlike 5 (2015)Mission: Impossible - Rogue Nation

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
131 dakika
185
6
548
40
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Tom Cruise'un git gide gençleştiği, aksiyona ve meraka doyarak, beğenerek izledim. Seri gittikçe güzelleşiyor.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Seri hız kesmeden ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmeden devam ediyor. Her filmde diyorum serinin en iyi filmlerinden diye ama hepsi iyi aslında :) Ethan Hunt yıllara meydan okuyor ve yeni ekibe katılan Rebecca Ferguson da çok başarılıydı izlemeye değer bir seri kesinlikle 8,9/10
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Hala favorim 4 aksiyon konusunda.. Filmdeki ince mizahi nüansları çok beğendim. Hele son duruşma sahnesi klas ama bir o kadar muzur. Ekibi sabitleseler bundan sonra çok daha iyi olucak. Ben bu ekibi beğendim :) Dikatimden de kaçmadı film 22 yıl yaşlanmış Tom Cruise 10 yıl koymuş üstüne kedi yılı ile mi yaşıyosun be adam yaşlaann :D
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Ethan Hunt karakteriyle özdeşleşen Tom Cruise seriye tüm hızıyla devam ediyor.Severek izlediğim seride her filminde olduğu gibi yine aksiyonu müthiş sürükleyici ve başarılı bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Benim gibi serinin hiçbir filmini izlemeyip bu filmi izlerseniz önce karakterler size yabancı geliyor ama sonrasında mantığı oturtuyorsunuz. Aksiyonu yerinde ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Birçok farklı tema kullanmaları güzel olmuş ayrıca rebecca gerçekten iyiydi.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
İyi, güzel, hoş film ama şu abartma huylarından ne zaman vazgeçecekler çok merak ediyorum. Her şey neden ucu ucuna olmak zorunda ki. Bizler zaten sonucu iyi biliyoruz. Daha neden bu absürtlük. Tom Cruise gene kendini duvardan duvarlara vurmuş. Adam cidden rolünün hakkını veriyor. Çekim açıları da oldukça yenilikçiydi. Heyecan etkisini arttırmak için kullanılan kesitleri burda çok az görüyoruz. Daha çok takip sahnelerine odaklanmışlar. Buda seyirciyi filme daha çok bağlamış. Güzel ve klişe bir aksiyon filmi.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Spoiler sayılabilir-------->Her yönüyle başarılı olmayan bir film bu kadar ilerleyemez. 5. filmiyle yine çok başarılı aksiyon sahneleri ve hikayesiyle karşımızda. Bu sefer tebriklerim sean harris'e. Lane karakterine can katmış. İzlerken adama sinir oluyorsun. Hem simon hem ving in etkin kullanılmış olmasını beğendim. Tam istediğim şeydi. Ving rhames i geride bırakmalarından hoşlanmamıştım. Şansın son an'a kadar yardım etmemesi heyecanı katlıyor.
Sıkıntılı bulduğum hunt ın ekibi dışında her ülkeden ajanlar var lane karakterinin ekibinde. Ama Amerikalı ajan gösterilmiyor yada yok. Enteresan. Bir de İyi ki bizden birini oynatmamışlar filmde.
sırf gerilim olsun diye koyulmuş sahneleri sevmiyorum. hunt ın su tankına girdiği sahne de, benji nin aynı anda içeri girmesi. Hunt benjinin bilgilerini yüklendikten sonra ertesi gün bile gidip girebilirdi benji. Zaman baskısını arttırmak için aynı anda giriyorlar gibi gösterilmiş. Mantıksız geldi. Gerek yoktu bence böyle bir oyuna.
Film hayalet protokolün üzerine çıkmayı başarmış.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
diğer seriler gibi, yine muhteşem yine efsane..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Klasik görevimiz tehlikeye göre biraz hafif kalmış önceki ile karşılaştırdığımda özellikle, yine de aksiyon bol izlerken sıkılmadım ben beğendim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
FairyTalee profil fotoğrafı
FairyTalee
en iyisi kesinlike 4. sü. 4 ün yanında sönük kalmış ama yine de başarılı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
JhonCoffy profil fotoğrafı
JhonCoffy
Aksiyon.. Yer yer espiriler bildiğiniz M.I işte Ethan Hunt da bildiğiniz gibi aksiyon peşinde ve başında başka bir bela ama bu bela hakklarında CIA de bile bilgi olmayan 'Sendika' adlı bir kuruluş film içerisinde bu kuruluşun nasıl oluştuğunu ve neden bu kadar gizli olduğunu öğreniyorsunuz zaten. Amaçları IMF yi yok etmek. CIA IMF nin başarısız veya büyük maddi zararlarla gerçekleştirdiği operasyonları göstererek IMF nin kapatılmasını sağladı zaten (En son Kremlin Sarayı nı yok etmişlerdi ) . Hunt desteksiz kendi başına Sendikayı yok etmeye çalışıyor yardım da alıyor aslında. Film gayet güzel bazı filmler buraya direk Türkçe dublaj geliyor ama bu film Tr alt yazılıydı ayrıca mutlu oldum ve ilk günü gittim ayrıca ailecek izlenebilecek bir film.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
yakup11 profil fotoğrafı
yakup11
Yine aksiyonun dibine vurmuşlar
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
ENeMyPeAcE profil fotoğrafı
ENeMyPeAcE
çok uçmuşlar çook. tabii aksiyonda sınır yok
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Kadrosu güzel klasik ajan filmi Tom Cruise yine formda güzel bir aksiyon izlenilebilir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Simon Pegg her yerde kendini belli ediyor (canım ya !). Film gayet başarılı olmuş bence, aksiyonunuz geldiğinde izleyiniz.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce