Moebius (Moebiuseu) (2013) afişi

Moebius (2013)
Moebiuseu

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
89 dakika
blackwidow Kim Ki-Duk yapımı filmde bir kadın kocasının kendisini aldatmasından dolayı çok hırslanır ve içinde düşmanlık besler. İntikam hırsı ise oğlunda ölümcül bir yaraya neden olur ve suçluluk duygusunu kaldıramayarak ortadan kaybolur. Fakat annenin aniden eve dönmesiyle ailenin hayayı yeniden altüst olacaktır.

Yorumlar

rabitt profil resmi
rabitt
ilk 10 dakikasından sonrasını izleyemediğim bir film.
1 yıl önce
selinblgn profil resmi
selinblgn
Kesinlikle sinir sisteminizin sağlam olması gereken bir film ve Kım kı duk'un diğer filmlerine nazaran farklı ve etkileyici olsun derken biraz abartılmış ve ben yer yer sanki bilerek konuşturmuyormuş gibi özellikle diyalogsuz olması için çabalamış bu nedenle de zorlama olmuş hissine kapıldım ... Onun dışında aşırı olsa da sahneler gerçekçi olmuş.
2 yıldan fazla önce
Novel profil resmi
Novel
Aldatma, tecavüz, ensest ve tüm bunların "penis" üzerinden anlatılması. Kim ki-duk'u bu kadar sert ve çekilmez bir anlatıma iten neden acaba nedir merak etmeden duramıyor insan. Belki de delirdi, bu da mümkün. Klasikleşen; din sorgu ve göndermelerini hiç değilse böyle bir senaryoda istisnalaştırabilirmiş. Sınırları zorlamak bu olsa gerek..
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
gerçek hayatta pek olası olmayan bir dramı sapkın denilebilecek bir dille anlatması bir yana, hadi canım sende dedirten saçmalıkları nedeniyle başarısız bir film olmuş bence. film boyunca göndermeler yaptığına göre o filme,kim ki-duk kariyerinin-şu ana kadar ki- zirvesinin "boş ev" olduğunun farkında olmalı.
3 yıldan fazla önce

Moebiuseu filmini beğenenler

Moebiuseu filmini içeren raflar

Moebiuseu filmi hakkında ilgi çekici içerikler