Molly's Game (2017)

Molly's Game (2017)

Puan Like 6.8 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Suç
Yönetmen
Ülke
Çin
Süresi
140 dakika
Mine.Ce Molly Bloom (Jessica Chastain) gençliğinde Olimpik seviyede kayak sporuyla ilgilenmiş, sonrasında da sanat, spor ve finans camiasının üst düzeyindeki kişilerinin katıldığı poker müsabakaları düzenleyerek büyük paralar kazanmıştır. Ancak kara para aklama gibi birçok usulsüzlük suçlamalarıyla FBI tarafından göz altına alınır. Avukatı Charlie Jaffey (Idris Elba), onu büyük hapis ve para cezalarından kurtarmaya çalışacaktır. 2014'te Molly Bloom'un yazdığı "Molly's Game: The True Story of the 26-Year-Old Woman Behind the Most Exclusive, High-Stakes Underground Poker Game in the World" adlı otobiyografik romandan uyarlandı.

Yorumlar

phoebe profil resmi
phoebe
Gene güzel bir biyografi ve yorumlara katılıyorum. Film başladığında ne kadar hızlı hayat hikayesini anlatmaya başladı. Etkileyici bir hayat ve bunun ilgi uyandıran cümleleri ama takip etmekte zorlandık. Güzel kalite bir filmdi.
9 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Molly Bloom gençlik döneminde profesyonel düzeyde serbest stil kayak yapmış, daha sonra hukuk fakültesini kazanmış zeki ve başarılı bir kadın. Tabi ailevi bazı meseleler ile başlayan aksilikler silsilesi zamanla onu bu başarılı hayattan alıp bambaşka bir yere götürmüş. Molly geçmişi bir kenara atıp poker müsabakaları düzenlemeye başlamış. Hayatı bir noktaya kadar gayet güzel gitmesine rağmen oyunların her geçen gün büyümesi ve tanıştığı insanlar işleri biraz karıştıracaktır. Molly olayların sonunda kendisini tonla suçlamayla birlikte hakimin önünde bulur. Filmimiz de tam bu noktada başlayıp Molly'nin geçmişine ışık tutuyor. Molly Bloom tarafından yazılmış "Molly's Game" adlı otobiyografik romanın uyarlaması olan son derece başarılı bir filmle karşınızdayız. Hikayesi merak uyandırıcı ve son derece sürükleyiciydi. Film boyunca olayların nerdeyse hepsini Molly'nin ağzından dinliyoruz. İzlerken bir yandan çorbaya dönen olaylara bir yandan da Molly'nin muhteşem zekasına hayran kalacaksınız. Filmin kadrosu da oldukça sağlam. Jessica Chastain, Kevin Costner, Idris Elba gibi kaliteli isimler başrollerde. Tabi Jessica Chastain hepsinden önde ışıl ışıl parlayan bir oyunculuk sergilemiş. Özetle izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim bir film daha.. Şimdiden iyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Cesaretine, zekasına,yeteneğine hayran kaldım Molly Bloom'un :)
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hani derler ya "Öyle zeki ve yetenekli ki zekâsını iyi şeylerde kullansa kimse tutamaz." diye işte cümlenin anlamını yansıtan bir kadının hikayesi. İnsanlarla iletişimine, zekasına, yeteneğine, cesaretine hayran olmamak elde değil. Sağlam bir kurguya sahip bir senaryo oluşuyla, Jessica Chastain oyunculuğu ve güzelliği ile filmi güçlendirmişler. Biraz çok hızlı konuşmalar olsa da özellikle başlangıçta Molly Bloom'un kendisini tanıttığı kısmı çok beğendim.
1 yıldan fazla önce

Molly's Game filmi hakkında ilgi çekici içerikler