Kiz kardesim (Mommo) (2009)

Kiz kardesim (2009)Mommo

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
94 dakika
71
3
218
108
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Anneleri ölen, babaları başka bir kadınla evlenen, biri kız diğeri erkek iki küçük kardeşin yokluk, yoksulluk ve yoksunluk içindeki acıklı hayatlarına ışık tutulmuş. Bazı sahneleri izlerken içimden “bu bir film” deyip dursam da, belki de gerçek hayattan alınmış olduğunu bildiğim için, belki de oyuncuların rollerini hakkıyla gerçekleştirmiş olmalarından, belki de tüm bunların hepsinden ve iki küçük çocuğun içimizdeki tüm pozitif insani duyguları harekete geçirmiş olmasından epeyce bir hüzünlenerek izledim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Senin güzel yüreğine kurban yaa sen nasıl güzel bir abisin <3 sımsıcaksın ,doğalsın ...Ah bir de çaresiz zavallı dedemiz ... Yüreğim burkuldu , böyle güzel işlenmiş bir Anadolu filmi ,gayet doğal neyseler o ...Çok ama çok dokunaklı ,lütfen izleyin :(
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Yaşanmışlığı çaresizliği dibine kadar hissettirdi adeta..Erkan Oğur'un girdiği sahnelerde göz yaşlarına hakim olamıyor insan..Kuruttu ciğerimizi ne denir ki..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
yaşamdan bir kesiti alıp acıtasyon yapmadan önünüze koyan sizi aglamaktan helak eden bir film. ah o dedenin caresiz halleri, Ahmet'in ise boyundan büyük fedakarlığı... erkan oğur faktörü de var tabi, yüreğinizi delip geciyor.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Hüzün verici bir hikaye. Ağlamak duygulanmak isteyenlere şiddetle tavsiye.
error_outline
5 yıldan fazla önce
bigeselin profil fotoğrafı
bigeselin
Yıllar oldu hala aklımdan çıkmamış Ayşe'nin son sahnelerde söylediği sözler. Tekrar izlemeye cesaret edemiyorum. Nedense çok etkiledi bu film beni. O küçük kardeşlerin bakışları bile daha gerçek olamazdık diyor film boyunca.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Elifimou profil fotoğrafı
Elifimou
İnsanın içine işleyen çok duygusal bir kardeşlik hikayesi. Kesinlikle izlemeye değer.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce