Prensim (Mon roi) (2015) afişi

Prensim (2015)
Mon roi

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
124 dakika
MehmetYurdakul Tony (Marie-Antoinette) ve Georgio yolları tesadüfen kesişir ve ikisi de birbirlerinin çekim alanına kapılırlar. Başlangıçta inanılmaz bir tutkuyla ilerleyen ilişkileri sorunsuz gibi görünmektedir ve hissettikleri aşkla bir anda kendilerini karı-koca olarak bulurlar. Fakat Georgio, Tony'nin başlarda fark etmediği kadar sınırları zorlayan bir kişilik yapısına sahiptir. Bir zaman sonları evlilikleri Tony için eğlenceli günlerden, içinden çıkılmaz bir cehenneme dönüşecektir... Oyunculuk geleneğinden gelen Fransız yönetmen Maivenn'in yönetmenliğini üstlendiği Mon Roi; 2011 tarihli Polis filminin ardından, yönetmenin önümüze sunduğu yeni sinemasal mahsulü. Maivenn bu sefer çok iddialı olmayan, orta halli bir dram filmine imza atarak etkileyici bir ilişkiyi perdeye taşıyor. Filmin başrollerini Vincent Cassell ve Emanuelle Bercot paylaşıyor.

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
afişe bakıpta alışılagelmiş bi aşk filmi sanıp aldanmayın. özellikle Emmanuelle Bercot'un etkileyici ve vurucu performansıyla çok çok beğendiğim bir psikolojik şiddet filmi. bi kere çok gerçekti o yüzden uzunluğuna rağmen sizi hemen kendine bağlayıp akıp gidiyor film. aşkın içindeki çıkmazları, ne seninle ne sensiz misali yaşanan gelgitleri, gitmek mi zor kalmak mı zor çelişkisini ve tüm bunların kişiye yaptığı tahribatı çok güzel yansıtmış. dizindeki sakatlık ile ruhundaki yıpranmanın iyileşme aşamaları arasındaki bağ da ayrıca hoşuma gitti. psikolojik film sevenlere tavsiyedir.
5
8 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Aşkın masalsı olmayan, bazen acıtan, bazen de anlamsızca mutlu eden hali. Birini seviyorsunuz, o kişinin ruh eşiniz olduğuna inanıyorsunuz ama bir bakıyorsunuz ki işler o kadar da kolay değil. Hele ki bu ruh eşi büyüsüne kapılıp hayatlarını birleştirenler için çok daha zor. Film çok güzeldi, oyunculuklar da ona keza. Aşka bir de bu açıdan bakmanızı tavsiye ederim, belki de sizi anlatıyordur.
8
1 yıl önce

Mon roi filmini beğenenler

Mon roi filmi hakkında ilgi çekici içerikler