Kazanma Sanati (Moneyball) (2011)

Kazanma Sanati (2011)Moneyball

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
255
12
896
263
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Kuşku ile yıllarca beklettiğime pişmanım. Gayet akıcı güzel bir film. Spor ile bilgileri bilmenize gerek yok sadece isimleri bilirseniz çok daha anlaşılır olur tabi. Tam bir ailecek izlemelik bir film olmuş.
error_outline
3 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Güzel diyaloglara sahip, başarılı oyunculukları olan güzel bir biyografi. Çok güzeldi.
error_outline
8 ay önce
baras profil fotoğrafı
baras
Beyzbol bilmiyorum acaba zevk alır mıyım diye düşündüm. Bir iki okudum oyun hakkında ama çok profesyonel olmadan da zevk alarak izledim. Şampiyonluğa varacak kadar olmasa da benzer bir matematik ve istatistik bazlı bir yaklaşım tüm takım sporlarında uygulanabilir.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Beğeneceğimi hiç düşünmediğim bir filmdi hiç sıkılmadan zevk alarak ve çok hoşuma giderek izledim. Gerçek olması izlediğim filmleri daha etkileyici kılıyor gözümde. Gerçekten iyiydi
error_outline
3 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Kurgusu iyi işlenmiş bir biyografi filmi. Beklediğimden çok daha iyiydi. Fazla dram yoktu. Olaylar bi nevi tarafsız olarak ele alınmış. Güzeldi.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Güzel filmdi. Her şeyin parayla döndüğü, farklı seslere tahammül edilemeyen dünyada ipi göğüsleyen, kalıpçılardan korkmadan özgün işler yapan insanların filmleri yapılmalı mutlaka. Seyir keyfinin yani sıra izleyiciyi cesaretlendiriyor bu yapımlar çünkü. Bu açıdan sadece bir spor filmi olarak düşünmeyin. Ha bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim Brad Pitt her karakterde aynı kişi gibi değil mi? Aynı jest, aynı mimikler, bakışına, duruşuna kadar aynı sanki. İyi para kazanıyor, o ayrı.
error_outline
6 yıldan fazla önce
aylinaykut profil fotoğrafı
aylinaykut
Filmin konusu gerçekten başarılı, böyle bir olayın kesinlikle filminin çekilmesi ve Billy'nin ölümsüzleştirilmesi lazımdı zaten. Brad ile de Billy'nin ölümsüzleştirilmesi tam olmuş diyebiliriz... Ama sanki olaya bakmayıp filmi biraz senaryo bakımından değerlendirirsek eksik bir şeyler var... Ne kayıbın acısını yaşatıyor ne de sonunda tam anlamıyla sevindiriyor. Filmde durağanlık olması için konunun tamamen iyi bir şekilde işlenmesi gerekir, yarım yamalak değil. Tabii ki de bu benim görüşüm ama Brad Pitt'in yer aldığı bu film maalesef hafızama kazınanlar arasında yer alamayacak... :(
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
ne diyim? seviyorum zaten böle ağır ilerleyenlerini.. filmin sonlarına doğru red sox yetkilisiyle bi dialog sahnesi var ki hangi alanda olursa olsun mevcut düzenin ezber bozan adama karşı bakış açısını çok iyi özetliyor.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
FutureX profil fotoğrafı
FutureX
Biography filmi olunca içinde de Brad Pitt ve Jonah Hill varsa izlenirr.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
lezzetli diyalogları olan çok başarılı bir sinema yapımı
error_outline
8 yıldan fazla önce
AriGold profil fotoğrafı
AriGold
The movie is very Inspiring, motivating and it's focusing on the true power of teamwork. If you are a fan of baseball or any team sport you must see this.
error_outline
neredeyse 10 yıl önce