Prenses Mononoke (Mononoke-hime) (1997)

Prenses Mononoke (1997)Mononoke-hime

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
134 dakika
239
2
534
177
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Doğayı kendi çıkarları için acımasızca katleden, gözünü hırs bürümüş, doyumsuz ve bencil insanlara karşı tüm cesaret ve meydan okuyan Orman'ın hikayesi. Miyazaki'nin diğer filmlerinden farklı olarak kan ve şiddet unsurları içermekte. Ancak yine düşündürücü ve ders veren nitelikte. Kullandığı sembolik anlatım oldukça çarpıcı. Aksiyon dolu, son derece heyecanlı ve destansı bir anime olmuş.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Miyazaki'nin, tıpkı Totoro gibi, doğaya can verdiği bir başka filmi. Muhteşem bir anlatım, epik bir eser.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklediğim kadar çok etkilenmedim ama hoş bir anime. Yine Miyazaki'nin uçsuz bucaksız hayal dünyasında gezintiye çıkarıyor sizi, müzikleri de bir o kadar güzel.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Muhteşemdi! Anime sevmeye başladım özellikle bu sene. Oda ve One Piece ile başladığım Anime maceramda Hayao Miyazaki ile tanışmak gerçekten çok daha başka duygulara yöneltti animeler konusunda beni. Son zamanlarda izlediğim en güzel animelerden biriydi. Mutlaka izleyin derim anime sevenler özellikle hala izlemeyen varsa.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
bu adam inanılmaz herşeyi muhteşem bir şekilde çizgileriyle hayal gücünü şekillendiriyor efsane bir anime olmuş yine o kadar harika ki her animesinde ayrı bir felsefe var keşke herkes izlese bunlardan pay çıkarsa diyecek fazla söz yok. ne yazık ki insanlık hep yıkım getiriyor ama doğa bizi hiç terk etmiyor herşeye rağmen bize hayat veriyor yazcsefa2nın yorumu da gerçekten güzel noktaya değinmiş doğayla birlikte kötülükle birlikte insan kendini de yok ediyor. doğanın bize sunulan armağanın yüreğimizdeki bir parçacık iyiliğin kıymetini bilsek ama insanlık hiç değişmiyor çok üzücü içim burkuldu izlerken...
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Spirited Away ile beraber favori anime filmim oldu. Miyazaki' nin yaratıcılığı bir kez daha hayran ediyor insanı. Doğayla insanoğlunun mücadelesinin savaşını etkileyci bir dille anlatan bu anime insanoğlunun ne kadar bencil ve açgözlü yaratıklar olduğunu görmenizi sağlıyor. Doğayla olan mücadelenin insanoğlunun kazanması imkansız doğayı yok edip kazandığını düşünse bile aslında doğayla birlikte yok ettiği kendisidir.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
birkaç basitlik dışında, ki bunu da anime olmasına bağladım mükemmel bir fantazi. miyazaki yine döktürmüş. nası mikemmel bi kafaya sahip ya bu adam. içimde güzelleştikten sonra çıkmaya çalışan böyle biri olduğu için özellikle seviyorum
error_outline
neredeyse 9 yıl önce