Prenses Mononoke (Mononoke-hime) (1997)

Prenses Mononoke (1997)
Mononoke-hime

Puan Like 9.0 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
134 dakika
yazcsefa Köyünde huzur dolu bir yaşamı olan Ashitaka, bir gün ormandan kötü bir varlığın gelmekte olduğu fark eder. Ormanın sınırından hızla çıkan Orman Tanrısı, değdiği her şeyi yok ederek ilerlemektedir. Köyünden küçük bir kızı kurtarmak için, canavara dönüşmüş olan Orman Tanrısı'na saldıran Ashitaka, mücadele sonunda canavarı öldürür ama ölümcül bir yara alarak lanetlenir. Bu lanetten kurtulmak için bir yol aramak üzere köyden ayrılan Ashitaka, kendisine yardım edebileceğini umduğu Ormanın Ruhu'nu aramaya başlar. Ancak Ormanın Ruhu'nu arayan başkaları da vardır: Lady Eboshi ve Irontown sakinleri. Lady Eboshi ve Prenses Mononoke arasındaki savaşta kazanan olmadığını ve hem insanların hem de doğanın zarar gördüğünü fark eden Ashitaka, onları durdurmaya çalışacaktır.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Beklediğim kadar çok etkilenmedim ama hoş bir anime. Yine Miyazaki'nin uçsuz bucaksız hayal dünyasında gezintiye çıkarıyor sizi, müzikleri de bir o kadar güzel.
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşemdi! Anime sevmeye başladım özellikle bu sene. Oda ve One Piece ile başladığım Anime maceramda Hayao Miyazaki ile tanışmak gerçekten çok daha başka duygulara yöneltti animeler konusunda beni. Son zamanlarda izlediğim en güzel animelerden biriydi. Mutlaka izleyin derim anime sevenler özellikle hala izlemeyen varsa.
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
bu adam inanılmaz herşeyi muhteşem bir şekilde çizgileriyle hayal gücünü şekillendiriyor efsane bir anime olmuş yine o kadar harika ki her animesinde ayrı bir felsefe var keşke herkes izlese bunlardan pay çıkarsa diyecek fazla söz yok. ne yazık ki insanlık hep yıkım getiriyor ama doğa bizi hiç terk etmiyor herşeye rağmen bize hayat veriyor yazcsefa2nın yorumu da gerçekten güzel noktaya değinmiş doğayla birlikte kötülükle birlikte insan kendini de yok ediyor. doğanın bize sunulan armağanın yüreğimizdeki bir parçacık iyiliğin kıymetini bilsek ama insanlık hiç değişmiyor çok üzücü içim burkuldu izlerken...
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Spirited Away ile beraber favori anime filmim oldu. Miyazaki' nin yaratıcılığı bir kez daha hayran ediyor insanı. Doğayla insanoğlunun mücadelesinin savaşını etkileyci bir dille anlatan bu anime insanoğlunun ne kadar bencil ve açgözlü yaratıklar olduğunu görmenizi sağlıyor. Doğayla olan mücadelenin insanoğlunun kazanması imkansız doğayı yok edip kazandığını düşünse bile aslında doğayla birlikte yok ettiği kendisidir.
3 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
birkaç basitlik dışında, ki bunu da anime olmasına bağladım mükemmel bir fantazi. miyazaki yine döktürmüş. nası mikemmel bi kafaya sahip ya bu adam. içimde güzelleştikten sonra çıkmaya çalışan böyle biri olduğu için özellikle seviyorum
4 yıldan fazla önce

Mononoke-hime filmini beğenenler

Mononoke-hime filmi hakkında ilgi çekici içerikler