Kutsal Kadeh (Monty Python and the Holy Grail) (1975)

Kutsal Kadeh (1975)
Monty Python and the Holy Grail

Puan Like 7.7 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Fantastik, Absürt
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
91 dakika
starch İngiltere'nin efsanevi Kralı Kral Arthur ve şövalyelerinin izinden giden film, karanlık bir ortaçağ dramı yerine alabildiğine fantastik ve absürd bir komediyi izleyicilere sunuyor. Öykü, kral ve şövalyelerinin Tanrı'nın emri ile İsa'nın kaybettiği kutsal kaseyi bulmak için görevlendirilmeleri üzerine gelişiyor. Filmin yaratıcıları 70ler'de İngiltere'de komediye damgasını vurmuş altı kişilik bir ekip: Monty Python. İngiliz espri üslubunu benimseyip canlandıran ekip, bu filmle ilk uzun metrajlı Monty Python denemeleri ile karşımızdalar. Farklı anlatım tekniklerine yer veren filmde, animasyon destekli görüntüler de yer alıyor. Şüphesiz, bu denemede yönetmenlerden Terry Gilliam'ın animatör kimliği etkili olmuş durumda.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Absürtler absürdü bir film. Daha açılış sahnesiyle ne izleyeceğinizi az çok tahmin ediyorsunuz aslında. Abartıldığı kadar değil ama keyifli. Kahkaha attığım birçok sahne oldu ama herkesin keyif alabileceği türden bir film olduğunu da düşünmüyorum. Parodi türü absürt komedi seviyorsanız izleyin. 7/10
1 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Artık benim de bir atım var.
neredeyse 3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Absürt komedi en sevdiğim komedi türüdür. Bu işi de en iyi İngilizler yapıyor. Ben çok güldüm ve çok eğlendim bu filmde. O döneme göre çekim teknikleri muhteşem. Kurgu, senaryo ve espiriler çok zekice ve başarılı. Bence mutlaka izlenmesi gerek. İmdb' de de hak ettiği yerde olduğunu düşünüyorum.
neredeyse 4 yıl önce
colorful profil resmi
colorful
İngilizler'in meşhur absürt komedisi.. Çok güldüğüm bir kaç sağlam sahnesi var ama spoiler olur.. İzleyiniz..
4 yıl önce

Monty Python and the Holy Grail filmini beğenenler

Monty Python and the Holy Grail filmi hakkında ilgi çekici içerikler