Anne! (Mother!) (2017)

Anne! (2017)Mother!

Puan 7.8 (45 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dini, Gizem, Karanlık
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
121 dakika
133
15
264
79
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
çok mu metaforik yoksa bana mı öyle geldi? hatta baştan sona metafordu da anlamak için okucaz artık. "muh te şem!" deyip kaçayım.
report_problem
9 ay önce
dilber34 profil resmi
dilber34
filmi izlemeden hakkında bilgi edinme fırsatım oldu iyi ki edinmişim film anlamlı geldi.bir fikrim olmasaydı bu kdr derine inemezdim hatta belki film bana saçma bile gelebilirdi. tabi ki bazı metaforları anlardım ama herşeyi yerine oturtmak zor olurdu. hakkında okumama rağmen bu kadarını beklemiyordum. insanların aç gözlülüğü haddini bilmezliği ve herşeyi mahveden varoluşu çok iyi anlatılmış. çokk başarılı bir yapım. kesinlikle izleyin..
report_problem
10 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Eveet bir insanın sabrı nasıl zorlanır ! Film boyunca artık kendimi nasıl zor tutmuşsam ellerimi sıkmaktan avuçlarım acımış.Vallahi bağırasım geldi :) Evet başlarda biraz sıkıyor ama sonunu feci merak ettiren bir film .
report_problem
12 ay önce
potakal profil resmi
potakal
olaylar olaylar
report_problem
2 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Sukunetin boylesi taciz edildigi epey rahatsiz edici,kasvetli bir film. Neler oluyor boyle demeden kendinizi alamiyorsunuz. Alt metin doluymus meger. İlk bakista anlayamamak anormal degildir sanirim. Fakat biraz arastirmayla parcalar yerine oturuyor. Dikkatle izlenmesi gerekenlerden. Javier Bardem ve Jennifer Lawrence guzel bir ikili olmuslar, genel olarak filmi begendim.
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Nasıl bir film bu böyle sinirden elim ayağım titriyor gerim gerim gerildim kasım kasım kasıldım altmetni zaten çok iyi Aronofski'nin sözlük anlamı "Bay Rahatsız Edici"
report_problem
2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Çok başarılı...
report_problem
2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmin başlarını galiba sıkıcı bir film olacak galiba izlerken geçen her dakikada şiddetini arttıran bir noluyo lanlarla izledim. Ama hep aklımda bi yandan da anlayamadığım yanlar vardı bu ne şimdi diye düşünüyodum. Fakat finaldeki açıklama ve en sondaki dokunuşla film daha da güzelleşti gözümde. Ayrıca Lawrence'ın oyunculuğunu çok beğendim ki kendisini de çok beğenirim. Özellikle korku ve şok yaşadığı bir sahne vardı bence üst düzey yansıtmış duygularını. Enteresan bir filmdi izlerken nereye gittiğini anlamasanız da gittikçe dozu artıyor ve finalde herşey bağlanıyor. BEn başlamadan önce daha bir korku öğesi barındırdığını düşünmüştüm öyle bir film değil ama gerilimi fazlasıyla hissediyorsunuz özellikle Lawrence'ın gözünden bakınca olaylara delirmemek elde değil. 8/10
report_problem
2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Film hakkında hiç bir fikrim yoktu. Böyle bir film beklemiyordum doğrusu. Çok gerildim. Alışkanlıklarından vazgeçemeyen biri olduğumdan, huzura yapılan taciz, bende bunalım yarattı. Kabus gibiydi. Güzeldi. Beğendim.
report_problem
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bir film Aronofsky imzası taşıyorsa o filmde durup düşünmek gerek. Din, yaratılış ve Tanrı üzerine yoğun eleştiriyle dolu bir filmdi. Filmde Hristiyan inancının Baba, Oğul ve Kutsal Ruh(Anne) üçlemesi temeline oturtulmuş, imgelerle dolu bir anlatım hakimdi. Adem ile Havva, Habil ile Kabil gibi herkesin genel olarak bildiği konuları farklı bir bakış açısıyla ele almış yönetmenimiz. Filmi izlerken dikkatli ve odaklanarak izlemenizi tavsiye ediyorum. Kaçırdığınız her ayrıntı filmin vermek istediği düşüncelerden veya anlatmak istediği hikayelerden ufak da olsa bir şeyler kaçırmanıza sebep olacak. Zaten film başlangıcından itibaren ilginç bir şekilde sizi de içerisine çekiyor. Her anı merak unsurunu tetikleyecek şekilde düşünülmüş. Ufaktan yükselen gerilim de bu merak duygusuna eşlik ediyor tabi. Uyarmam gereken bir nokta var. Filmin ilk yarısında artık bir şeyler olsun diye bekleyeceksiniz. Bu kısmı sabırla izleyin filmi yarıda kapatmak gibi bir hata kesinlikle yapmayın. İkinci yarısındaki heyecan, gerilim ve aksiyonu kesinlikle izlemeye değer. Oyunculuk açısından ele alacak olursak Jennifer Lawrence'ın oyunculuğu kesinlikle kaçırılmaması gereken cinsten. Kendisini fazla sevmezdim ama bu filmle benim gözümde çıtasını çok yükseklere çıkarmayı başardı. Javier Bardem ise zaten çok beğendiğim bir oyuncu ve bu filmde de rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Müziklerle ilgili yorum da yapmak isterdim ancak filmde büyük bir sessizlik hakim. Müzik yok desem yeridir. Ama gerilimi yüksek tutan ve filme gerçekçilik katan bir unsur da bu olmuş. Bazı kusurlu noktalara da değinmeliyim. Bunlardan ilki gereksiz gerilim yapılmaya çalışılmış sahneler. Klasik gerilim/korku filmlerinden alıştığımız ve artık etkisini fazlasıyla yitirmiş sahneler ve başrolümüzün gereksiz gerilim dolu yüzü beni rahatsız etti. Bunun dışında Tanrı ve din konusunda da çok yoğun eleştirilerle kuşatılmış bir senaryoya sahip. Filmdeki yoğun sessizlik de yer yer olumsuz etkiledi. Bunlar dışında kaliteli bir yapım olduğunu düşünüyorum. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. :)
report_problem
2 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Çok güzeldi film. Çok etkilendim. Jennifer Lawrence'ın oyunculuğunu en çok beğendiğim film bu oldu. Bir iki detayı kaçırmışım üzerine yaptığım küçük bir araştırmayla tüm taşlar yerine oturdu. Bu senenin en iyi filmlerinden bence. İzleyin.
report_problem
2 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
mükemmeldi . senaristin din konusunda böyle bir kurgu yapması cidden çok etkiledi beni . ve bir çok konuya harika değinmiş .
report_problem
2 yıl önce
alisondilaurentis profil resmi
alisondilaurentis
Tek kelimeyle İNANILMAZ !
report_problem
2 yıl önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
- SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - - SPOILER - 10 üzerinden 7
Din , yaradılış , insanlık tarihi üzerine hristiyan dini motifler işlenerek anlatılmış bir yapıt…Baba,Oğul,Kutsal ruh (MOTHER) yaradılış aşaması ve insanların dünya üzerindeki acımasız varlığı bir ev içinde güzel şekilde işlenmiş. Hakikaten de bizler virüsüz dedirtiyor insana …
Tabi tanrının da bencilliği insanoğluna yansıtılmış gibi bir gönderme var son sahnede. Kutsal ruhun sevgisini kullanıp onunla laylon bir top gibi oynuyor ve fırlatıp bir köşeye atıyor… 
report_problem
2 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Sen nasıl bir filmsin, resmen başıma ağrılar girdi. Hayır kapatamıyosun da sarıldım yastığa izledim ya ben bunu mecburen :) Darren Aronofsky pek benim tarzım değil ama ön yargılı olmak da bana yakışmaz diye bir gazla başladım (İşin aslı Black Swan'ı beğendim kredisi ordan aslında :p).. Tamamıyla beynimi yaktı ya da acaba ben yanlış saatte mi açtım. Hayır kötü de diyemiyorum izlettirdi kendini. Kendime gelemedim daha sanırım ben :p
report_problem
2 yıl önce