Anne! (Mother!) (2017)

Anne! (2017)Mother!

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dini, Gizem, Karanlık
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
121 dakika
159
17
314
103
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
Aşırı rahatsız edici, sinir bozucu bir tadı var. Ben sevmedim açıkcası. İnanç bu kadar da aksiyonlu, karmaşık deği
error_outline
5 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Çok çok çok yorucu bir film, metaforlarla, alt metinlerle, mesajlarla dolu, daha doğru film komple böyle o yüzden dolu demek yanlış hal böyle alınca kendini izlettirmesine rağmen rahatsız ediyor çok fazla, en azından benim hiçbir şekilde tarzım olmayan bir yapım diyebilirim. Jennifer iyiydi ama ben boğuldum hiç sevmedim de beğenmedim de.
error_outline
9 ay önce
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
Yeminlen aynı benim kalbim :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
emre1910 profil fotoğrafı
emre1910
Film dediğin böyle olur işte mükemmel
error_outline
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
çok mu metaforik yoksa bana mı öyle geldi? hatta baştan sona metafordu da anlamak için okucaz artık. "muh te şem!" deyip kaçayım.
error_outline
2 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
filmi izlemeden hakkında bilgi edinme fırsatım oldu iyi ki edinmişim film anlamlı geldi.bir fikrim olmasaydı bu kdr derine inemezdim hatta belki film bana saçma bile gelebilirdi. tabi ki bazı metaforları anlardım ama herşeyi yerine oturtmak zor olurdu. hakkında okumama rağmen bu kadarını beklemiyordum. insanların aç gözlülüğü haddini bilmezliği ve herşeyi mahveden varoluşu çok iyi anlatılmış. çokk başarılı bir yapım. kesinlikle izleyin..
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Eveet bir insanın sabrı nasıl zorlanır ! Film boyunca artık kendimi nasıl zor tutmuşsam ellerimi sıkmaktan avuçlarım acımış.Vallahi bağırasım geldi :) Evet başlarda biraz sıkıyor ama sonunu feci merak ettiren bir film .
error_outline
2 yıldan fazla önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
olaylar olaylar
error_outline
3 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Sukunetin boylesi taciz edildigi epey rahatsiz edici,kasvetli bir film. Neler oluyor boyle demeden kendinizi alamiyorsunuz. Alt metin doluymus meger. İlk bakista anlayamamak anormal degildir sanirim. Fakat biraz arastirmayla parcalar yerine oturuyor. Dikkatle izlenmesi gerekenlerden. Javier Bardem ve Jennifer Lawrence guzel bir ikili olmuslar, genel olarak filmi begendim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Nasıl bir film bu böyle sinirden elim ayağım titriyor gerim gerim gerildim kasım kasım kasıldım altmetni zaten çok iyi Aronofski'nin sözlük anlamı "Bay Rahatsız Edici"
error_outline
3 yıldan fazla önce
UNALILK profil fotoğrafı
UNALILK
Çok başarılı...
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Filmin başlarını galiba sıkıcı bir film olacak galiba izlerken geçen her dakikada şiddetini arttıran bir noluyo lanlarla izledim. Ama hep aklımda bi yandan da anlayamadığım yanlar vardı bu ne şimdi diye düşünüyodum. Fakat finaldeki açıklama ve en sondaki dokunuşla film daha da güzelleşti gözümde. Ayrıca Lawrence'ın oyunculuğunu çok beğendim ki kendisini de çok beğenirim. Özellikle korku ve şok yaşadığı bir sahne vardı bence üst düzey yansıtmış duygularını. Enteresan bir filmdi izlerken nereye gittiğini anlamasanız da gittikçe dozu artıyor ve finalde herşey bağlanıyor. BEn başlamadan önce daha bir korku öğesi barındırdığını düşünmüştüm öyle bir film değil ama gerilimi fazlasıyla hissediyorsunuz özellikle Lawrence'ın gözünden bakınca olaylara delirmemek elde değil. 8/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Film hakkında hiç bir fikrim yoktu. Böyle bir film beklemiyordum doğrusu. Çok gerildim. Alışkanlıklarından vazgeçemeyen biri olduğumdan, huzura yapılan taciz, bende bunalım yarattı. Kabus gibiydi. Güzeldi. Beğendim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bir film Aronofsky imzası taşıyorsa o filmde durup düşünmek gerek. Din, yaratılış ve Tanrı üzerine yoğun eleştiriyle dolu bir filmdi. Filmde Hristiyan inancının Baba, Oğul ve Kutsal Ruh(Anne) üçlemesi temeline oturtulmuş, imgelerle dolu bir anlatım hakimdi. Adem ile Havva, Habil ile Kabil gibi herkesin genel olarak bildiği konuları farklı bir bakış açısıyla ele almış yönetmenimiz. Filmi izlerken dikkatli ve odaklanarak izlemenizi tavsiye ediyorum. Kaçırdığınız her ayrıntı filmin vermek istediği düşüncelerden veya anlatmak istediği hikayelerden ufak da olsa bir şeyler kaçırmanıza sebep olacak. Zaten film başlangıcından itibaren ilginç bir şekilde sizi de içerisine çekiyor. Her anı merak unsurunu tetikleyecek şekilde düşünülmüş. Ufaktan yükselen gerilim de bu merak duygusuna eşlik ediyor tabi. Uyarmam gereken bir nokta var. Filmin ilk yarısında artık bir şeyler olsun diye bekleyeceksiniz. Bu kısmı sabırla izleyin filmi yarıda kapatmak gibi bir hata kesinlikle yapmayın. İkinci yarısındaki heyecan, gerilim ve aksiyonu kesinlikle izlemeye değer. Oyunculuk açısından ele alacak olursak Jennifer Lawrence'ın oyunculuğu kesinlikle kaçırılmaması gereken cinsten. Kendisini fazla sevmezdim ama bu filmle benim gözümde çıtasını çok yükseklere çıkarmayı başardı. Javier Bardem ise zaten çok beğendiğim bir oyuncu ve bu filmde de rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Müziklerle ilgili yorum da yapmak isterdim ancak filmde büyük bir sessizlik hakim. Müzik yok desem yeridir. Ama gerilimi yüksek tutan ve filme gerçekçilik katan bir unsur da bu olmuş. Bazı kusurlu noktalara da değinmeliyim. Bunlardan ilki gereksiz gerilim yapılmaya çalışılmış sahneler. Klasik gerilim/korku filmlerinden alıştığımız ve artık etkisini fazlasıyla yitirmiş sahneler ve başrolümüzün gereksiz gerilim dolu yüzü beni rahatsız etti. Bunun dışında Tanrı ve din konusunda da çok yoğun eleştirilerle kuşatılmış bir senaryoya sahip. Filmdeki yoğun sessizlik de yer yer olumsuz etkiledi. Bunlar dışında kaliteli bir yapım olduğunu düşünüyorum. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Çok güzeldi film. Çok etkilendim. Jennifer Lawrence'ın oyunculuğunu en çok beğendiğim film bu oldu. Bir iki detayı kaçırmışım üzerine yaptığım küçük bir araştırmayla tüm taşlar yerine oturdu. Bu senenin en iyi filmlerinden bence. İzleyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce