Bay Hiç Kimse (Mr. Nobody) (2009)

Bay Hiç Kimse (2009)
Mr. Nobody

Puan Like 8.5 / 31 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
141 dakika
mstfnr Mr. Nobody, 2009 yapımı, Jaco Van Dormael'in yönetmenliğini yaptığı filmdir. Filmin başrollerinde Jared Leto, Diane Kruger, Rhys Ifans, Sarah Polley, Linh Dan Pham, Daniel Mays ve Natasha Little yer almaktadır. Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar.

Yorumlar

nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
şuraya beğendim yerine bayıldım butonu olsa çökertebilirdim, öyle sevdim filmi :) entel olduğum için olabilir :P
8 ay önce
burcudrn profil resmi
burcudrn
Hayatta seçimlerin her zaman olduğunu ve seçimlerin sonuçlarının nasıl şekil aldığını anlatan bir film. Cidden harikaydı.
Uzun olsa da izlenmesi ve ders çıkarılması gereken bir film olduğunu düşünüyorum.
1 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> sıkıldım. süresi uzun ama gereksiz uzun değil. hatta her şeyi anladıktan sonra 2 buçuk saate nasıl sığmış diye düşündüm. filmi aşırı uzatmamak için bazı gelecek tahminlerinde bay hiç kimse hemen öldürülmüş. daha fazla içinden çıkılamaz hale gelebilirdi. iyi tercih edilmiş bence. hayatımıza yön veren kararların bizi nasıl bir sona götüreceğini göstermek zor, bir de geri dönüp diğer kararı seçsek ne olur onu da göstermiş. karar içinde karar ve tekrar verilen karar. bütün sonuçlarla birlikte parça pinçik edilmiş ve düzensiz sıralama ile karşımızda. film içinde film. aynı karakterler farklı gelecekler. yalnız bence bilim kurgu öğesi yok. 9 yaşındaki bir çocuk; ön görü yeteneği, hayal gücü ve başlarda izleyiciye de verilen bilgilerle oluşturulmuş gelecekleri hayal ediyor. geleceği bilsen ne yapardın sorusuna olasılık dışı bir tepki ile tahminde bulunmadığı tarafı seçmiş olması dikkatimi çekti. zaten anna karakteri geleceği bilme ile ilgili bir dialogda bay hiç kimseye geleceği bilmek hiç eğlenceli olmaz gibi bir cümle kullanıyor. sonu hakkında spoiler vermiş cümle, tabi ki sonda anlaşılıyor :-) izlerken sıksa da dikkatinizi vermenizi tavsiye ederim çünkü sona doğru bazı bilgiler lazım oluyor. ne olduğunu anlamaya çalışarak zaman harcamayın, kendinizi filmle birlikte akıntıya bırakın çünkü anlamaya çalışırsanız bir birbuçuk saat anlamsız gelecektir.
1 yıl önce
kadifekirpik profil resmi
kadifekirpik
'' Sen kendinin var olduğundan nasıl bu kadar emin oluyorsun? Sen de yoksun bende öyle. biz sadece dokuz yaşındaki bir çocuğun hayal dünyasında yaşıyoruz. Bizi imkansız bir seçimle karşı karşıya gelen dokuz yaşındaki bir çocuk hayal ediyor.'' ben diyorum ki dünyayı ''dokuz'' yaşındaki çocuklar yönetsin :))
1 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Hayatımızın her anı ikilemlerle dolu. Her an bir tercih yapmak zorundayız. Sağdan mı gitsem yoksa soldan mı, bu arabayı mı alsam yoksa şunu mu, nefes almalı mıyım yoksa aldığımı versem mi!? Tabiki de her tercihimiz diğerlerinden başka sonuçlar doğurur. Kendimize bir yol seçeriz ve ardımızda belki de onlarca farklı ihtimal bırakırız.. Peki ya bu ihtimallere ne olur? Size şöyle bir şey sorsam, geride bıraktığımız onlarca ihtimal de dahil olmak üzere tüm tercihlerinizin sonuçlarını bilseydiniz ne yapardınız? Bilim, felsefe, aşk, teoriler, ihtimaller ve her yol ayrımında bambaşka diyarlara çıkan hayatlar.. Bu film işte tam da bu. Jared Leto'dan hayranlık uyandıran bir performans, eşsiz müzikler, muhteşem açılar ve her biri ayrı bir sanat eseri diyebileceğim o mükemmel sahne geçişleri... Bence mutlaka izleyin. Tabi biraz da sakin kafayla izlemenizde fayda var. Şimdiden iyi seyirler.. :))
1 yıl önce
BELIT profil resmi
BELIT
Tuhaf bir filmdi , aklımda kalan sadece bir replik oldu " her seçim doğrudur"
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Seçimlerimiz ve tercihlerimiz hayatımızı nasıl değişitiriyor sorusunu film sırasında bolca kendimize sordurtan mükemmel ötesi film
1 yıldan fazla önce
ismailsarac profil resmi
ismailsarac
dekor,ışık, kostüm ve renklerle dikkat çekmek istediği yere çok güzel odaklatan bir filmin bulmak her zaman münkün olmuyor. izlerken görüntü konusunda boğulmazsınız fakat film konusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bulmaca çözerek, sonuç merak ederek sonuca doğru hızlıca ilerleyeceğinizi düşünüyorum. sürenin uzun olmasına çok takılı kalmayacaksınızdır.
1 yıldan fazla önce
sapiksisko profil resmi
sapiksisko
Filmin hikayesi olasılıklara dayanıyor kelebek etkisi gibi seçimlerin yaşamına yön vermesi işlenmiş. Açıkçası film biraz uzun tutulmuş 1 saatten sonra ara verirseniz sizin hayrınıza olur öteki türlü sıkılabilir veya beyni yakabilirsiniz :D
1 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
İzleyeli kim bilir kaç sene oldu ama görünce selam çakmadan geçmek istemedim :D Hani bi arkadaşınız durup dururken ''yeaa kankaa bana güzel bi film söyle de akşam izliyem bari bee'' dediğinde bi anlık afallamayla aklınıza hiç bi film ismi gelmez, bikaç saniye sonra kafayı topladığınızda bi anda 5-6 tane film ismi istemsizce ve otomatik olarak dökülür ya dudaklarınızın arasından, heh işte bu film onlardan biri benim için :D İzleyin, saygılar :)
neredeyse 2 yıl önce
busratican profil resmi
busratican
daha yeni izledim ne oldu lan böyle diyosun yani anlamasan bile etkisinden kurtulamıyorsun.İçimde garip bir his bıraktı bu film :)
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Her anlamda muhteşem dediklerimden biri daha. İyi ki bu kadar geç izlemişim. Özellikle bu kadar sakin bir günde izlemek çok daha etkili oldu benim için. Anlaşılır bir film gibi görünmese de gayet güzel işlenmiş muhteşem bir konusu ve kurgusu var. Müzikler zaten efsane sayılabilecek türden. İzlemek için acele etmeyin :) Başlayınca da sıkılma psikolojisine bürünmeyin derim. Hayırlı seyirler.
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Herkesin mantığını kavrayabileciği bir yapım değil. Bu yüzden sevmeyebilir , sıkılıp kapatabilirsiniz ama ilk 2 saate dayanmanızı ve son yarım saati izlemenizi tavsiye ediyorum. Taşlar yerine oturuyor. Güzel bir konudan yola çıkılarak yapılmış , güzel müzikler ve güzel oyunculuklarla süslenmiş harika bir yapım ortaya çıkmış. Oldukça beğendim. Ayrıca anlamayanlar için Mutlaka izlenmeli.
2 yıl önce
MadaboutMads profil resmi
MadaboutMads
Ara ara aklıma gelip açıp izlediğim muhteşem film. Mükemmel replikler, iyi kurgu, iyi senaryo, güzel müzikler, iyi oyunculuk.. daha ne olsun. İzlemediyseniz izleyin, izlediyseniz tekrar tekrar yine izleyin.
2 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Beyin yakan kategorisinde iyi hoşta çok kasmışlar sonuca çok geç gidiyor :) neyse memento yu tekrar izlerm daha iyi kısa öz deli gibi beyin yakıyo bu çok uzun kalmış iyi seyiler..
2 yıldan fazla önce
fs0ciety profil resmi
fs0ciety
eleman giderayak niçenin ruhunu bi fatiha okuttu
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
En ufak bir olayın hayatimizda rtkileri uzerine cok iyiydi..
2 yıldan fazla önce
nurikurucu profil resmi
nurikurucu
karmaşa ama güzel bi karmaşa... gece uykusuz izlemeyin hepten kafa yakıyo :)
2 yıldan fazla önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Çok karmaşık bir filmdi. Sanki film izlemiyordum da problem çözüyordum. Beyin yakan film seven elbet bunu çok sevecektir.
neredeyse 3 yıl önce
oguzhanozcan profil resmi
oguzhanozcan
Hikaye güzel tasarlanmış ama üzerinde biraz daha çalışılıp daha iyi bir senaryo oluşturulabilirdi. Belli bir noktadan sonra film bitse diye bekledim.
neredeyse 3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Bayıldım. Muhteşemdi. Aslında hayatımıza nasıl yön verdiğimiz çok güzel bir şekilde anlatmış. Kurgu, oyunculuklar, müzikler ve replikler harikaydı. Hiç sıkılmadan izledim kesinlikle bilim kurgu sevip izlemeyen varsa hemen izlesin.
3 yıl önce
damla. profil resmi
damla.
biraz uç seviyelerde olsa da başarılı bilim kurgulardan birisi ..Bilim kurgu, paralel evren, dünyadaki matematik üzerine düşünmekten zevk alıyorsanız izleyin.
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Cinselliğe bu kadar boğmasalarmış daha iyitmiş... Gereksiz sahneler çok bu anlamda. Yoksa tabi ki kötü bir film değil .
3 yıl önce
muge profil resmi
muge
etkileyici, düşündürücü replikleri ve kurgusuyla izlenmesi gereken bir film
3 yıldan fazla önce
Gunes profil resmi
Gunes
Film olur olmaz zamanlarda aklıma geliyor. Belli aralıklarla tekrar tekrar izliyorum. Bıraktığı etki çok güzel. Hayat çizgisinin yaptığımız seçimlerle şekillenmesi tartışılmaz bir gerçek.
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Tek keimeyle harika bir filmdi.hayatımızda hep sorup durduğumuz "acaba diğer yolu seçseydim ne olurdu ?" yu harika bir şekilde açıklamış.
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Bu adam fal baksa köşeyi döner. Film çok iyiydi.
3 yıldan fazla önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
beyin yakan güzel bir filmdi. filmin etkisinden kurtulmak biraz zaman alıyor..
neredeyse 4 yıl önce
mrnobody profil resmi
mrnobody
Hayatın özeti
neredeyse 4 yıl önce
jujiko profil resmi
jujiko
Daha ilk sahnelerinden itibaren hayatımın filmi olmayı başarmış ender filmlerden...biraz egoist bir tavır belki ama izledikçe filmi ben yapmışım gibi hissettim..o denli hissettim diyebilirim...o kadar benden bir filmdi ki anlatamam...Yönetmeni tebrik ediyorum ayrıca...muhteşem bir film...
neredeyse 4 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Merak edip durduğum bir konuya değindiği için ekstra merakla izlemiştim.Muhteşem ötesi;fakat ikinci üçüncü izlemeyi gerektiren bir film,zira ilk seferinde sadece taşlar yerine biraz oturuyor.Söyleyecek çok şeyi olan bir yönetmenden etkileyici bir film.Benim kültlerim arasındadır her zaman
neredeyse 4 yıl önce
mstfnr profil resmi
mstfnr
İnsan hayatındaki olasılıkların, acabaların, keşkelerin ve bir yerde kader anlayışının bir gösterimi enfes bir film. İzleyin ama filmden kopmadan.
neredeyse 4 yıl önce
KoreAskeri profil resmi
KoreAskeri
Kafa güzelken izlenmemeli :)
neredeyse 4 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
yönetmen bu filmi çekerken kafayı yemediyse daha yemez :) öyle karışık ama bir o kadarda izlemeden ölme bir film :)
4 yıl önce
Yigitsakarya profil resmi
Yigitsakarya
Mr. Nobody sicim teorisi, paralel evren konulu güzide bir filmimiz. lMüzik seçimleri ve senaryosuyla mükemmel ! Oh yooo, boş zamanlık bir film değil.Bir gününüzü ayırsanız yeridir.
4 yıl önce
Banshee profil resmi
Banshee
Sıkıntıdan sonunu bile görmediğim yarısında kapattığım bir filmdi ama yorumlar çok olumlu sanırım tekrar izleyeceğim..
4 yıl önce
burakakgun profil resmi
burakakgun
farklı
4 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
güzel kurgulanmış bir film... son yarım saate gelene kadar çoğu insanın sıkılıp bırakacağı cinsten... ancak sonlara doğru insanı gerçekten düşünmeye sevkeden bir film... paralel evrendeki ben neler yapıyor acaba (bu yollardan geçmeyen??) ... ilginç ve başarılı...
4 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Harika bir film eğer Leonardo bu filmde oynasaydı İnception'a bin basardı. Christopher alınmasın ama bu filmin konusu İnceptiondan daha iyidi tek sıkıntı oyuncu kadrosu
4 yıl önce
ruzgar723 profil resmi
ruzgar723
bilimkurgu yapıtlar içerisinde unutulmaz.
4 yıl önce
Furkanguzeler profil resmi
Furkanguzeler
Beynimi yakan sayılı filmlerden biri efsaneydi ve hala anlamış değilim tam olarak
4 yıl önce
bulut profil resmi
bulut
Film çok hoştu ama anlayan için tabi ki (:
4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Kahramanımız, annesiyle babası boşanan ve bu yüzden seçim yapmak zorunda kalan küçük bir çocuk. Ancak filmin enteresan noktası şudur ki, çocuk tercih yapmıyor, "Eğer hiçbirini seçmezsek, bütün olasılıklar varlığını sürdürür" mantığıyla tüm tercihlerini yaşıyor ve biz de bu farklı hayatlar, zamanlar ve boyutlar arasındaki trafiği yaşıyoruz filmle birlikte. Tabi seçimlerimizi ve hayatımızı etkileyen bir çok fizik teorisi de Mr. Nobody'nin Fizikçi kimliği altında filmin içinde açıklanıyor. Karmaşık yada saçma diyenler filmin son yarım saatini dikkatle izlerseniz bütün taşlar yerine oturuyor aslında. Güzel kurgulanmış, ama dikkat gerektiren bir film, kesinlikle kötü değil. Hatta listemde en üstlerde yerini aldı;)
4 yıl önce
cagdasilke profil resmi
cagdasilke
Izlemediysen hemen izlenmeli
4 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
izlerken yoruldum resmen... bari sonunda "vay be" dedirtseydi... anlamsiz geldi nedense... akil karistirip iki saatimizi yemek icin yapilmis birsey sadece..
4 yıl önce
sedd1 profil resmi
sedd1
film hakkında kafam karışık beğendim mi beğenmedim mi onu bile bilmiyorum
4 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film değişik ve güzel bir yapım kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım insanı düşünmeye sevk ediyor
4 yıl önce
volkanonat7 profil resmi
volkanonat7
İlk 40 dakikasında sıkıcı gelebilir kesinlikle bırakmayın çok iyi düşünülerek izlenilmesi gereken bir film
4 yıl önce
Aleaf profil resmi
Aleaf
kesinlikle boş bir kafayla izlenmeli ve işiniz yoksa film bittikten sonra bir saat daha filmi çözmeye çalışmalısınız.. jared leto'nun oyunculuğu gayet iyi fakat film daha çok estetik kaygılarla yapılmış,, entel arkadaşlarımız bence çok sevecek :D
4 yıldan fazla önce
HandeKocak profil resmi
HandeKocak
Yaşayabileceğim tüm hayatlardan vazgeçtim. Seninle birlikte olabilmek için... Harika replikleriyle ve Jared Leto ile büyüleyen bir film
4 yıldan fazla önce
sanemg profil resmi
sanemg
Çok değişik...
4 yıldan fazla önce

Mr. Nobody filmini beğenenler

Mr. Nobody filmini içeren raflar

Mr. Nobody filmi hakkında ilgi çekici içerikler