Ilk Canilik (Murder in the First) (1995)

Ilk Canilik (1995)Murder in the First

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
17
0
42
41
slymndgn profil resmi
slymndgn
Henri Young içimizi ezdin..Üst düzey bir oyunculuk Kevin Bacon çıtayı arşa çıkarmış Christian Slater ise hitabet yeteneğini çok iyi kullanmış güzel bir senaryo bazı replikleri yüreğimi dağladı resmen ve şu replik.. '' Silah bendim, ama katil ben değildim katil onlar ''
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Gene çok etkileyici bir film izlediğim için çok mutluyum. 1930'lu yıllarda gangsterler ve cinayetlerin artması sebebiyle en ufak suçluların bile yanlışlık nedeniyle Alcatraz'a gönderilmesi ve hapishanedeki düzen bozukluklarından doğan şartların insan sağlığını bozması nedeniyle insanların akıllarını kaybetmesini konu alan kusursuz bir yapımdı. Kaçmaya teşebbüs eden mahkumlara direkt olarak gangster tırnak içinde; yani katil gözüyle bakılıyordu ve bu korkudan doğan bir rehabilitasyon yöntemi bulunmuştu. Bu da bu mahkumları hücre denen zifiri karanlık, örümcekler ve kertenkelelerle dolu hücrelere tıkmaktı. Ancak kanunlar gereği mahkum en fazla on dokuz gün hücrede kalmalı ve zaman zaman açık havaya çıkarılarak egzersiz yapmalıydı. Henry Young'un bu ve buna benzer daha pek çok faşist yaklaşıma maruz kalması işkence, dayak vb.. onun kendini toplumdan soyutlamasına neden olmuştur ve Amerikan Hükümeti'nin nadiren de olsa bazı iyi adamları sayesinde insan yerine daha da yakını dost yerine konulması onu yeniden topluma kazandıracak bir eylem olmuştu. Bütün psikolojisiyle bunu bedeninde taşıdığı için Kevin Bacon'a sonsuz teşekkür ve tabi ki Gary Oldman'a sonsuz nefret beslememe neden olduğu için ona da.. Müzikleri de İhtiras Rüzgarları tadındaydı konu ve sahne bütünlüğüyle çok uyuşuyordu ve birbirlerini tamamlıyorlardı. Bu filmi de Birkaç İyi Adam, Onurlu Bir Adam gibi kaliteli mahkeme/adalet filmlerine eklemeliyiz kesinlikle.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
pinkcrow7 profil resmi
pinkcrow7
Sanırm izlediğim en iyi kevin bacon performansı...
report_problem
4 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
''Fakir ve kimsesizsen çaldığın 5 dolar senin hayatını mahvedebilir ama zenginsen çaldığın 5 dolar karşılığında sadece uyarı alırsın.''.. Ekileyici bir hikaye Kevin Bacon rol ile bütünleşip durumun ruh halini öylesine güzel seyirciye geçiriyorki resmen oyunculuk dersi veriyor. Sırf bu performans için bile izlenebilir bu film.
report_problem
4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çok tatlı bir film. Kevin Bacon'dan mükemmel bir oyunculuk. Mükemmel bir hikaye. Mükemmel replikler...
report_problem
5 yıl önce