Mustang (2015)

Mustang (2015)

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Müzikal
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
97 dakika
89
34
314
116
MelodiSibel profil fotoğrafı
MelodiSibel
konusu ve konuyu işleyişi bakımından iyi (konuya farklı bir açıdan bakılması güzel) ancak 2015 yılında bu kadar düşük kalitede bir film izlemek insanı üzüyor.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Tetsuo profil fotoğrafı
Tetsuo
Bir metre mesafeden boş kaleye auta vurulan top gibi bir film. Kötü değil belki ama ele aldığı sorunlardan bir başyapıt çıkabilirdi.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Nergisg profil fotoğrafı
Nergisg
Samimiyetsizlik içinde verilmeye çalışılınan "samimi mesaj" kaygısı. Ritüele binmiş eğlenceli bir grup ve onun başına gelen trajik olaylar hiçbir değere dokunmadan tamamen "Bak ben toplumun yarasına parmak bastım! Ben bastım ben! En çok ben!" temalı şişirilmiş bir film. 10/4
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
Berbat bir "The Virgin Suicides" coverlaması olmuş- bi kere bunu söyleyeyim. İkincisi; bu Deniz Gamze Ergüven kardeş; sen bir daha kendi ülkenle ilgili bir soruna değinme lütfen ya da bir zahmet dersine çalış ama çok çalışman lazım. Öyle böyle değil yani. Bir senaryo bu kadar mı baştan savma olur yahu Fransa'da yaşıyosun be kadın. Sinemanın doğduğu yerdesin. Hiç bi senaryo danışmanı falan yok muydu oralarda? İşin kötüsü kafadarın da var. O bomboş diyaloglardan, o mesaj verme kaygısının ucuzluğundan ve gereksizliğinden, sahnelerin alelacele çekilmesinden, filmi çektiğin bölgeye ait sıfır kültür ve coğrafik bilgiden + ülkeden de bi haberliğinden hiç mi rahatsızlık duymadın? olmaz olsun bu şekilde bi bakış açısı- karaliste.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bariz kötü bir film. Bu kadar uydurmaca fantastik filmlerde bile yok. Kız sayısını fazla tutalım, her birine bir hikaye dayariz, olur biter mantığıyla arka arkaya saçmalanmış. Yahu bir kere sen Karadeniz'de film cekiyorsun, o yöreye ait bir tane mi öğe koymazsin filme, bir müzik ne bileyim bir şive... Hele ki Turkiyede kız isteme cekilebilecek en kolay sahnelerden bir tanesi, o bile piyes gibi olmuş, gerçeğin kıyısından bile geçememiş . Bunların dışında oyunculuklar Fox Tv deki günlük dizilerden bozmaydi. Aslında özgürlüğü elinden alınan kızların cinselliğe yönelimi güzel bir malzeme ama iyi kullanılırsa tabii. Allah aşkına o araba sahnesi neydi öyle? Türkiye ye bu kadar mı yabancisin? Ülkemizde tabu olan cinsellik öyle güzel ele alınırdı ki tadından yenmezdi. Ne babaanne babanneydi, ne komşular komşu. .. Filme o kadar kızdım ki az kalsın yarısında çıkıp gidecektim. Tamam kadınların ne denli haksızlığa uğradığı, ülkenin çoğu yerinde akla mantığa sığmayan uygulamaların olduğu su götürmez bir gerçek, buna bir şey diyen yok. Ama film tamamen ayrı bir dünyada. Neyse ya merak eden izlesin, lazım değil diyen tenezzül etmesin.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
merodesidero profil fotoğrafı
merodesidero
Mesaj verelim kaygısıyla hikayesi mundar edilmiş bir film. Türkiye'de ve dünyada bu tür olaylar yaşanmakta mâmafih farkındalık yaratılması güzel. Fakat senaryo kötü ve zorlama. Samimi değil. İnebolu'daki genel yaşantıyı bilmeden anlatıldığı ve bu sebeple yapmacık durduğu açıkça görülmekte.Bununla yalnızca yabancı kesimi etkileyebilirsiniz. Eğer bu tür konuları ele alan iyi bir iş görmek istiyorsanız Halam Geldi tavsiyemdir.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
fir profil fotoğrafı
fir
oyunculuk kötü.aşırı derecede verilen mesaj kaygısı çok gereksiz.oscar adaylığını haketmediğini düşünüyorum.bu yılın en beğenmediğim filmi oldu.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
replikatak profil fotoğrafı
replikatak
ne zamandır bu kadar kötü ritme sahip bir film izlememiştim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Filmi biraz taraflı buldum , tamam toplumuzda azalarak devam eden bazı sorunları anlatmak istemiş , evet duyarlı olmamız gereken bir konu ama biraz fazla abartmış gerçekçiliğini kaybetmiş o yüzden .Tutarsızlıklar da çok fazla ,oyunculuklar da genelde kötü biraz baştan savma olmuş .
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
MindMischief profil fotoğrafı
MindMischief
Filmle ilgili bir şeyler okumak isteyenler için, film hakkında belki de dünyada yazılmış en doğru, kapsamlı, derin yazıyı buraya bırakıyorum: http://www.amargidergi.com/yeni/?p=1700
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
tam bir fransız bakışı ülkeye, bu kadar saçma senaryo olamaz bu film bir de oscar a filan gidiyor lobi sayesinde böyle 500 tane senaryo çıkar fransızlara. Aşırı saçma bence senaryo, çekimler iyi olmasına rağmen rezillik.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Turuncuklaket profil fotoğrafı
Turuncuklaket
Travmatikti. Çok dışardan bi gözle yansıtılmış yaşananlar, evet toplumumuzun cahil bi kesimi var ve evet malesef böyle iğrenç şeyler hala yaşanıyo bir yerlerde. Ama olmayan bir şey var rahatsız eden bir şey. Ayrıca diren gezi yazılı obje yi de gözümüzden kaçırtmamak için oldukça uğraşılmış,yalakalık olarak adlandırıyorum kusuruma bakmayın ama. fazla mesaj kaygılı buldum. Detayları zaten yabancılar bilmiyo demiş herhalde yazarken de. filmi görsel açıdan da pek başarılı bulmadım açıkçası.Sanki yönetmene bak bu ülkede böyle böyle şeyler var diye kulaktan dolma yüzeysel bilgiler verilip hadı bakalım şimdi bundan şöyle sarsıcı bir film çıkar denmiş gibi. Eksiklere rağmen bazı şeylerin üzerinde durulması evet güzel, bu filmler o yaşananları engellese keşke, keşke farkındalık olsa gerçekten. Bu ülkede kadın olmak zor bunu herkes biliyo.Mesaj verme kaygısından biraz sıyrılırsa güzel şeyler yapar belki yönetmen.Çok aşırıcı insanlarız ya kör göze parmak yada recep ivedik, şöyle tutarlı filmler yapsa artık birileri çıkıp.Neyse oscar adaylığından dolayı kendilerini kutluyorum.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
dreaf profil fotoğrafı
dreaf
Her saniyesinde mesaj verme kaygisi tasiyan basindan sonuna dek kliselerle dolu bir film.inanin ne umitlerle oturdim filmin basina.sinematografik olarak basarili buldum sadece o da ortalamanin ustunde.ama yani tum ictenligimle soyluyorum su filmi mahsun kirmizigul cekse daha iyi cekerdi.kusura bakmayin ama vasat bi film
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
çok basit bir senaryo , çerezlik diyebilirim .... belki fransa için enteresan gelebilir ama bu yaşananlara şahit olarak hayatını idame eden bir toplumun insanı olanlar , yani bizler için basit .
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Keşke, yok canım Türkiye'de bunlar yaşanmıyor, çok abartılmış diyerek filmi yerden yere vurabilseydim ama ülkemizin acı gerçekleri yansıtılmış.Malesef bir yerlerde hala küçük kız çocukları çocuk gelin olmaya zorlanıyor.İnsanlık dışı baskılar ve suçlamalarla gülen yüzleri solup gidiyor.Bu olayların verdiği o kötü duygu filmde hissediliyor ama tabii ki eleştirilecek yönleri de var.Film genel olarak, dışarıdan anlatılanlar,yabancı gözlemler üzerine yapılmış hissi veriyor.Bazı sahneler aceleye getirilmiş,havada kalmış.Kız isteme ve maça gitme sahneleri gibi.Ayrıca yöresel konuşmalar olması gerektiği gibi değil.Ama filmde işlenen konular yadsınmaması,aman normal deyip geçilmemesi,her daim hatırlatılması gereken konular.Kızlar da gayet doğal oynamış.https://www.youtube.com/watch?v=1h_nNfqpeyw
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce