Kiz Arkadasim (My Girl) (1991) afişi

Kiz Arkadasim (1991)
My Girl

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aile Filmi, Dram, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
jelizarozee Vada Sultenfuss, annesini kaybetmiş ve kendi yaşıtlarından oldukça uzak bir yaşam sürerken, babası Henry, kasabada cenaze törenlerine ölüleri hazırlamaktadır. Yanına makyaj yapması için bir yardımcı ararken Shelly ile tanışır. Başlarda anlaşamasalar da giderek aralarında bir yakınlaşma başlar. Bu durum Vada için son derece üzücü olsa da, giderek alışır. Vada, sevdiklerinin başına bir şey geldiğinde ya da babasının hazırladığı ölülerle aynı hastalığı taşıdığını düşünerek defalarca doktora koşmaktadır. Aynı zamanda edebiyat öğretmeninden hoşlanan Vada, yaz için onun özel yazarlık eğitimi vereceğini duyunca kayıt olmak ister. Bunun için Shelly'nin gizli kasasından para alacaktır. Vaktinin çoğunu erkek olan en yakın arkadaşı ile geçiren Vada, ilk öpüşmesini de onunla birlikte yaşayacaktır. Fakat annesinin yüzüğünü düşürdüğü yerde en yakın arkadaşının ölümü ile sarsılan Vada, artık hayata farklı gözlerle bakacak ve küçük yaşta yetişkin olmanın ağırlığını hissedecektir. Çocukluğumuzdan bize kalan güzel anılar, sevimli yüzler, samimiyet ve sıcaklık. Fazlasıyla içten olan aile, dram ve romantik yapımı My Girl filminin sonunda ağlamamak mümkün değil. Howard Zieff'in yönetmenliğini üstlendiği 102 dakikalık filmin oyuncuları da takdire şayan. Özellikle Anna Chlumsky müthiş bir performans sergiliyor ve herkesi ağlatmayı başarıyor. Filmin serisi olarak, aynı yönetmen ve aynı oyuncuların elinden ikincisi 1994 yılında gelmiş olsa da, ilki kadar etkileyici olamıyor malesef. İyi seyirler.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Hatırlıyorum da en son çığlık çığlığa ağladığımda kreş çıkışı annemin geç kaldığı gündü. Sanki bir daha hiç göremeyecekmişim gibi ağlamıştım. Bu filmde uzun zaman sonra tekrar sesim çıktı. Bu kadar etkileyici bir film olmasını beklemiyordum sadece yaz arkadaşı olan iki çocuğun yaşamından kesitler sanmıştım. Tekrar uzun zaman sonra izlediğime pişman oldum. Küçük çocukların kaldıramayacağını düşünüyorum. Bazı cevabı olmayan sorular vardır. Eğer çocuklarınızın dayanıklı olduğunu düşünüyorsanız, mantık çerçevesinde kendi sorularına cevap bulabileceklerine inanıyorsanız izletin. Ben kız kardeşim ile izledim. Kendisi on iki yaşında ve ona baktıkça da kendi küçüklüğümü gördüm. Kıyamadım bir yandan ancak böylesine anlamlı bir filmi onunla izlediğim için mutluyum. Kesinlikle kaçırmayın diyorum sevgili insan kardeşlerim.
2
12 ay önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Boğazda düğüm,yürekte sızı,içte öküz,zamanda kaybolma,heveste kaçma..hepsi bu filmde.zaman zaman malum sahnesini açar hislenirim.samimiyet o civarlarda kaybolmuş zaten.bu kadar içten çok az filme denk geldim.
7
1 yıldan fazla önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Oldukça anlamlı ve güzel bir filmdi. Tavsiye edilir..
0
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok anlamlı çok duygusal bir yapım .
0
3 yıldan fazla önce

My Girl filmini beğenenler

My Girl filmi hakkında ilgi çekici içerikler