Narayama türküsü (Narayama bushikô) (1983) afişi

Narayama türküsü (1983)
Narayama bushikô

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
130 dakika
yabann 19. yüzyılın sonlarında Narayama Dağı'nın eteklerindeki ıssız, küçük bir köyde, aşırı yoksullukla başa çıkabilmek için acımasız bir uygulama benimsenmiştir. Fazla çocuklar baştan atılır, 70'ine gelen ihtiyarlar da ölsünler diye dağın doruğuna taşınır. Orin'in de vakti yaklaşmaktadır ve yaşlı kadın sakin sakin ailesinin sorunlarını çözümler... Imamura'nın güzel manzaraların letafetiyle köylülerin görünürdeki vahşi davranışını dengelemeyi başardığı "Narayama Türküsü" yönetmene 1983 Cannes Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" dalında Altın Palmiye Ödülü getirmişti

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
İnanılmaz değerli bir film. Her sinefilin bu film üzerine konuşması, düşünmesi gerek diyorum. Gerçekten çok önemli bir yapım.
2 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Çok çarpıcı , sert bir film . Bazı sahneleri özellikle yılan görmeye dayanamayanlar için rahatsız edici olabilir . Aile ile izlenecek bir film değil . Filmi izleyen herkes beğenmiş gördüğünüz gibi . Sakin kafa ile dikkat dağıtmadan izlenmesini tavsiye ederim . Yumruk yemiş gibi oluyor insan bazı sahnelerde ..
3 yıldan fazla önce

Narayama bushikô filmini beğenenler

Narayama bushikô filmi hakkında ilgi çekici içerikler