Neerja (2016) afişi

Neerja (2016)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Hindistan
Süresi
122 dakika
Sezgii 1986 yılında, Karaçi (Pakistan) şehrinde Pan Am 73 uçuş kodlu uçak teröristlerce kaçırılır. 23 yaşındaki hostes Neerja Bhanot, 359 yolcusu için hayatını feda etmekten çekinmeyecektir. Gerçek bir hikaye olan filmde Neerja Bhanot'u Sonam Kapoor canlandırıyor.

Yorumlar

Sezgii profil resmi
Sezgii
Neerja Bhanot, bir idol, bir cesaret örneği. Kendisini çok önceden okumuş olmama rağmen filmini izlemek için biraz cesaret topladım. Çok ağlayacağımı biliyordum.
Gerçekten muazzam bir film olmuş. Olaylar aynen olduğu gibi anlatılmış. Yüzlerce insanı terör saldırısından kurtarmaya çalışırken kendini feda eden bu hostes belki de terörü besleyen Amerika-İngiliz sömürge düzenine bir ders olur diye umuyoruz. Çünkü teröristlerin öldürmeyi hedefledikleri kişiler İngiliz ve ABD vatandaşlarıydı. Ve şaşırmayacağınız bir detay ellerindeki silahları gönderen devletler de tam olarak bu ikisiydi. Popüler filmlerden Iron Man'in giriş sahnesini hatırlarsınız. Tanıdık değil mi?
Askeri madalya Ashoka Chakra annesine veriliyor. Hindistan'ın en öneli, en saygın madalyası. Bu kadın eminim ki daha fazlasını hak ediyordu. Biz kadınlar da terör ve teröristlere karşı en az Neerja kadar dik durmayı öğrenmeliyiz.

Filmin altına vasat seviyede ''beş para etmez, Müslümanları kötülüyorlar'' gibi sözler yazanlar için ise söylenecek pek bir şey yok.
Ya dünyada neler olduğundan haberdar değiller ya da ruhsal bir sorunları var. Film gerçek bir hikayenin birebir beyaz perdeye aktarımıdır. Uydurma değil. Bu inkar olayı biraz hastalıklı bir durum.

Hint filmleri için tekrar tekrar söylemeliyim ki; toplumsal sorunları, olayları değerlendirmeleriyle ve sosyolojik tespitleriyle çoğu zaman Hollywood'u solluyorlar.
0
1 yıldan fazla önce

Neerja filmini beğenenler

Neerja filmini içeren raflar

Neerja filmi hakkında ilgi çekici içerikler