Nefes: Vatan Sağolsun (The Breath) (2009) afişi

Nefes: Vatan Sağolsun (2009)
The Breath

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.8 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
128 dakika
FairyTalee Nefes : Vatan Sağolsun”, 2365 metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir. Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar. Karakol'da bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.

Yorumlar

efepoyraz06 profil resmi
efepoyraz06
bu filmi izleyip mete horozoğlunun yaptığı konuşmada tüyleri diken diken olmayan var mıdır?
0
neredeyse 2 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
O acilis sahnesiyle unutulmaz turk filmleri arasina girmis bir filmdir!Mete Horozoglu bu filmde cok basarilibir oyunculuk sergilemistir.
4
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Şu karanlık günlerde, bilerek ve çok isteyerek izlediğim bir yapım oldu. Duygusallığımızı bir yana koyarak baktığımızda da karşımızda başarısını asla görmezden gelemeyeceğimiz şahane bir yedinci sanat ürünü var! Türkiye sinemamızın çektiği belki de en iyi savaş filmi.
1
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çok hoş bir film. Biraz da olsa o coğrafyada ki askerliği anlamamızı sağlıyor.
0
neredeyse 3 yıl önce
Jenny profil resmi
Jenny
askere gitmeden önce izlediğimde güzel filmdi ama sadece filmdi.. askerden gelince izledim. sadece film değil gerçekler oldu :) mükemmel bir yapıt. askerlik yapmayanın ne yazıkki ciddi anlamda anlayamayacağı bir film . anlayacagınız kadarıda yeter ama :)
0
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
"Uyursan ölürsün." Türk sinemasının medar-ı iftiharı.
0
3 yıldan fazla önce

Nefes: Vatan Sağolsun filmini beğenenler

Nefes: Vatan Sağolsun filmini içeren raflar

Nefes: Vatan Sağolsun filmi hakkında ilgi çekici içerikler