Yasayan Ölülerin Gecesi (Night of the Living Dead) (1968)

Yasayan Ölülerin Gecesi (1968)Night of the Living Dead

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
33
0
90
27
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Ben normalde bu kadar eski filmleri izleyemiyorum ama of the dead olarak tüm filmleri aradan çıkartayım dedim. Okuduğum yorumlar da genelde olumluydu. Ben yine de beklentimi düşük tutmuştum. Türe de ilgim olduğundan beklentimi karşıladı. Ortada pek bir senaryo yok ama zamanına göre gerçekten başarılı bir film. Film zamanında 114.000 dolar bir bütçeye sahipken, 30 milyon dolar hasılat elde etmiş. Ayrıca Amerika'da sinemalarda yaş sınırlaması uygulamasına geçilmeden gösterilen son filmmiş.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Süphesiz ki türünün en iyi örneklerinden. Zombi olan korku gerilim filmlerini seviyorum tabi ki bunuda cok beğendim. Özellikle bu tür sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
blackclaw profil fotoğrafı
blackclaw
Serinin ilk filmi. Çok başarılı olmuş klişe olmamış (b) başrolün oyunculuğu harika olmuş ayrıca bunun 30. yıldönümü (98) versiyonu da olması lazım bu versiyonuna birkaç sahne daha eklenmiş ona da bakabilirsiniz.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Zamanının handikaplarını fazlasıyla taşısa da güzel bir hikaye. Başroldeki sarışın ablanın oyunculuğu gözlerimi kanattı ama korku meraklıları klasik birşeyler ararlarsa hoş bi tercih olabilir. ve özellikle bunun meraklıları için de sanırım ilk zombi filmi bu. Bakalım serinin devamı nasıl :)
error_outline
7 yıldan fazla önce