Yasayan Ölülerin Gecesi (Night of the Living Dead) (1968)

Yasayan Ölülerin Gecesi (1968)
Night of the Living Dead

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
Ricky.McFloyd Yaşayan Ölüler Gecesi insan eti yiyen zombilerin saldırısından kaçabilmek için panik içinde ıssız bir çiftlik evine saklanmak zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatır. Evin sahipleri çoktan zombiler tarafından katledilmiştir. Radyo ve televizyondan zombilerin uzaydan gelen radyasyonun etkisiyle saldırıya geçtiklerini öğrenirler. Ama içinde bulundukları bu tuzaktan bir çıkış yolu var mıdır? George A. Romero'nun henüz 28 yaşındayken çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği Yaşayan Ölüler Gecesi tüm dünyada olay yaratan ve korku filmleri tarzına yepyeni bir boyut getiren bir filmdir. Neredeyse gösterime girer girmez korku sinemasının kült filmlerinden biri haline gelmiştir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Süphesiz ki türünün en iyi örneklerinden. Zombi olan korku gerilim filmlerini seviyorum tabi ki bunuda cok beğendim. Özellikle bu tür sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden.
neredeyse 2 yıl önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Serinin ilk filmi. Çok başarılı olmuş klişe olmamış (b) başrolün oyunculuğu harika olmuş ayrıca bunun 30. yıldönümü (98) versiyonu da olması lazım bu versiyonuna birkaç sahne daha eklenmiş ona da bakabilirsiniz.
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Zamanının handikaplarını fazlasıyla taşısa da güzel bir hikaye. Başroldeki sarışın ablanın oyunculuğu gözlerimi kanattı ama korku meraklıları klasik birşeyler ararlarsa hoş bi tercih olabilir. ve özellikle bunun meraklıları için de sanırım ilk zombi filmi bu. Bakalım serinin devamı nasıl :)
3 yıldan fazla önce

Night of the Living Dead filmini beğenenler

Night of the Living Dead filmi hakkında ilgi çekici içerikler