Gece Vurgunu (Nightcrawler) (2014) afişi

Gece Vurgunu (2014)
Nightcrawler

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.4 / 15 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Suç, Çerezlik, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
118 dakika
PaRaNoYa7 Her polis sireninin, her kurbanın, dökülen her kanın paraya dönüştüğünü fark eden Lou Bloom, suç habercisi olarak büyük çıkışı yapabilmek için, yakaladığı hikayeyi etik dışı, risk dolu, zekice bir planla yönlendiriyor. Kendi hikayesinin doğru ve yanlışlarının arasındaki çizginin giderek belirsizleştiğini fark etmeyen Lou´nun gözünü kariyer hırsı bürüyor.

Yorumlar

Hamkon profil resmi
Hamkon
Film iyinin üstünde, mükemmele yakın olmuş. İnsan yeter ki istesin. Yapamayacağı iş yoktur. Oyunculuklar mükemmeldi. Şunu da belirtmek isterim. Filmde adamın başına gelen şanslar hepimizin ayağına kadar geliyor. Yeter ki değerlendirilmesini bilmeliyiz.
0
27 gün önce
birtank profil resmi
birtank
Hayatta bir insan yeter ki başarmak istesin, ulaşamıyacağı şey yoktur. Bu filmde de abimiz hiç bilmediği bir sektöre girip nasıl başarılı ve hırslı olduğunu bize izlettiren bir film. 8/10
3
1 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Şöyle ıslık çalıyorum buna :)) Çok çok iyiydi ya :)) Hani Allah bazılarına yürü ya kulum der ya :) film onu yansıtmış işte :D

9
1 ay önce
Sisyphos. profil resmi
Sisyphos.
"i think lou is inspiring all of us to reach a little high" quote'unu verip gideyim. cesur film, güzel film.
0
7 ay önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
Jake Gyllenhaal ın harika performansı ve karakterini süper taşıdıgı güzel film.Aşırı sogukkanlı ve kuralcı karakterımızın hırsını ve azmini bize iyi yansıtıyor.Hikaye de sadece Louis Bloomu un etrafında dönmeseydi ve birkaç farklı olay daha eklenseydi daha iyi olabilirdi.Tek eksik hikaye idi benim için.
2
11 ay önce
92mali profil resmi
92mali
2 kelimeyle özetleyeyim: Sınırları zorlamak.
Habercilik sektörüne kameranın öbür tarafından bakmanızı da sağlayan, aynı zamanda müthiş senaryosuyla sizi ekrana kilitleyen bir film. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
0
1 yıl önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
filmin basında sıkılmıstm ama devam ettim ve hç pisman olmadım. filmin çok değisik ve sürükleyici bir hikayesi var. sonlardaki gerilimle beraber süper bir filmdi
0
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Bir psikopatın başarı öyküsünü anlatan bir film. Jake Gyllenhaal oldukça soğukkanlı ve disiplinli oynanmış. Karakterinin bütün morfolojik ve etolojik özelliklerini karşılamış. Film özellikle medyadaki vampirzme de göndermeler de bulunmuş. Başarılı ve sıkılmadan izlenilebilecek bir film.
1
1 yıldan fazla önce
tunaturan profil resmi
tunaturan
Jake Gyllenhaal adete oyunculuğun doruklarına çıkıyor, uzun zamandır böyle heyecanlandıran bir film izlememiştir. Son yarım saati kalp ritimlerim değişken bir halde izledim resmen. kamera çekiminden televizyon kanalında sunumuna kadar olan stresi size yaşatıyor. evdeki cinayeti kurbanların yüzünü sansürleyerek ekrana verirken kamera arkasını gösterdiklerinde ben oturduğum yerde gerildim. ayrıca louis bloom'un olayı kameraya alırken gözlerine bir bakmanız gerek.
0
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Güzel düşünülüp işenmiş bir film olmus gerçekten iyiydi zaten
Jake Gyllenhaal oynadığı her filmin hakkını verebilen bir oyuncu..
0
neredeyse 2 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Karakteroıyuncusunu çok başarılı buldum iyi bir seçim oyunculuk çok iyiydi bu kadar saplantı derecesinde hırstan gözünün karatmış bir kameramanın bskış açsıyla yansıtılmış bu film çok başarılı çok sinirlendim nefret ettim gazetecilerden ama ne yazık ki günümüzde sadece gazeteciler değil insanlar da bir kaza yada olay görünce durup yardım etmek yerine ellerinde telefonla kameraya çekiyorlar yaralıları kazayı ben de bunu anlamıyorum nasıl hastalıklı bir ruh halidir üstelik bu durum başka kazalara başka yaşamların da kaybına da sebep olabiliyor bu film bunun sadece bir örneğini yansıtmış bu needenle başarılı.
4
neredeyse 2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Jake Gyllenhaal aynanın karşısında kendisiyle konuştuğu sahnede role o kadar kaptırmış ki kendini, eline 14 dikiş atılmış.
4
neredeyse 2 yıl önce
yasngulez profil resmi
yasngulez
uzun zamandır izlediğim en iyi gerilim filmi. film bitince, ulan adamlar ne film yapıyor be dedirten türden bir film.
0
neredeyse 2 yıl önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
işini aşkla yapiyor olmak boyle bir şey olsa gerek. hasta,takintili bir aşk. jake gyllenhaal'a hayran kalmamak elde degil oyunculugunu iyi konuşturmuş. son sahne belki biraz daha farkli olabilirdi, filme göre biraz sönük bir bitiş oldu
6
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Jake Gyllenhaal harika bir sosyapat rolünü oynamış. Sadece Nina ile en sonunda bir birleşme sahnesini bekledik. O da olsa tadından yenmezdi.
0
2 yıldan fazla önce
hexagon profil resmi
hexagon
Çok iyiydi çokk..Jake Gyllenhaal harikaydı..muhteşem bir oyunculuk..
1
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Karaktersiz bir karakteri canlandırmak oldukça zordur. Oynadığın karakteri ne kadar seversen o kadar inandırıcı olur bence. Jake Gyllenhaal beğendiğim aktörlerden. Bu rolü canlandırırken karakterinden hoşlanmadığını umuyorum ama ortaya gerçekten iyi bir iş çıkartıp beni yanıltmadı. Bu konu da ayrı bir muamma oldu benim için tabi. Filmde, hırslı olmak ile psikopat olmak arasındaki ince çizgiyi geçen bir karakter üzerinden medya ve genel olarak bir sistem eleştirisi işleniyor. Gerilim dozu ve kurgusu gayet başarılı. Geçen senenin en iyilerinden diyemem ama iyilerinden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
0
2 yıldan fazla önce
xavalon profil resmi
xavalon
Gayet başarılı bir yapım olmuş. Bu adama bu roller çok iyi gidiyor. donnie darko filminden belliydi adam olacağı. İzlenmesi şart. Heleki final...
3
neredeyse 3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Hasta O..pu çocuğu rolü Jake Gyllenhaal'da çok doğal durmuş. Rolün hakkını vermiş. Film imd'de 8 puan almış.Bu puan tartışılır olsa da 7-7.5 arasını kesinlikle hak ediyor.
2
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
neden bu kadar övüldü bu film? neden bu kadar övüldü bu aktör (gyllenhaal) ? oldukça yapay ve yüzeysel. ama kendini nasıl tanıttıysa !
0
neredeyse 3 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Jake Gyllenhaal oynadığı sadist karakteri ve sevdiği şey uğruna her şeyi göz ardı edebileceğini çok güzel yansıtmış. Film gerilimi yeterli dozda veriyor yalnız aksiyon sahneleri yetersiz geldi. Hani demiyorum ki bol efektli saçma aksiyon sahneleri olsun. Aksine aksiyon kısımlarında handycam çekimle devam edilebilirdi. Daha gerçekçilik yakalanıp verilmek istenen duygu daha iyi verilebilirdi. Hani bir baş yapıt olmasa da zevk alarak sıkılmadan izlenebilecek bir film.
0
neredeyse 3 yıl önce
duygu profil resmi
duygu
Ne pahasına olursa olsun hedef en iyi görüntüyü alabilmek.
0
neredeyse 3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Farklı bir modern başarı hikayesi NightCrawler... Sosyopat, sadist tüm hayatınızda göreceğiniz en aşşağlık karakterlerden biri ile tanışacaksınız. Lou rolündeki Jake Gyllenhaal her türlü övgüyü hakediyor. Yönetmenin renk seçimleri sadist Lou'nun başarıya giden hikayesiyle büyüleyici bir şekilde örtüşüyor ve filmin atmosferini bir üst seviyeye taşıyor. Müzikleri James Newton Howard'a ait. Zaten bu da müzik konusunda tartışmayı yersiz kılan en önemli sebep :D filmin temposunda yer yer sıkıntılar olsa da bol aksiyonlu takip sahneleri oldukça başarılı. Kadınlar, arabalar, kameralar ölümler filmdeki tüm insanlar Lou'nun hikayesindeki metalar sadece... Ahlak ve Tutku geriliminde, kendini fazlasıyla tercih ediyor Lou. Seyirciye 2014'ten geleceğe bir kült film bırakıyor Dan Gilroy. Bu yılın Repo Man'i , Kesinlikle Kaçırmayın
2
neredeyse 3 yıl önce
eness profil resmi
eness
baş rol karakterinin öldürmek istediğim nadir filmlerden biri. bence ortada oscarlıktan çok şeytanlık var çok şeytanlık oscar getirmez ;)
0
neredeyse 3 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Hayatin icinden bir film olmus. Ciddi psikolojik sorunlari olan karakterlerle, siddete karsi bu kadar duyarsizlasan ve bunu reyting amaciyla kullanan medya devleri surekli hayatimizin icindeler cunku. Jake'in hakkini da yemeyelim, cok sıkı rol yapmis;)
1
neredeyse 3 yıl önce
yigitkaya profil resmi
yigitkaya
bradley cooper-american sniper'ı aday yapıp, bu filmi ve jake gyllenhaal'ı aday yapmamak yavşaklıktır lan akademi :(
0
neredeyse 3 yıl önce
ErayFuat profil resmi
ErayFuat
Jake soyadı lazım değil kardeşimiz iyi bir performans çıkarmış..
0
neredeyse 3 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Güzel film güzel oyunculuk eksikleri var ama ortalamanin üstünde
1
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Jake Oscar adaylarında yok .. Bu yıl beni en çok şaşırtan iki olaydan biri .. Bir diğeri Imitation Game filminin Adaylık sayısı .. Oscara inancım azalıyor her sene .. Gönlümüzün Oscarı bu filmle sende Jake ...
1
3 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
çok güzeldi başrol hakkını vererek oynamış.
1
3 yıl önce
Perfectstranger profil resmi
Perfectstranger
''Jake Gyllenhaal'' sen ne kadar yaramaz bir karaktere bürünmüşsün (:
5
3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Filmde en sevdiğim kısım duygu sömürüsüne yer verilmemesiydi. Bu adamın neden bu hale geldiği gösterilip karaktere acımamız sağlanabilirdi, ama yapmamışlar ve film bittiğinde karakterden nefret etmenizi istemişler. Bu anlamda başarılı da olmuşlar. Hikayede eksiklikler vardı, ama önemsemedim. Film aktı gitti, sonundan da gayet memnunum.
3
3 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
sıkıntılı bir karakteri iyi oynamış jake ama hikayede eksiklik inandırıcılıktan uzaklık var
0
3 yıl önce
beyincik profil resmi
beyincik
Gereğinden fazla abartıldığını düşündüğüm bir film oldu. Böylesine rezil bir kişiliği süper kahraman gibi göstermek büyük hata. Etkilenip, kişiliksizleşmeye biraz daha adım atacak, bilinçaltı düzeyde, belki de izleyenlerden bazıları. Yanlış mesaj veren filmlerden korkarım. Sinemanın bir sorumluluğu olmalı. O yüzden çok güzel bir konunun işlenişini eksik buldum. Ancak tüm kötü eleştirilerime rağmen oldukça gerçekçiydi, bu insanlar farklı düzeylerde malesef ki varlar ve film bunu oldukça net gözler önüne serebilmiş.
0
3 yıl önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Saplantılı, hırslı ve bir o kadar da zeki bir adamın, başarıya ulaşmak için yapabileceklerini çok güzel yansıtıyor film. Oldukça başarılı.En azından son zamanlarda özgün senaryolu bir film izleyebildik.. Bende herkes gibi Jake 'i oldukça başarılı buldum.. Güzeldi...
5
3 yıl önce
Numenor profil resmi
Numenor
Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biri diyebilirim. Hiç sıkılmadan, büyük bir keyifle izledim. Sevdiğim aktörlerden olduğu için belki de bilemiyorum ama Gyllenhaal müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Karakter mükemmel yansıtılmış öyle ki adamı hem itici hem de sempatik bulabilirsiniz. En kısa zamanda izlemenizi öneririm.
4
3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Bu yılın en iyi filmlerinden biri .. kesinlikle izlenmeli oscar adaylıgı bıle gelebılır diyorum . Jake Gyllenhaal tek kelimeyle harikaydı .
4
3 yıl önce
Kitap profil resmi
Kitap
Jake Gyllenhaal'ın oyunculuğu müthişti. Bir karakter ancak bu kadar iyi yansıtılabilirdi. Gerilim dolu bir film.
5
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film kesinlikle çok güzeldi, Gyllenhaal da harika bir karaktere muhteşem can vermiş. Finalide oldukça güzeldi.
4
3 yıl önce

Nightcrawler filmini beğenenler

Nightcrawler filmini içeren raflar

Nightcrawler filmi hakkında ilgi çekici içerikler