Nineteen Eighty-Four (1984) (1984)

Nineteen Eighty-Four (1984)1984

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
113 dakika
126
8
419
200
Özet Fragman Beğenenler
buyukbalik profil fotoğrafı
buyukbalik
Kitaptan ayrı bir şekilde yorumlamak gerekirse gideri var. Yani en azından dönemine göre kötü diyemeyiz bu kadar acımasız olmayın. John Hurt iyi ki seninle aynı evde yaşamıyoruz bu arada.
error_outline
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Kitabı okuduysanız izlemenize gerek yok zaten beğenmeyeceksiniz. Kitabı okumadıysanız da çok fazla kopukluk yaşayacak ve yine filmden tam anlamıyla tat alamayacaksınız. Yine de bu tür distopik örnekleri çok seviyorsanız izleyin.
error_outline
layemut profil fotoğrafı
layemut
Eğer kitabı okuyup filmini de merak ediyorsanız , size tavsiyem merak felan etmeyin . Kitabın üzerinizde bıraktığı etkiyi kırabilir . Kitabı diyaloglarına kadar birebir uyarlayıp , kendileri hiçbir şey ekleme zahmetinde bulunmadıkları için sinemanın avantajlarını kullan(a)mımışlar . Ayrıca oyunculuk da maalesef berbat .
error_outline
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Zaten söylenecekler söylenmiş fakat kitabı okuduktan sonra izledim ve kitabı okurken sürekli bi heyecan vardı, ama filmi izlerken çok manasız ve boş geldi. Bu filmi izlerken ilk sahnelerde kitaba bağlılığı beni hayran bıraktı. Fakat ilerleyişinde "kitabı hiç okumamış biri" gibi izledim ve dedim ki "ne anlatıyor lan bu?" Tamamen kitabı okumuş olanlar için biraz görselleştirip, özetlemişler. Sürekli kişinin zihnindeki olayları ve her şeyi bilen bakış açısıyla yazılmış bir kitap bu şekilde uyarlanamaz. Sinema filmi bu, biraz seyirciye göre ayar çekilmeli...
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Olumsuz yorumlara rağmen yine de izledim. Ama ama diyerek kitabını iki kere okumuş biri olarak bende hayal kırıklığına uğradım.
error_outline
sedd1 profil fotoğrafı
sedd1
hayal kırıklığı
error_outline
AstiageS profil fotoğrafı
AstiageS
mükemmel bi kitba karşın baya sönük kalmış kitabı okumayanlar için çok bir anlam ifade etmeyen bir film
error_outline
Benq35 profil fotoğrafı
Benq35
Çoğu uyarlamada olduğu gibi kitabı kadar iyi değil :/
error_outline
KuledekiAdam profil fotoğrafı
KuledekiAdam
Fahreneit 461 den sonra distopik bilim kurgulara bir yenisi daha. Sonrasında da Brazil ve Equilibrium onları takip edecektir. Ne söylenebilir ki ? iyi ki varlar..
error_outline
GurayCopoglu profil fotoğrafı
GurayCopoglu
Kitabını okuyan insanlar için tam bir hüsran, okumayanlar için de oldukça yetersiz... koşarak uzaklaşın..
error_outline