Ninja'nin intikami (Ninja Assassin) (2009)

Ninja'nin intikami (2009)
Ninja Assassin

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
99 dakika
Arcadia Daha önce beyazperde'ye aktardığı "dünyanın sempatizanı en yüksek popüler devrimci örgütü" V For Vendetta'nın hikayesini aktardığı ilginç filminden sonra yönetmen James McTeigue bu kez acımasız suikastçi Raizo'yu sinemaya konuk ediyor. Yine ortada bir gizli örgüt vardır ancak Ozunu Klanı adındaki bu örgüt V For Vendetta'daki romantik ideallerden çok farklı bir yapıya sahiptir: Çocukları kaçırır ve acımasız bir ölüm makinasına çevirirler. İşte Raizo da çocukken varlığı bile bir efsane olarak kabul edilen gizli teşkilat "Ozunu Klanı" tarafından sokaklardan alınıp bir suç aleti olmak üzere eğitilmiştir. Arkadaşının klan tarafından acımasızca katledilmesini bir türlü içine sindiremeyen Raizo, örgütünü terk eder. Ortadan kaybolan kahramanımız artık saf değiştirmiştir ve şimdi öç alma vakti gelmiştir. Berlin'de, Avrupa Polis Teşkilatı ajanı Mika Coretti birçok siyasi cinayeti Uzak Doğu'daki bir yeraltı örgütüne bağlayan yüklü bir para davasıyla karşılaşır. Amiri Ryan Maslow'un emirlerini hiçe sayan Mika, cinayetlerin ardındaki gerçeği öğrenmek için çok gizli dosyaları karıştırmaya başlar. Araştırmaları onu hedef hâline getirir ve Ozunu Klanı onu öldürüp sonsuza dek susturması için Takeshi'nin liderliğinde bir suikast ekibi gönderir. Raizo, Mika'yı saldırganların elinden kurtarır, ama Klan'ın, ikisi de ölene dek durmayacağını bilmektedir. Kendilerini Avrupa sokaklarında bir kedi-fare oyunun içinde bulan Raizo ve Mika, hayatta kalmayı umuyorlarsa birbirlerine güvenmek ve sonunda ulaşılmaz Ozunu Klanı'nı alt etmek zorundadırlar.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Blood porn kategorisin de sanırım başı çekecek film. Aksiyon, hikaye, dövüş sahneleri muhteşem. Keşke efektler de bu filmin ciddiyetini tastikleseymiş. Warner Bros dan nasıl böyle bi film çıkmış anlamadım açıkçası. Yani Robert Rodriguez in filmleri bile bunun yanında solda sıfır kalır. Ama istenen tadı ağzınızda bırakıyor. Bol bol kan, vücut parçası ve dövüş görmek istiyorsanız bu film kaşmaz.
1 yıldan fazla önce
umutgokgul profil resmi
umutgokgul
ninja filmi sonuçta mantık aramamak lazım ama bi yere kadar çok çok mantıksız sahneler vardı sadece aksiyon seviyorsanız aksiyon için izleyin
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Türkiye'de değil Berlin'in Türk mahallelerinde çekilmiş fakat yine de türkçe şeyler görüp bayrağımızı da görmek hoş tabi.
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmde aksiyon bol. Fakat başka hiçbir şey yok. Aksiyon izlemek istiyorum diyorsanız tavsiye ederim fakat onun dışında çok da gerekli değil.
neredeyse 4 yıl önce
ZamaziNgo0O profil resmi
ZamaziNgo0O
Filmi dikkatlice izlerseniz türkiyede çekilmiş sahneler mevcut.Ben 2. izleyişimde görmüştüm...
4 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
son dönem ninja filmleri içinde en başarılı yapıtlardan biri.
4 yıldan fazla önce

Ninja Assassin filmini beğenenler

Ninja Assassin filmini içeren raflar

Ninja Assassin filmi hakkında ilgi çekici içerikler