Ihtiyarlara yer yok (No Country for Old Men) (2007)

Ihtiyarlara yer yok (2007)No Country for Old Men

Puan 8.1 (16 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
531
32
1476
413
kabasakal profil resmi
kabasakal
Oyunculuk izledik. Balon bir film fikrimce herkes ne kadar iyi film demiş ama neresinin iyi olduğunu ne hikmetse yazmamış. Oscar alınca kafadan tescilleniyor film o psikolojiyle izleyince değerlendirmek zor olabiliyor. En azından benim fikrim bir film anlatması istenen şeyleri bu kadar imgenin arkasına saklamamalı bazı yerler manasız manasız düşündürdü film boyunca. İyi film demekten öteye giden birkaç ingilizce kaynaktan öğrendiğim şeylerle film bir hikaye edebiliyor. Anlaşılır olmalı demiyorum ama bu kadar kasıntı olması da izlerken yorucu olmasına sebep olabiliyor.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Beklediğimden farklı bir filmdi. Takipleşme gerçekten dikkat çekici. Bardem'in oyunculuğu ise ayrıca izlettiriyor kendisini. Büyük bir bölümü keyifle izlesem de yine de film bittiğinde beklediğim o harika tat kalmadı ağzımda. Güzel bir film 7/10
report_problem
2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Javier Badem'in muhasebeci kılıklı seri katili canlandırdığı Coen's filmi.Bence normal vir filmdi. Aşırı bir yanı yoktu. Standart polisiye filmlerine nazaran, bireysel duygulara daha çok odaklanmış. Josh Brolin ve Tomy Lee Jones karakterlerine yüzeysel bağlamışlar. Ama karakterleri daha detaylı. Bardem ise tam bir metot oyuncusu gibi karakterini benimsemiş ve kamera karşısında "Anton" benliğini çıkarmış. Ama ne yazık ki karakteri çok boşluklarla dolu. B tipi filmlerde ki amaçsız önüne geleni öldüren ve elini kolunu sallayarak dolaşan karakterlerden farkı yok. Keşke biraz geçmiş motifleri işlenseydi. Genel çerçevede ise sıkmayan ama benim için çerezlik bir film.
report_problem
3 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Coen Kardeşler yine hayal kırıklığına uğratmıyor. Muhteşemdi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Bence filmi anlayamamanın en büyük nedeni yanlış karakteri başrole almaktan kaynaklanıyor. Gerilim konusunda gerçekten çok sağlam sahneler var.
report_problem
3 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Başarılı... 8/10
report_problem
4 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Neden bizim sinemamızdan böyle karakterler çıkmıyor ? Bilenler hatırlayacaktır Ezel dizisinde ''Temmuz'' adında bir katil tiplemesi vardı şapkalı converse giyen bi tip.Gerilimi o kadar güzel yansıtan bir tipti ki üzerine film bile yapabilirdi o karakterin
report_problem
4 yıl önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
Javier bardem karakteri o kadar iyi o kadar müthiş canlandırmış ki hani ne söylesem az.. Filmi bahsedildigi kadar iyi yapan tek sey bu. Ama onun disinda bu film ne hakkinda ne olup bitti de bu kadar övülüyor onu anlamis degilim cunku anlamsizdi. yazik etmisler karaktere
report_problem
4 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
Şimdi filmin başrolü Tommy Lee Jones olarak görülsede bir kere başrol değil. Yardımcı oyuncu. Filmi sırtlayanlar. Josh Brolin ve Javier Bardem ikilisi. İkisi de çok iyiydi gerçekten. Onun dışında klasik Oscar kazanan filmlerden. Javier Bardem en iyi yardımcı ödülünü almasına rağmen hak etmediği bir ödüldü. Çünkü en iyi oyuncu dalında alması gerekiyordu kanımca. Onun dışında tabi biraz kafa yorulması gereken ve iyi bir film izleyisinin sevebileceği tarzda bir film. Başarılı bir yapım. Puanım 10/8,5.
report_problem
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KLASİK OSCAR FİYASKOSU Yine tuhaf bir film. Özelliği yok. Sıkıcı ve uzun. Ne aksiyonu vasatın üstüne çıkıyor ne de efekti iddialı. Javier Bardem in oyunculuğu dışında seyre değmez. Tommy Lee Jones da her zamanki gibi iş yok!
report_problem
4 yıldan fazla önce
caglaaaa profil resmi
caglaaaa
Mü-mü-mükemmeldi.. Dilim tutuldu resmen. Filmin sonunda altın vuruşu yapmış Coen abilerimiz. Kessinlikle izleyin. Filmde Javier Bardem'in oyunculuğuna, karaktere bayılaccaksınız.. İzlemezseniz karşınıza bi daha güzel film çıkmasın inşşşşş diyor ve noktayı koyuyorum :D
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Harika bir başyapıt. Bu Coen kardeşlerden hiç kötü iş çıktığını görmedim henüz. Oyunculardan tutun senaryo, diyaloglar, olmayan müziklere kadar her şey harikaydı. Bence defalarca izlenebilir.
report_problem
4 yıldan fazla önce
hexagon profil resmi
hexagon
izlediğim en iyi gerilim filmlerinden..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Tekrar tekrar izlenecek filmlerden...
report_problem
5 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
pek sarmadı beni..
report_problem
5 yıl önce