Nuh: Büyük Tufan (Noah) (2014) afişi

Nuh: Büyük Tufan (2014)
Noah

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 5.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
138 dakika
gkhn. NOAH, İncil’de geçen Nuh’un Gemisi hikayesinin uyarlamasıdır. İnsanların işlediği günahlarla harap edilen bir dünyada, Nuh’a ilahi bir görev verilir: Alemi gerçekleşecek sel felaketinden kurtaracak bir gemi inşa etmek.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Hollywood kafası taşıyor elbette ancak görsel anlamda ve oyunculuklar için oldukça etkileyici diyebilirim. Hikaye aynıdır değildir çok ilgilenmiyorum. Döneminin fairy tale furyasına çok uymuş sadece bunu söyleyebilirim. İnsan türleri, iradesi, merhamet vesaire oldukça çeşitlendirilmişti. Ciddi bir film çekme amacı ile yola çıkılmadığı belliydi. Ancak o esrikliğin üzümle, yaşamın tohumla, beklenen umudun böğürtlen ile gelmesi beni çok memnun etti. Yalnız watcher'ları Mazlum Kiper sesi ile dinledikçe aklıma Saruman ve Entlerin muharebesi geldi sürekli ahahah.
0
4 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Beklenilen etkiyi bırakmadı...
2
1 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Çeşke hiç yapılmamış olsaydı dediğim filmlerdendir. İlk çıkacağı zaman dört gözle beklemiştim. Fragmandan falanda baya beklentim vardı. Ama filmi izleyince resmen çöküntü yaşadım. Konu o kadar dağınık ve dikkatsiz kurgulanmış ki bazen konu örgüsü dağılıyor. Başta. zaten bize göre hikaye yanlış. İslama göre. İzledim pişmanım
0
neredeyse 2 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
3d izledigim bir filmdi,kara listeye eklemisim,o donem yorum dahi yapmamisim.Dini acidan hicbir onyargi tasimadan bu konuda beklentisiz izledim ama nuh tufanini konu disi birakin,bu kadar mantik hatasiyla dolu ,hicbir ucundan tutulmayan,oyunculuklarin vasat ,sahnelerin gereksiz uzatildigi,basbayagi sikici bir film beklemiyordum.Ah "Nuh Tufani" ne guzel bir film olurdu,yapan olsaydi :(
0
2 yıl önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
Konuyu bir filme güzel uyarlamışlar, gerçekten filme dönüştürülmesi zor bir olay, o açıdan taktir ettim. Görsel açıdan da oldukça iyi, sadece tufanı değil öncesi ve sonrasını da anlattığı için gayet yeterli ve hoş olmuş.
2
2 yıl önce
mistafa profil resmi
mistafa
konu açısından sıkıntılı olsada görsel açıdan güzeldi
0
2 yıldan fazla önce
oguzhank8 profil resmi
oguzhank8
Benim en büyük dezavantajım bu filmi 3D olarak izlememdi. Ne zaman bir filmi 3D izlemeye kalksam burnumun kaşıntısıyla uğraşmaktan izleyemiyorum. Onun dışında 2 sene arka arkaya Oscar almış kaliteli oyuncu vardı ki bu filmin çok harika olduğunun mesajcısıdır. Russell Crowe gerçekten film seçerken çok çok ince eleyip sık dokuyor. Gerçekliğe uygunluk bakımından incelersek elbet kopukluklar standarttan sapmalar bulunur. Film izlerken ne olursa olsun sadece esere odaklanıp maneviyatı kapının arkasında kalması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin WWZ gibi düşünüp böyle bir şeyin gerçekte hiç olmadığını düşünüp sadece senaryo olarak düşünüp izlersek.. İşte o zaman kötü bir film olmadığı ortaya çıkıyor kendi adıma görüntüleri kaliteli buldum. Tabiki daha iyi şeyler beklenirdi bu konuyla ilgili ama yerden yere vuranları duydum o kadarda hak etmiyor.
0
2 yıldan fazla önce
kubra.tegilmez profil resmi
kubra.tegilmez
Çok saçmaydı ya neysee
1
2 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
filmi izlerken filmden önce ister istemez inanç sorgulaması yapıyorum ve hiristiyan uydurması olarak beyaz perdeye yansıyan bu filmi kınıyorum filmde zina tarzı şeyler oluyor bunu bi peygamber filmine koyacak kadar alcak bu şerefsizler
0
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hiç bir filme kötü demem. Harcanmış bir emek var sonuçta. Daha iyisini zaten yapamam. İzleyici olarak yorumum şudur ki; şöyle güzel kadroyla o kadar da sermaye koymuşsunuz biraz daha iyi bir şey beklerdim sanki.
1
neredeyse 3 yıl önce
holyshit profil resmi
holyshit
imdb'de 6 almış çok bile.şu emma watson'a uyuz oluyordum tam oldu.ne yapmacık bi oyunculuıgu var.russel gibi bi babanın karşısına olmamıs bence :(
1
3 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
Dini kitaplarla bağdaşmayan saçma film.Beklentimin çok altında daha farklı olmasını beklerdim..
3
3 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Yorumlara baktığımda gördüğüm şey daha çok öğrenilmiş hikayenin farklı bir versiyonunu izlemekten duyulan rahatsızlık dile getirilmiş Şahsen farklı bir boyut getirilerek yapılmış bu hikayenin 'film'den ibaret olduğunu unutmamak gerekir düşüncesindeyim.. Canlanmış taşlar konusunda ben de düşünceli olsam da genel anlamda güzel bir filmdi. Daha güzel olabilir miydi? Kesinlikle evet.
2
3 yıldan fazla önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Zayıf ve içinde bulundurduğu oyuncularını hakkını vermeyen bir film.
2
3 yıldan fazla önce
bsrszr profil resmi
bsrszr
Nedense heveslenip izlediğim fakat boşuna zaman kaybı olacak bi filmmiş.
4
3 yıldan fazla önce
muratkacar profil resmi
muratkacar
yapılan reklamla verilen film arasında büyük fark var hayal kırıklığı özellik le hikayedeki değişimler beni olumsuza itti
0
3 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Dini bir konuyu filmde işlemek kolay değil, hassas bir konu inanan milyonlarca insan izliyor . Hangi dinden veya görüşten olursa olsun insanların birbirine saygı duyması , inançlarına saygı duyması gerekir . Benim düşüncem böyle ve bu film hoşuma gitmedi . Tekrar izlenecek bir film değil görsellik ve bazı sahneler dışında içi boş bir film ..
0
3 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Russell, Emma ve Jennifer kadroya bak izlenmez mi izleme de yanında yat
1
3 yıldan fazla önce
aoktay profil resmi
aoktay
zar zor bitirdim :/
0
3 yıldan fazla önce
nilufer510 profil resmi
nilufer510
macera filmi için gittim aile dramı izledim.
0
3 yıldan fazla önce
chatterbox profil resmi
chatterbox
Ortalama bir film bence.Cok guzel degil ama kara listeye alinacak kadar da kotu degil
0
3 yıldan fazla önce
Default0 profil resmi
Default0
Ben Hz NUH'u böyle öğrenmedim ''KARA LİSTE''.
1
3 yıldan fazla önce
elifcanbedir profil resmi
elifcanbedir
tamamen gerçeği yansıtmıyordu ama olsun devesa bir yapıttı ;)
1
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
şimdi izledim.efektleri güzeldi.hayvan sahneleri güzeldi.izlenir....7/10
1
3 yıldan fazla önce
EmirHan profil resmi
EmirHan
Gem,deki hayvanları tütsüyle uyutmayı akıl edebilen Hz.Nuh,bir bebeği öldürmek için neden bıçak kullansın ki? Filme heyecan ve gerilim katma adına bir büyük peygamberi eli kanlı bebek katili adayı haline dönüştürmenin akıl,vicdan ve edeple ilgisi yok..filmin afişinde eli baltalı bir cani görünümünde Allah peygamberi Hz.Nuh sembolize ediliyor.Afişe bak filmin ne kadar uydurma ve dandik olduğunu anla.Sıkıcı,saçma sapan sinir bozucu bir film...
3
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
etkileyici ve güzel bir yapım olmuş ama biraz uzun olmuş . yine de güzel filmdi
1
3 yıldan fazla önce
EMREAYAN profil resmi
EMREAYAN
Akıl oyunları'nın "Bay ve Bayan Nash"ini görmek büyük zevk. Bu türde filmlerde hata olup olmaması önemlidir. Haliyle bir çok konuda bunu değerlendiremiyoruz fakat Noah, bu türde bir filmin vermesi gereken herşeyi vermiş.Birçok görsel efekti başarıyla yaparken, çok basit efekt hatalar sizin de dikkatinizi çekecek ama önem vermiyorsunuz. Harry Potter'ın Hermione'sini de büyüttük en sonunda ve efsanevi bir oyuncu olma yolunda gittiğini bize göstermeye başladı. Müzikleriyle, verdiği mesajlarla, işlenişiyle, sizi sanki o dönemin içine götürüyor. Nuh'un sonlara doğru dönüştüğü hal, "gerçekten böyle mi olmuş acaba?" dedirtiyor insana ama çok hakim olamıyoruz. Umarım filmi seyrederken insanlık mesajları hiçbirimizin aklından çıkmaz.
2
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
En son Blcak Swan ile bizleri mest eden Darren Aronosfky bu sefer oldukça iddialı bir yapımla sinemalara geldi. Şimdiye kadar alışık olmadığımız türde bir yapım olan Noah sezonun hareketlenmeye başladığı zaman sinemalara konuk oldu ama gösterime çıkmadan evvel başta Ortadoğu ülkelerinde yasaklanması sebebiyle adından söz ettiren yapımın din ve kutsal kitap gibi kavramlara nasıl yaklaştığı konusunda fikir ayrılıkları mevcut.
2
3 yıldan fazla önce
caglacaglim profil resmi
caglacaglim
yedi sekiz dakikalık sahneler dışında üç boyutun hiç bir artısı, özelliği yoktu. Konular geçiştirilmiş, bazen ayrı noktalara karışmış ve sonunda bıkkınlık getirici bir sonla insanı sıkan bir yapımdı. aylarca beklediğime değen hiç bir yanı yoktu.
3
neredeyse 4 yıl önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
3D olarak izlediğim bu filmde efsaneyle örtüşmeyen kısımlar görmek beni kişisel olarak rahatsız etse de bu bir gişe filmi,olacak o kadar diyoruz. Pek çok ve pek abartılı görsel efekte ihtiyaç duyulacağını tahmin ettiğimiz için şaşırmıyoruz. Deli gibi gerçeklik aramıyoruz. Filmin çok başarılı sahneleri de var çok vasat sahneleri de. Fakat gemide Nuh'un ailesine anlattığı hikayeyi özel bir ilgiyle izlemenizi tavsiye ederim.
7
neredeyse 4 yıl önce

Noah filmini beğenenler

Noah filmini içeren raflar

Noah filmi hakkında ilgi çekici içerikler