Gece Hayvanları (Nocturnal Animals) (2016) afişi

Gece Hayvanları (2016)
Nocturnal Animals

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.1 / 30 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
116 dakika
seraytaylan Austin Wright'ın 1993 tarihli "Tony ve Susan" romanından uyarlanan film ayrılan iki karı kocanın hayatlarına odaklanıyor. İlk bölümde 20 yıl önce boşanmış eski kocasından kitap nüshaları almaya devam eden bir kadını izlediğimiz filmin ikinci bölümünde ise bir adamın aile ziyaretinin şiddete dönüştüğü anlara tanık oluyoruz. (imdb: 7,9)

Yorumlar

MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Tartışmasız son zamanlarda izlediğim en güzel film. Beni çok derinden etkilemişti ve adeta tokat gibi yüzüme vuran sahneleri oldu. Herkes de aynı etkiyi yaratmaz ama bence izleyin. Yönetmen anlatmak istediği her şeyi tek tek mükemmel incelikte anlatmış ve bize gözümüze sokmadan göstermiş. Filmin o atmosferini yakalarsanız çok seversiniz. Yoksa sıradanlaşır hatta sıkılırsınız boş bir kafayla izlemenizi tavsiye ederim.
0
2 ay önce
sulti profil resmi
sulti
Çok sürekleyici bir filmdi. Hayatımdan 2 saatin gittiğini fark etmedim bile zaman durmuş gibiydi. İzleyiciyi içine çekmeyi çok iyi başarmış; sanki o anları ben yaşıyormuşum gibi hissettim.
1
2 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Daha giriş sahnesiyle ürperten genel atmosferinde insanın midesinde adeta kramp hissetmesine neden olan muazzam bir senaryo. Baştan sona kadar soluksuz izledim, Jake Gyllenhaal'u bu rollerde görmeyi seviyorum, ki o buğulu gözlere çok yakışıyor.. Müzikleriyle de oldukça hoş bir bütün olmayı başarmış film. Özellikle finali, sanki bir tokat gibi...
4
2 ay önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin içine bir kez girmeyi başarıp o güzel kurguyu yakaladığınızda artık kopmanız çok zor. İyi yansıtılmış atmosfer ile başarılı bir film.
3
2 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Filmde başlarda biraz sıkıldım fakat olay örgüsü başaldıktan sonra dağıldım, kendimi toparlayamadım içim acıdı sanki, çok üzüldüm. filmin müzikleri şahane, kostümler çok hoş, oyunculuklar başarılı, hakkını vermişler. Travmatik boyutu çok etkileyici öyle ki bir an filmi kapatasım geldi, yine de devam ettim. o kadar acı ki son dakikada son vuruş. izleyin o sondaki verdiği his çok acaip, şok.
3
2 ay önce
starch profil resmi
starch
İzlerken uyuklamadığımdan da eminim. Bu filmi çektikten sonra parçalara ayırıp dağıtmışlar, sonra da üşenip toparlayamamışlar. Bu arada kaybettikleri parçalar da var. Buram buram travma. Oscar adayları arasında 1-2 tane dışında hep travmatik filmler.
5
2 ay önce
damla. profil resmi
damla.
Bu filme ne yazsam bilemedim. Bugüne kadar çekilmiş en şık intikam filmlerinden biri herhalde. Ekrana kilitli kaldım. Filmin anlattığı şey çok derin ve muazzam ki bunları bir kenara koyup sadece gerilim filmi olarak baksak bile Nocturnal Animals çok başarılı bir iş olmuş. Şiddetle ve hiddetle tavsiye ediyorum. Uzun zamandır izlediğim en sürükleyici film. Bundan sonra yönetmen Tom Ford’un filmlerini çok daha merakla bekliyor olacağım.
11
2 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Kurgusunu çok beğendim. Hikaye ilk dakikadan kendine bağlıyor. Sanırım sansürlenmiş birkaç yer. Susan suçlu mu yoksa mağdur mu karar veremedim. Gerilimi dozundaydı. İki başrol de hakkını vermişti. Pişmanlık, yanlış seçimler temalı dram demek daha doğru olur film için. ^^
2
3 ay önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Oyunculuklar güzel, hikaye güzel, gerilimi yüksek bir film. Müziklerini çok beğendim. Yorumlara bakarak filmi anlamadığımı düşünmüştüm ama anlamışım. Bence çok da derin anlaşılmayacak bir film değil. Tek takıldığım nokta onun dışında çok güzeldi, izleyin.
8
3 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kurgusu gerçekten muazzam... Nasıl bir histir ki o? Yansıtmalar ve bağlanan metaforlar kilit nokta... Sonunda ise Suzan'ın çaresizliyle siz de her şeyi bir anda çözmüş bir şekilde ekrana bakakalabilrsiniz. Kısacası insanı dumur eden bir film.. İzleyin...
6
3 ay önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
filmde benim göremediğim başkalarının gördüğü ne var acaba ???
1
4 ay önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
muhteşem
0
4 ay önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
sürükleyici fakat fazla derin, ben izledim ama anlamadım bir an kötü bir film mi diye düsündüm ta ki birisi anlatıncaya kadar. kurgu mükemmel. kesinlikle izleyin
3
4 ay önce
Haticeozkrn profil resmi
Haticeozkrn
Jake Gyllenhaal ❤
2
4 ay önce

Nocturnal Animals filmini beğenenler

Nocturnal Animals filmini izlemek isteyenler

Nocturnal Animals filmini içeren raflar

Nocturnal Animals filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön