Gece Hayvanlari (Nocturnal Animals) (2016)

Gece Hayvanlari (2016)
Nocturnal Animals

Puan Like 7.8 / 52 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
116 dakika
seraytaylan Austin Wright'ın 1993 tarihli "Tony ve Susan" romanından uyarlanan film ayrılan iki karı kocanın hayatlarına odaklanıyor. İlk bölümde 20 yıl önce boşanmış eski kocasından kitap nüshaları almaya devam eden bir kadını izlediğimiz filmin ikinci bölümünde ise bir adamın aile ziyaretinin şiddete dönüştüğü anlara tanık oluyoruz. (imdb: 7,9)

Yorumlar

Caffeine profil resmi
Caffeine
Yorumlara bakıyorum da filmi izleyenler keskin bir çizgi ile ikiye bölünmüş izlesem mi izlemesem mi karar veremedim
2 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Kusursuz bir kurgu ve çarpıcı bir yapım.
5 ay önce
ozgetos profil resmi
ozgetos
Filmi düşünmeden sadece izlemek için izleyenlerin anlamayacağı bir film olmuş. Mükemmel değil ancak çarpıcı.
9 ay önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
"bomboş" yorumları gördüm çok üzüldüm açıkçası. harika bir "intikam" filmi bile diyebilirim. izlemeyip ne yapacağız?
9 ay önce
Oznurr profil resmi
Oznurr
FİLMİ ANLAMAYANLAR YANİ HERKES İÇİN!
İzlediğim kuruguyu mantıksız buldum ancak okuduğum incelemeleri daha mantıksız buldum. Olumlu ya da olumsuz yorum yapanların filmi anladığını düşünmüyorum. Filmi incelemelerini okumadan anlayamazsınız. Söylenilenlere ve incelemelere göre Edward yazdığı romandaki Tony'nin başına gelenlerle, Susan'ın Edward'ı terketmesinde Edward'ın çektiği acıyı anlatmak istiyormuş. Örneğin; Tony'nin karısının ve kızının cesedini bulduğu kırmızı koltuk Susan'ın Edward'ı terk ettiği sahnede Edward'ın yüzüne vuran kırmızı ışığı simgeliyormuş. Bu kadar ince bir mesajın filmi izlerken ne gibi bir yararı olacağını ya da kimin gerçekten bunun farkına varacağını merak ediyorum. Romandaki katil Ray gerçekte Susan'mış. O zaman Lou ve Turk kimler oluyor? Susan romandaki Ray karakterini sadece okuduğu halde iş arkadaşının telefonundan bebeğine baktığında Ray'in yüzünü halüsünasyon olarak nasıl görüyor ? Bunun gibi birçok detay. Herşey o kadar ince anlam taşıyormuş ki filmde bunu anlayamıyorsunuz ancak filmden sonra yorumları okuyarak öğrenebiliyorsunuz. Buda o zaman neden film var ki sorusunu akla getiriyor?
10 ay önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
berbat bir film bomboş bir senaryo ne buldunuz şu filmde Allahın cezaları youmlarınıza kanıp izledik
12 ay önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
gençler ayıp sahne var mı ya ona göre izliycem
12 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ne ara geçti bitti bu iki saat ...İtiraf etmeliyim ki adından ve afişinden ötürü çok etkilenerek izleğim ve pişman olmadığım bir film oldu...Çarpıcı bir hikayeyi çarpıcı bir şekilde sunmuş yönetmenimiz Tom Ford...Sanırım kendisinin aynı zamanda da modacı olmasından dolayı mekanları,dekoru çok iyi düzenlemiş..Metaforlar çok etkiledi beni..Ayrıca Amy Adams filmde oldukça asildi...ŞİDDETLE TAVSİYE :)
1 yıldan fazla önce
kadifekirpik profil resmi
kadifekirpik
Güzel başladı güzel bitti. Özgün bir senaryo görmedim fakat olayların geçiş evreleri anlatım dili çok iyiydi. Duygular çok net oyunculuklar bi o kadar sağlam. Bazı diyaloglarsa düşündürücü. “Birini seviyorsan sorunları çözmeye çalışırsın. Öylece bir kenara atmazsın. Dikkatli olman gerekir. Bir daha eline geçmeyebilir çünkü.” Bu gerçekten Kağıt kesiği gibi.
1 yıldan fazla önce
trevor profil resmi
trevor
hmm çok güzeldi aslında. ama ben başkalarının gördüğü kadar über bi güzellik göremedim.
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir filmin her saniyesi sembollerle mi dolu olur arkadaş! O metafor senin bu metafor benim gezinirken arada nerede kaldığınızı unutup, filme adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Ama şükür ki film o kadar karışık değil ve metaforları bağlamak da çok kolay. Kitap ve gerçek hikaye birbirine çok güzel bağlanmış. Geçişleri çok sevdim. Finalindeki aniliğe de kızmadım çünkü o sırada bir önceki sahneyi anlayıp sindirmekle meşguldüm:) Spoiler kısmında sorun var sanırım. Buradan sonrası spoiler:)Yorumlara baktığımda, çoğunlukla finaldeki intikamın zayıflığından yakınılmış. Ben tam tersini düşünüyorum.
Ölümüne mutsuz bir kadın, öyle bir kitabı okuduktan sonra o halde yalnız başına bırakılıyorsa, bu o kadın için felakettir. Devamı olsaydı kadının intihar sahnesini izliyor olurduk diye düşünüyorum. Çünkü hayatı o kadar negatif ki en ufak olumsuzluğu bile sığdıracak yer kalmamış artık. Bu sebeple intikamın ağır olduğunu düşünenlerdenim.
Oyunculuklar da şahaneydi.
2 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
ben mi modern dunyaya ayak uyduramayan yasli oldum bu filmler mi bos. son zamanlar da izledigim her sey hayal kirikligi. tim birtonla baslayan kotu gidisat bi filmi de pas gecemedi. kurulmaya calisilan baglar cok acemi ve alti doldurulamamisti
2 yıl önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Tartışmasız son zamanlarda izlediğim en güzel film. Beni çok derinden etkilemişti ve adeta tokat gibi yüzüme vuran sahneleri oldu. Herkes de aynı etkiyi yaratmaz ama bence izleyin. Yönetmen anlatmak istediği her şeyi tek tek mükemmel incelikte anlatmış ve bize gözümüze sokmadan göstermiş. Filmin o atmosferini yakalarsanız çok seversiniz. Yoksa sıradanlaşır hatta sıkılırsınız boş bir kafayla izlemenizi tavsiye ederim.
2 yıldan fazla önce
sulti profil resmi
sulti
Çok sürekleyici bir filmdi. Hayatımdan 2 saatin gittiğini fark etmedim bile zaman durmuş gibiydi. İzleyiciyi içine çekmeyi çok iyi başarmış; sanki o anları ben yaşıyormuşum gibi hissettim.
2 yıldan fazla önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Daha giriş sahnesiyle ürperten genel atmosferinde insanın midesinde adeta kramp hissetmesine neden olan muazzam bir senaryo. Baştan sona kadar soluksuz izledim, Jake Gyllenhaal'u bu rollerde görmeyi seviyorum, ki o buğulu gözlere çok yakışıyor.. Müzikleriyle de oldukça hoş bir bütün olmayı başarmış film. Özellikle finali, sanki bir tokat gibi...
2 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin içine bir kez girmeyi başarıp o güzel kurguyu yakaladığınızda artık kopmanız çok zor. İyi yansıtılmış atmosfer ile başarılı bir film.
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Filmde başlarda biraz sıkıldım fakat olay örgüsü başaldıktan sonra dağıldım, kendimi toparlayamadım içim acıdı sanki, çok üzüldüm. filmin müzikleri şahane, kostümler çok hoş, oyunculuklar başarılı, hakkını vermişler. Travmatik boyutu çok etkileyici öyle ki bir an filmi kapatasım geldi, yine de devam ettim. o kadar acı ki son dakikada son vuruş. izleyin o sondaki verdiği his çok acaip, şok.
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
İzlerken uyuklamadığımdan da eminim. Bu filmi çektikten sonra parçalara ayırıp dağıtmışlar, sonra da üşenip toparlayamamışlar. Bu arada kaybettikleri parçalar da var. Buram buram travma. Oscar adayları arasında 1-2 tane dışında hep travmatik filmler.
2 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
Bu filme ne yazsam bilemedim. Bugüne kadar çekilmiş en şık intikam filmlerinden biri herhalde. Ekrana kilitli kaldım. Filmin anlattığı şey çok derin ve muazzam ki bunları bir kenara koyup sadece gerilim filmi olarak baksak bile Nocturnal Animals çok başarılı bir iş olmuş. Şiddetle ve hiddetle tavsiye ediyorum. Uzun zamandır izlediğim en sürükleyici film. Bundan sonra yönetmen Tom Ford’un filmlerini çok daha merakla bekliyor olacağım.
2 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Kurgusunu çok beğendim. Hikaye ilk dakikadan kendine bağlıyor. Sanırım sansürlenmiş birkaç yer. Susan suçlu mu yoksa mağdur mu karar veremedim. Gerilimi dozundaydı. İki başrol de hakkını vermişti. Pişmanlık, yanlış seçimler temalı dram demek daha doğru olur film için. ^^
2 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Oyunculuklar güzel, hikaye güzel, gerilimi yüksek bir film. Müziklerini çok beğendim. Yorumlara bakarak filmi anlamadığımı düşünmüştüm ama anlamışım. Bence çok da derin anlaşılmayacak bir film değil. Tek takıldığım nokta onun dışında çok güzeldi, izleyin.
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kurgusu gerçekten muazzam... Nasıl bir histir ki o? Yansıtmalar ve bağlanan metaforlar kilit nokta... Sonunda ise Suzan'ın çaresizliyle siz de her şeyi bir anda çözmüş bir şekilde ekrana bakakalabilrsiniz. Kısacası insanı dumur eden bir film.. İzleyin...
2 yıldan fazla önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
filmde benim göremediğim başkalarının gördüğü ne var acaba ???
2 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
muhteşem
2 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
sürükleyici fakat fazla derin, ben izledim ama anlamadım bir an kötü bir film mi diye düsündüm ta ki birisi anlatıncaya kadar. kurgu mükemmel. kesinlikle izleyin
2 yıldan fazla önce
Haticeozkrn profil resmi
Haticeozkrn
Jake Gyllenhaal ❤
2 yıldan fazla önce

Nocturnal Animals filmi hakkında ilgi çekici içerikler