Nothing But the Truth (2008) afişi

Nothing But the Truth (2008)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
108 dakika
PrestijMeselesi Washington D.C’de bir gazetede muhabir olarak çalışan Rachel Armstrong, bir olayda CIA ajanının kimliğini açığa çıkardığı ve kaynağını açıklamayı reddettiği için mahkemeye çıkmak zorunda kalır. Onu çok zorlu bir dava süreci beklemektedir...ALINTIDIR

Yorumlar

yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Basın özgürlüğü, mahkemeler ve devlet kavramlarıyla ilgili bir film. Yazdıklarının arkasında duran ve hiç bir şekilde geri atmaması sebebiyle haksız bir şekilde cezaevine gönderilen yazarın gerçek bir hikayesi.. Konu size de tanıdık geldi değil mi!1!!
Filmin sonuna doğru mahkeme salonunda müdafinin savunması.. uzun ama okunmalı..
sayın başkan ve mahkeme üyeleri. 1972'de branzburg ve hayes davasında bu mahkeme, jüri öncesinde kaynaklarının ismini saklayan gazetecilerin aleyhine karar verdi. ve bu da hükümete bu gazetecileri hapse atma yetkisini verdi. 5'e karşı 4 oyla kabul edildi. o zamanlarda doğru bir karar olsa da kararı veren yargıç stewart yıllar geçtikçe hükümetin gücünün kat ve kat arttığını söyledi. bu güç politik görüşleri ne olursa olsun hükümetler tarafından yanlış kullanılıyor ve kurbanlar insanlar oluyor dedi.

yıllar geçti, bu güç karşı konulamaz hale geldi. bayan armstrong hükümetin istediğini yapabilirdi. dürüstlük yeminini bir anda bozabilirdi. hemen evine ve ailesine dönebilirdi. fakat bunu yapmış olsaydı hiçbir kaynak ona bir daha asla bilgi vermeyecekti ve hiçbir kaynak bir daha onun gazetesine konuşmayacaktı ve yarın başka gazetecileri de tutukladıkları zaman aynı şey bütün gazetelere olacaktı. ve bu yayınlar tamamen önemsiz kılınacaktı. bu da birinci yasayı tamamen anlamsız yapar.

söyler misiniz bana, eğer bir başkan gizli bir suç işlese ya da bir ordu mensubu işkence yapsa bunları nereden bilecektik? ülke olarak hiçbir zaman doğruları öğrenemeyecektik. sadece güçlü olan konuşacaktı. sorumluluklarından korku duymadığı zaman bir hükümetin ne özelliği kalır ki?

bu gece bu düşünceyi kırmalıyız. gazetecilerin hapse attırmak başka ülkeler için geçerli. kendi vatandaşlarından korkan ülkeler için. onları seven ve koruyan ülkeler için değil.
7/10
1
2 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
iyidir iyi. Bu tarzdaki diğer filmlerden biraz farklı ilerleyen ve cok farklı biten sürükleyici güzel bir film. tavsiye ederim.
0
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
inanilmaz bir senaryo...despotlugun sinirlari dehsete dusuruyor...ve kesinlikle tahmin edemeyeceginiz bir final...
1
3 yıldan fazla önce

Nothing But the Truth filmini beğenenler

Nothing But the Truth filmini içeren raflar

Nothing But the Truth filmi hakkında ilgi çekici içerikler