Noviembre (November) (2003)

Noviembre (2003)November

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
104 dakika
324
6
803
509
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Benim tarzım değil.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İzlediğim en anlamlı filmlerden biri...
error_outline
5 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Yönetmenin gerçekleri aktarıyormuş gibi bir hava vererek seyirciyi duygusal olarak işin içine katmaya çalıştığı sahte belgesel film. Can sıkıcı bir durumdur. Yönetmen böyle bir şeye neden ihtiyaç duydu anlaşılır değil.
Bu filmi kurgu olarak değerlendireceksek son derece kötü bir filmdir çünkü film sadece bize herşeyin yaşanmış olduğuna inandırmak için çekilmiş.
Onun dışında elle tutulur bir mesajı yada sanatsal boyutu yoktur, son sahne hariç. Bence Sadece son sahneyi çekip güzel bir kısa film yapmalıydı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
EFSANE! Hala izlemeyen varsa mutlaka izlemeli!
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Northeaster profil fotoğrafı
Northeaster
“Sanat, içinde geleceği barındıran bir silahtır…”
Başka bir dünya mümkün mü? Dünyayı değiştirebilir miyiz? Yoksa sadece değişmemek için dünyaya mı direniriz? Alfredo ve arkadaşları da dünyayı değiştirebilmek adına ellerindeki en güçlü silahı kullanırlar: Sanat! Yönetmenliğini Achero Manas’ın yaptığı Noviembre, adını Alfredo’nun kurduğu tiyatro grubundan alır. Kapitalizmin satın aldığı sanatı, salonları, ışıkları, alkışları reddeden grup, bir sahne dekoru olmak yerine sokağa iner ve nefes alan gerçek oyuncu olmayı tercih eder. Sanatın metalaştırılmasına karşı özgürlüğü savunurlar ve özgürlük kahkahalar ile sokakta kazanılır.
error_outline
6 yıldan fazla önce
kadifekirpik profil fotoğrafı
kadifekirpik
''... devlet memurları, ticaret, reklamcılık, tekdüzelik,rahatına düşkünlük, boş zaman, can sıkıntısı, bürokrasi ve yalan dolan! BİR TEK SANAT YOK! '' nefiss
error_outline
6 yıldan fazla önce
jalapeno profil fotoğrafı
jalapeno
Son sahneye kadar fikrim, filmi konusuna aldanıp da izlediğim ve zaman kaybı olduğuydu. Tabi ki bu anafikirle ortaya çok daha güzel ve etkileyici bir film konulabilirdi. Film son 10 dakikadan ibaret olsaydı, bir şey kaybetmezdi. Hatta son 10 dakika dışındaki kısımlar çöptü. Ama o 10 dakika izlemeye değer.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
Noviembre'nin son gösterileri dışında hiç bir gösterilerini beğenmesem de fikir olarak çok iyi bir iş çıkarmışlardı ortaya. Tüm güzel fikirlerin nasıl da öldürüldüğünü izlettirdi film.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Asli. profil fotoğrafı
Asli.
Alfredo.. bundan sonra ruhumun derinliklerinde daima yer edecek bir isim olacak. ve adı her aklıma geldiğinde inandığımız değerler uğruna savaşmanın, yaşamanın ve özgürlüğün anlamını daha da derinden hissedeceğim. uzun cümleler yazamayacağım, yazmak da istemiyorum. zira üzerine söylenecek çok bir şey de görmüyorum. ancak izlediğinizde anlayabilirsiniz, hissedebilirsiniz ruhunuzun özgürleştiğini ve hayatınızdaki bazı şeylerin önemini. kısaca, muazzam bir film..
error_outline
8 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil fotoğrafı
siborgmujgan
adeta midemde bir özgürlük kanıyor
error_outline
8 yıldan fazla önce
92mali profil fotoğrafı
92mali
Sanat için sanat demiş,flash-mob tarzı etkinliklerle dikkat çekmeyi kararlaştırmış bir grup gencin hikayesi.Gerçekçi bir film.Lakin ben şahsen grubun gösterilerini hiç ilgi çekici veya sanatsal bulmadığım için filmden pek etkilendiğimi söyleyemem.Müzikal bir filmde müziklerin vasat olduğunu düşünün,öyle bir his.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Gizo profil fotoğrafı
Gizo
Elimden gelse kocaman bir açık hava sineması kurar, bu filmi herkese izletirim.Mükemmel.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Verdiği mesaja bakınca, insanın sinemasal anlamda eleştiresi gelmiyor. Teröre bile yer yer toleransları olan hükümetlerin, sanata tahammüllerinin olmaması... Neyse ben bir şey demiyorum.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
GoodDaySunShine profil fotoğrafı
GoodDaySunShine
Bence daha çok, çok çok çok sevilmeyi cok çok çok izlenmeyi hak eden bir film..
error_outline
9 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
dialoglardaki -ozellikle baslardaki- yapaylik olmasaydi kult olacak bir film...
birde yasananlarla pek alakasi olmayan kardes olayi var rahatsizlik veren...bence...
error_outline
9 yıldan fazla önce