Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) (2013)

Sihirbazlar Çetesi (2013)Now You See Me

Puan 8.5 (28 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
2204
60
5056
403
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Hayatınızı değiştirecek değil de izlerken eğlenebileceğiniz bir film. Detaylara çok takılmadan izlenirse keyif veriyor. Ekibin uyumu çok iyiydi. Rolünde yadırgadığım kimse olmadı. Aslında tam dizilik bir havası da yok değil.
report_problem
3 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Uzun bir zaman sonra bir filmin künyesini hiç araştırmadan oturup izledim. Her ne kadar; soygun, kaçma-kovalamaca vb. gibi aksiyon unsurlarının bolluğu filmin ritmini izleyici için baştan sona diri tutmuş olsa da; hikaye, felsefesini "sihir, büyü, illüzyon, illuminati" gibi hurafe kavramlara dayandırmış ve bu konulara uzak duranlar ya da ilgisini çekmeyenler için bir zaman kaybı yaratmıştır/yaratacaktır- diye düşünmekteyim. Ayrıca filmin iki yerinde alaycı bir tavırla vurgulanan "insanların bu konulara(sihir, vs.) olan zaaflarından ve zayıflığından faydalanmak" mesajının izleyiciye(yani yine biz insanlara) oluşturulan karakterlerin zeka seviyelerine işaret olarak yedirilmeye çalışılması da gülünç ve korkakça bir tavır. Neyse tüm bunları elimizin tersiyle bir kenara itersek; çok keyifli, çok sürükleyici, çok güzel, çok çok çoo...k bir film sizleri bekliyor! hemi de sonu sürprizli!!
report_problem
3 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
Her sahnesinin filmin bütünlüğüne katkıda bulunduğu nadir filmlerden. Olayın gidişatı boyunca eksik bıraktıkları yer hiç yok. Yada ben görmedim. Eğlendiren merak ettiren ekrana kilitleyen hatta büyüleyen film :) eksik bırakılan sahne yok beklentiyi aşan film.
report_problem
3 yıldan fazla önce
smyye.atakul profil resmi
smyye.atakul
hiç sıkılmadan izlediğim gayet başaralı çok güzel bi film
report_problem
4 yıl önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
ne desem spoiler olur, sadece arkanıza yaslanın ve bu şöleni izleyin, tabi böyle bir şey mümkünse :)
report_problem
4 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Oldukça sürükleyici ve nasıl bittiğini anlamadığım, akışkanlığı en iyi filmlerden biri. 2.cisi çekilecek sanırım. Bu yüzden bazı soru işaretlerimi şimdilik dillendirmeyeceğim. Morgan Freeman'ın hapse girmesi vs.. Belki ikinci filmde başka bir çözüme kavuşur. Zenginden alıp fakire verme, intikam ve romantizm (dozu az da olsa) karışımı olması da başarılı idi. 1080p'nin hakkını verdi :) Sonunu hakikaten tahmin edememiştim. Tavsiye ederim. ''Ne kadar yakından bakarsan o kadar az şey görürsün'', ''Şimdiye kadar hiçbir şey kilitlenememiştir.'' filmde öne çıkan iki replik oldu.
report_problem
4 yıl önce
raintimex profil resmi
raintimex
Çok mükemmel bir film izleyenler pişman olmaz bence :) ikincisini bekliyorum sabırsızlıkla
report_problem
4 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Çok sürükleyici ve güzel bi film,özellikle o numaralara bayıldım,en çok da baloncuklu kısma :) fransız tatlısı Melanie Laurent, deneyimsiz interpol ajanı rolüne çok yakışmış, çok ciddi bi soruşturmanın ortasındaki gülüşleri,halleri tavırları yerçekimsiz ortamda aksiyon filmi izliyim ama romantik komedi tadı versin diyenler için bire bir :) her bir karakter ayrı ayrı ilgi çekici,sonu da sürprizli,izleyin :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Güzel bir filmdi. Bir saniye bile sıkılmamıştım. İlginç yöntemler de vardı sihirbazlık konusunda. Keyifli vakit geçirecektir izleyenler :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
Prestij filmini çok sevmemden dolayı mıdır bilmiyorum ama bana sürekli prestiji hatırlattı. abartılmayacak derecede güzel.
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Mükemmel kadrosu tam olarak isteneni vermese de bence gayet başarılı olmuş. Sürpriz finallere ve sihirbazlıktan hoşlananlara kesin önerimdir. İkincisini dört gözle bekliyorum.
report_problem
4 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
bu filmi begenenlere "Hustle" adlı diziyi önerebilirim. her bölümü bunun gibi ayrı bir film sayılır. film içinse eh işte diyorum. fena sayılmaz.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
Gerçekten çok güzel bir film kesinlikle izlemek istiyor kategorisinden bir an önce çıkıp izlendi ve beğendi kategorisine girmeli.
report_problem
5 yıl önce
missbathory profil resmi
missbathory
Şuraya hemen olumlu yorumumu bırakayım.Beni 2 sahnede ciddi anlamda şaşırttılar ve baştan sona hiç sıkılmadan izledim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Ubermensch profil resmi
Ubermensch
hokkabazlık sahneleri hariç pek sarmadı diyebilirim. bilmiyorum ya beğenmek göreceli bi kavram ama sonu şaşırtıcı gelmedi , gizem yapmaya çalışıpta becerememişmi diyeyim neyse film kötülemek huyum değildir saçmayabilirim
report_problem
5 yıldan fazla önce