O Menino e o Mundo (Boy & the World) (2013) afişi

O Menino e o Mundo (2013)
Boy & the World

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Ülke
Brezilya
Süresi
80 dakika
Turuncuklaket Filmimizin baş kahramanı bir çocuk,ismi Cuca. Kahramanımız Cuca anne ve babasıyla kırsalda yaşamaktadır. Babasının onları terkedip şehre gitmesinin ardından burdaki renkli dünyası kararan Cuca, babasını aramak için valizini alıp yola koyulur. İki ayrı dünyanın, doğal ve yapayın, sadelik ve kaosun çatışmasını dünyayı hayretle izleyen bir çocuğun gözünden yansıtmış olan animasyon büyüleyici müzikler ve capcanlı renklerle içimizdeki çocuğa, derin anlamlarıyla da içimizdeki koca adamlara hitap ediyor.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Basitmiş gibi görünen başarılı çizgileriyle, cesurca kullanılan renkleriyle, müzik ve efektlerin görüntü ile uyumuyla, kolajlarıyla bu film beni büyüledi. Birçok sosyal mesaj da barındıran bu animeyi tekrar izlerim..
5
neredeyse 2 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Başlangıçta şahane müzikleri ve çizimleriyle beni benden almıştı çok güzel sevimli bir animasyon izleyeceğim algısı oluştu, izledikçe çocuk gözüyle, çocuğun hayal gücüyle düşünülüp yaratılmış çizimler kapitalist sistem modern zaman eleştirisi bununla birlikte bölünmüşlük, şehir yaşamı, acımasız dünya gözler önüne serilmiş . bu diyaarlara alıp götüren yürek burkan aldığı övgüleri sonuna kadar hak eden bir yapım olmuş bence.
5
neredeyse 2 yıl önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Derin mesajları olan bir animasyondu. Posterine aldanıp sevimli bir şey izleyeceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz demektir! "Prizkafa" bir çocuğun gözünden ülkesinde yaşanan sosyo-kültürel ve ekonomik değişimlere şahit oluyoruz. Brezilya yapımı bir animasyon olmasına rağmen Prizkafanın ülkesi o kadar tanıdık ki, bu da bu animasyonu evrensel kılan şeylerden biri. Buna rağmen şahsen çok sıkıldım, içim bunaldı, arada çalan güzel ezgili uydurukça sözlü şarkılar da olmasa sonunu getiremeyecektim.
9
neredeyse 2 yıl önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
renklerin dünyasında siyahın yerine dair güzel eleştiriler var. kente canavar gözüyle bakılırken bir yandan da kent
rengarenk boyamaya çalışılmış ama netice de boyun eğiş var. bunun dışında hayal gücünün doruklarına çıkılmış, görüntü müzik birleşimi harikaydı.
9
neredeyse 2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Günümüzün dünyasına bir çocuğun rengarenk boya kalemleriyle eleştirel bir bakış... Muhteşem bir grafik sunum...
6
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlginç bir film olmuş. Babasının aramak için yollara düşen bir çocuğun dünyaya bakışını, yine o yaşlarda bir çocuktan çıkacak çizimle izliyoruz. Dialogsuz oluşu biraz akışını ağır kılmış, finali ise ağır ağır hissedilen eleştirilere ise birden darbe vurmuş ve teknolojinin getirisi bu yıkımı tüm gerçekliğiyle görünütüye getirmiş. Farklı hoş bir film olmuş özetle 7/10
7
neredeyse 2 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Çocuk dünyası baloncuklu,meraklı,heyecanlı ve kötü adamların olmadığı bir dünya.çocuk gibi yaşamalı,sonuna kadar gülmeli,öfkelenmeli,ağlamalı,mutlu olmalı..güzel anlara ait melodileri,havaya karışıp yokolmadan yakalamalı ve her güne merakla uyanmalı..Bana çocuk olmayı hatırlattı ve pastel boyalarımla yaptıklarımı :) mor kalp,pembe ağaç,beyaz köpek,yüzen bulut,mavi ev..Not: filmin öyle çiçekli böcekli,mutlu bir konusu yok, sadece çizimlerin bende yarattığı duyguyu yazmak istedim ;)
9
neredeyse 2 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Konusunu falan her şeyini bir yana koyuyorum sırf her bir saniyesi çerçevelik muhteşem çizimleri için bile seyredilir. Kusursuz bir çalışma olmuş gerçekten.
9
neredeyse 2 yıl önce
Turuncuklaket profil resmi
Turuncuklaket
Hoş bir animasyon ve farklı bir anlatımı var. Capcanlı renkleriyle beni büyüledi, ve tabi müzikleriyle. Tavsiyedir.
3
neredeyse 2 yıl önce

O Menino e o Mundo filmini beğenenler

O Menino e o Mundo filmi hakkında ilgi çekici içerikler