O Menino e o Mundo (Boy & the World) (2013)

O Menino e o Mundo (2013)Boy & the World

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
Portekizce
Ülke
Brezilya
Süre
80 dakika
17
1
31
40
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Her bir sahnesine, her bir saniyesine mest oldum. Diyaloglar olmadan bile her duyguyu çok yoğun vermiş, anlatılmak istenen hemen yüreğe işleyiveriyor.
error_outline
1 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Basitmiş gibi görünen başarılı çizgileriyle, cesurca kullanılan renkleriyle, müzik ve efektlerin görüntü ile uyumuyla, kolajlarıyla bu film beni büyüledi. Birçok sosyal mesaj da barındıran bu animeyi tekrar izlerim..
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Başlangıçta şahane müzikleri ve çizimleriyle beni benden almıştı çok güzel sevimli bir animasyon izleyeceğim algısı oluştu, izledikçe çocuk gözüyle, çocuğun hayal gücüyle düşünülüp yaratılmış çizimler kapitalist sistem modern zaman eleştirisi bununla birlikte bölünmüşlük, şehir yaşamı, acımasız dünya gözler önüne serilmiş . bu diyaarlara alıp götüren yürek burkan aldığı övgüleri sonuna kadar hak eden bir yapım olmuş bence.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
KlaketKafa profil fotoğrafı
KlaketKafa
Derin mesajları olan bir animasyondu. Posterine aldanıp sevimli bir şey izleyeceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz demektir! "Prizkafa" bir çocuğun gözünden ülkesinde yaşanan sosyo-kültürel ve ekonomik değişimlere şahit oluyoruz. Brezilya yapımı bir animasyon olmasına rağmen Prizkafanın ülkesi o kadar tanıdık ki, bu da bu animasyonu evrensel kılan şeylerden biri. Buna rağmen şahsen çok sıkıldım, içim bunaldı, arada çalan güzel ezgili uydurukça sözlü şarkılar da olmasa sonunu getiremeyecektim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
renklerin dünyasında siyahın yerine dair güzel eleştiriler var. kente canavar gözüyle bakılırken bir yandan da kent
rengarenk boyamaya çalışılmış ama netice de boyun eğiş var. bunun dışında hayal gücünün doruklarına çıkılmış, görüntü müzik birleşimi harikaydı.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Günümüzün dünyasına bir çocuğun rengarenk boya kalemleriyle eleştirel bir bakış... Muhteşem bir grafik sunum...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
İlginç bir film olmuş. Babasının aramak için yollara düşen bir çocuğun dünyaya bakışını, yine o yaşlarda bir çocuktan çıkacak çizimle izliyoruz. Dialogsuz oluşu biraz akışını ağır kılmış, finali ise ağır ağır hissedilen eleştirilere ise birden darbe vurmuş ve teknolojinin getirisi bu yıkımı tüm gerçekliğiyle görünütüye getirmiş. Farklı hoş bir film olmuş özetle 7/10
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Çocuk dünyası baloncuklu,meraklı,heyecanlı ve kötü adamların olmadığı bir dünya.çocuk gibi yaşamalı,sonuna kadar gülmeli,öfkelenmeli,ağlamalı,mutlu olmalı..güzel anlara ait melodileri,havaya karışıp yokolmadan yakalamalı ve her güne merakla uyanmalı..Bana çocuk olmayı hatırlattı ve pastel boyalarımla yaptıklarımı :) mor kalp,pembe ağaç,beyaz köpek,yüzen bulut,mavi ev..Not: filmin öyle çiçekli böcekli,mutlu bir konusu yok, sadece çizimlerin bende yarattığı duyguyu yazmak istedim ;)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
EsraG. profil fotoğrafı
EsraG.
Konusunu falan her şeyini bir yana koyuyorum sırf her bir saniyesi çerçevelik muhteşem çizimleri için bile seyredilir. Kusursuz bir çalışma olmuş gerçekten.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Turuncuklaket profil fotoğrafı
Turuncuklaket
Hoş bir animasyon ve farklı bir anlatımı var. Capcanlı renkleriyle beni büyüledi, ve tabi müzikleriyle. Tavsiyedir.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce