Of Mice and Men (1992)

Of Mice and Men (1992)

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
46
1
107
32
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Okuduğum en iyi öykülerden biri Steinbeck'in ölümsüz eseri.. Açıkcası filmin buna çok yaklaşamayacağını düşünüyordum ki bu sefer de Malkovich'in unutulmaz oyunculuğu eklenmiş bu muazzam hikayeye. Uyarlamalar her zaman kitabını aratır ama bu kitabı kadar kusursuz bir eser olmuş. Oyunculuklar, geçtiği dönemin yansıtılması ve hikayenin çok güzel filme aktarılması. Hikayeye birşey demiyorum zaten ki çok uzun zaman sonra gözlerimin yanından yaşlar süzülmesine neden olan bir film oldu ki sonunu bile bile. Belki de bu beni daha çok etkiledi. George'un yaşadığı zorluğu hissedip (öykü okurken de aynısı olmuştu ahh Lennie ahh dedim kendisini suçlayamasam da. Diyecek çok şey de bulamıyorum tarihinden dolayı gözden kaçan bir film ama mutlaka izleyin. Filmi de izleyin öyküyü de okuyun hem Malkovich'in oyunculuğunun hem de Steinbeck'in kaleminin tadına varın. Tek minik ufacık bir kusur söyleyebilirim filme dair. Muhteşem güzelliğiyle Curly'nin eşi ahıra girdiği zaman elinde Coca Cola şişesi olması çok böyle nasıl desem göze parmak olmuş ortamla devirle zamanla mekanla çk uyumsuz ve direk gözüme battı ki Coca Cola'nın bu konuda en başarılı firma olduğunu söyleyebilirim belki farkında olmadan 500 filmde sağda solda bir kola şişesi ve ya tabelası bir şekilde reklamını görürüz. Bu yüzden öyküsünü bir tık daha üstte tutuyorum ama ikisinin de lezzeti çok yüksek ve bu hiç önemi olmayan bir kusur yine de gözüme battığı için söylemek istedim. Özetle herşeyiyle dört dörtlük hikaye dört dörtlük film mutlaka izleyin. 9,7/10
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Film boyunca lennie karakterini john coffey'ye benzeten bir tek ben değilimdir diye düşünüyorum. lennie iri ancak iriliğinin tam aksi, saf ve masum bir karakter, aklı biraz gidik ve yumuşak tatlı şeylere değer veren birisi, bu özelliklerin bazıları J.coffey'de de var hatta fare sevme coffey'de olmasa bile başka bir karaktere entegre edilmişti. john coffey steinbeck'in kitabından esinlenilmiş bile olabilir neden olmasın:D. karakterlerin benzemesinin dışında tabi ki green mile çok daha üst bir seviyede benim için ancak bu yapımda son derece yalın ve kitaba sadık kalınarak çekilmiş. Kitabını okuyanlar için film muhteşem bir görsel canlandırma.
error_outline
3 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Mutlaka izlenmesi gereken bir klasik.John Malkovich'in gülümsetirken duygulandıran şahane performansına hayran olmamak imkansız.Şiddet dolu dünyada çocuk olmaktan daha zor bir şey varsa o da çocuk ruhlu bir yetişkin olmak sanırım.Kitaptaki detayları bire bir yaşatan,sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
gangrel profil fotoğrafı
gangrel
John Malkovich muhteşem bir aktör.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
John Steinbeck' in harika romanının birebir uyarlaması. Adeta kitabı tekrar okdum. Çok dokunaklı, ince ve önemli sosyal mesajlar içeren dolu dolu bir film olmuş. Fakat filmde en çok öne çıkan şüphesiz Malkovich' in harika performansı, benim için unutulmazlar arasına giren bir karakter oldu Malkovich' in hayat verdiği Lennie karakteri. Gary Sinise' nin perfomansı da iyiydi ve yönetmenliğinin mükemmel olmasa da gayet başarılı olduğunu belirtmeliyim. Benim için en büyük eksisi sonunun yeterince dokunaklı olmamasıydı sanki biraz fazla hızlı gelişti.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Böyle önemli bir baş yapıtın neden 10 beğenesi var merak ettim doğrusu. Romanını zamanında okumuş insanlara tavsiyedir. Dev oyuncu John Malkovich'in dev adam Lennie karakterini nasıl yarattığına inanamazsınız. Çok duygu yüklü bir filmdir, mahvolacaksınız.
error_outline
6 yıldan fazla önce
abiniz profil fotoğrafı
abiniz
elinin ayarı olmayan , tuttuğunu koparan bir cengaverin hikayesi
error_outline
neredeyse 7 yıl önce