Of Mice and Men (1992) afişi

Of Mice and Men (1992)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
115 dakika
gangrel En iyi arkadaşlar Lennie (Malkovich) ve George (Sinise) Ekonomik kriz döneminde kendilerini California'da işsiz bulurlar. Buldukları işleri ise Lennie'nin çocuksu zihni nedeniyle kaybetmektedirler. Tyler Çiftliği'nde işe alındıklarında, patronun kötü yürekli oğlu Curley'nin (Casey Siemaszko) sıkı disiplinine rağmen işlerinde başarılı olurlar. Ama dünyaları, Curley'nin mutsuz eşi (Sherilyn Fenn, Twin Peaks) Lennie'nin merhamet duygularına mağruz kaldığında paramparça olur. Artık George'un da merhamet duygularıyla bir karar vermesi gerekmektedir
Middle after

Yorumlar

burcst profil resmi
burcst
Mutlaka izlenmesi gereken bir klasik.John Malkovich'in gülümsetirken duygulandıran şahane performansına hayran olmamak imkansız.Şiddet dolu dünyada çocuk olmaktan daha zor bir şey varsa o da çocuk ruhlu bir yetişkin olmak sanırım.Kitaptaki detayları bire bir yaşatan,sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film.
1 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
John Malkovich muhteşem bir aktör.
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
John Steinbeck' in harika romanının birebir uyarlaması. Adeta kitabı tekrar okdum. Çok dokunaklı, ince ve önemli sosyal mesajlar içeren dolu dolu bir film olmuş. Fakat filmde en çok öne çıkan şüphesiz Malkovich' in harika performansı, benim için unutulmazlar arasına giren bir karakter oldu Malkovich' in hayat verdiği Lennie karakteri. Gary Sinise' nin perfomansı da iyiydi ve yönetmenliğinin mükemmel olmasa da gayet başarılı olduğunu belirtmeliyim. Benim için en büyük eksisi sonunun yeterince dokunaklı olmamasıydı sanki biraz fazla hızlı gelişti.
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Böyle önemli bir baş yapıtın neden 10 beğenesi var merak ettim doğrusu. Romanını zamanında okumuş insanlara tavsiyedir. Dev oyuncu John Malkovich'in dev adam Lennie karakterini nasıl yarattığına inanamazsınız. Çok duygu yüklü bir filmdir, mahvolacaksınız.
neredeyse 3 yıl önce
abiniz profil resmi
abiniz
elinin ayarı olmayan , tuttuğunu koparan bir cengaverin hikayesi
3 yıldan fazla önce

Of Mice and Men filmini beğenenler

Of Mice and Men filmini içeren raflar

Of Mice and Men filmi hakkında ilgi çekici içerikler