Ihtiyar Delikanli (Oldeuboi) (2003)

Ihtiyar Delikanli (2003)Oldeuboi

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
120 dakika
1176
68
3121
633
vinivre profil fotoğrafı
vinivre
sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz, insan üzerinde etki bırakan, çok sarsıcı bir film.
error_outline
7 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Beyninizi eritecek türden sürprizlerle dolu tarihin en iyi intikam filmlerinden. Bayıldım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Çok sarsıcı bir film. Başlarda neden tutsak edildiği tahmin edilemediği için kişide merak uyandırıyor, açıkçası kendini izletiyor film. Çatı katı sahnesi başlarken sonu tahmin edilebilir oluyor ama yine de insan inanılmaz sarsılıyor. Hak ettiği ilgi ve ödül kabul edilebilir durum. Asansör sahnesinde adamın yaptığı da kabul edilebilir. Sadece filmin sonunda adamın yüz ifadesinden ama hipnoz etkisini göstermedi mi? diye düşündüm o kadar. Güzel film, izleyin ve dedikodu yapmayın.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Çok uzun zamandır erteliyordum keşke hep erteleseydim. Cidden felaketti. Rezil dövüş sahneleri, pek de kaliteli olmayan çekimler ve aptallık,gereksizlik derecesi bir intikam sebebi. İntikamın yaratıcı olması dışında filme kötü olmayacak tek söz bulamıyorum. Ahlak falan değil lafını ettiğim... Ay gerçekten sinirlerimi alt üst etti.. Bence kesinlikle kötüydü. Net!
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Ben kendimi kinci sanırdım bu nasıl bir intikam planıdır.. Yorumları okudum iyi ki başlarda o kadar sıkıldım ki film akarken bi göz attim dedim okudukça meraklandım da devam ettim :) Müzikler gayet iyiydi son 20 dk fevkalade idi. Başı için bir şey söyleyemicem bana biraz yorucu geldi dediğim gibi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
baras profil fotoğrafı
baras
Ne kadar yavaş ilerlese de sondaki plot twistleri ile kendini affettiriyor.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Can yakan bir senaryo ! P E E E S !
error_outline
3 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Bu filmin üstüne bir film koyamıyorum. Hayatımda böylesine etkilendiğim bir film gelmedi bir daha. Her sahnesi yönetmenlik harikası, Sinema sanatının doruk noktası. 10/10
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
maximus585858 profil fotoğrafı
maximus585858
İlk başlarda biraz sıkıldım korece olduğu için. 10 dk sonra falan film sizi içine çekiyor zaten. Filmi sonuna kadar izlemeyen pişman olur. İntikamın böylesini görmedim ben.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
seraytaylan profil fotoğrafı
seraytaylan
çok geç kaldığım bir film daha.beklentileri karşılayan bir film olmuş. müzikler harikaydı :) oyunculuklar harikaydı. intikam duygusu çok iyi hissedilen bir filmdi. çok başarılı bence
error_outline
4 yıldan fazla önce
serpilozdemir profil fotoğrafı
serpilozdemir
uzun zamandır erteliyodum sonunda ızleyeyım dedım o kdar ovguye karsı bı fılm bu kadarmı ıgretı olur ensest ilişki işlenıyo ve bunu goren buna sahıt olan bırınden ıtıkam alınıyor bumu en ıyı ıntıkam fılmı yapımda gecen herkesın nokta nokta nokta yanı
error_outline
4 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Efsane müzikleri olan , kusursuz bir intikam oykusu.
error_outline
4 yıldan fazla önce
elganja. profil fotoğrafı
elganja.
ben 2003 yapımı güney kore versiyonunu izledim. min-sik choi olağanüstü bir oyunculuk sergilemiş, hikayenin başında biraz sıkıcı gitti doğrusunu söylemek gerekirse, fakat devamında merakla izlettirdi. yalnız, filmin finalini tahmin etmek şahsım adına hiç de zor olmadı. ensest ilişki, bildiğin romantik hale getirilmiş, japon mangası versiyonunun yapımcısının bu türden eğilimleri var mıdır diye düşünmeden edemedim açıkaçası. çünkü, öyle güzel işlemiş ki konuyu, film karakterlerine ne kızabiliyor, ne de duruma karşı çıkabiliyorsunuz, sanki olması gereken buymuş da yaşanmış gibi geliyor ve son derece empatik hale getirebiliyor izleyiciyi

benzer türde bir incendies tadı bırakarak finali içimde bir yangın olmuştur. bir kez daha anladım ki, bu dram filmleri ciğerimi söküp alıyor ve bana göre filmler değil, etkisinden kurtulmak gerçekten zor.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
kevsercan profil fotoğrafı
kevsercan
sonunda ağzım açık şok halinde izledim , yuuuhhh !!!!!
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
megung profil fotoğrafı
megung
Kurgu kötü, hikaye iğrenç, oyunculuklar rezalet, sonu biraz değişik o da kurgudan kaynaklı zaten sırf sonu tahmin edilemesin diye öyle saçma yapmışlar ki ben şahsen filmin sonuna kadar hiçbişey anlamadım boş boş izledim.Normal de beğenmesem bile izleyin belki beğenirsiniz cümlesini sık kullanırım amma bunu izlemeyin boşverin son derece gereksiz bir film ..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce