Oliver Twist (2005) afişi

Oliver Twist (2005)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
130 dakika
cinemarty Oliver Twist bir yetimdir ve çok geçemden yetimhaneden kaçarak korkunç bir eve düşer. Kendisine yapılan kötü ve acımasız davranışlar Londra’ya kaçmasına neden olur. Burada Artful Dodger yakalar onu ve Fagin’e götürür. Fagin, bu genç adama çok iyi davranır ama bu gerçekten de Oliver’ın istediği hayat mıdır orası tartışılır.

Yorumlar

Sherlock.1854 profil resmi
Sherlock.1854
1986-88 yılları arasında karşımıza çıkan The Returns of Sherlock Holmes dizisinde yer alan Dr Watson rolünü oynayan Edward Hardwicke'in yüzünü tekrar görmek ayrı bir mutluluk :)
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Mükemmel bir hikaye ve üstüne Polanski adını görünce beklentilerimi çok çok yukarılara çekmiştim. Ama daha ilk 10 dk da bunun yersiz bir beklenti olduğunu farkettim. Oyunculuklar vasat Kingsley dışında ama o da mükemmel değil. Başrol Barney Clark ise rezalet. İlkokul piyesi seviyesinde bir oyunculuk göstermiş. Neyseki sonrasında da oyunculuğa devam etmeyip bırakmış. Umarım okuyup kendisine yararlı olucak bir meslek seçmiştir :D Herneyse filmi her yönden eksik buldum hikayenin güzelliği bile yansıtılamamış hızlıca geçip gitmiş herşey karanlık sahne kullanımları da çok başarılı değil. Abartılı hareketlerle mizahi birşeyler katılmak istenmiş ama sadece abartılı olarak kalmış. Oliver Twist'i merak edip kitabını da okumaya üşeniyorsanız hemen hemen 60 yıl önceki yapım çok daha başarılı onu izlemenizi tavsiye ederim. 3,5/10
2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Fagin karakterinin izlerken Ben Kingsley olduğuna inanmak mümkün değil daha doğrusu fark etmek. Ancak filmden sonra oyunculara bakınca anlayabiliyorsunuz. Gerçek romanı kadar eğlenceli bir o kadar da gerilim dolu bir film. Kesinlikle çocuklara göre bir film değil. Tam Roman Polanski işi işte. İzlerken saf, masum bir film gibi gelir ama devam ettikçe sahneler gerilim hissedilir. Senaryo aynı tabi. William "Bill" Sikes karakterini canlandıran oyuncu da Fagin kadar etkileyicidir.
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
bence hoş bir film. polanski iyi iş çıkarmış. kararında. izlenir.
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
genel olarak film hızlı ilerledi , giriş gelişme bölümü çok hızlı oldu o yüzden pek hoşuma gitmedi zaten soğuk bir filmdi , çok boş zamanınız varsa izleyin
3 yıl önce

Oliver Twist filmini beğenenler

Oliver Twist filmi hakkında ilgi çekici içerikler