Ölümlü Dünya (2018)

Ölümlü Dünya (2018)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Suç
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
107 dakika
279
13
642
18
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
7.2 puanlamayla güzel bir absürt komedi
error_outline
4 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Sağlam kadrosuyla farklı bir film olmuş.Müzikler süper.Eglenceli.
error_outline
9 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Sağlam güldüm. Kadro efsane güldürüyor. Bence farklı bir komedi bakış açısı geliştirmişler. Eğlenmek için izlemek isterseniz istediğinizi alıyorsunuz.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
satir.arasi profil fotoğrafı
satir.arasi
İzlerken oldukça tat aldığım değişik bir Türk filmiydi. Kadro çok iyiydi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Abartılmış bir ÇÖPFİLM ÇÖP ÇÖP ÇÖP
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Sünse de yavanlaşmayan absürt yapısı takdire şayan. Zaman zaman Beckett, Pinter, Stoppard oyunlarını okuyormuş gibi hissettim. Varoluşsal yapının içinde şiddete verilen yer Camus'un benzetmeleri, Braveheart kahramanlık müziği ve Türk filmi yapısından yabancılaştığımız anlar çok iyi yakalanmış. Ama Türk filmi izlediğimizi belli etmek için çok da sağlam vuruşlar yapılmış. Gurbet, Cahit Berkay, Moğollar gibi. Yaratıcı birkaç beyin bir araya gelmiş ne güzel de olmuş ve çok kez de çeşitlendirilmiş. Absürtten şaşmayın lütfen. Hayatı tiye almayıp ciddiye alırsak, bilinç dışına erişemez ve ölüp gideriz. Çok ciddiye alınası bir hayat değil yaşadığımız, görünen, sunulan. Ne diyelim be ağabey ölümlü dünya..
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Pek bir yere bağlanamaması üzse de ara ara güldürdü.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
filmi izlerken rüyalarımdan birindeymiş gibi hissettim; bir hedef var ama süreç müthiş sıkıntılı, işler bir türlü yoluna girmiyor, tam olacak derken hep bir engel, nasıl absürt engeller hem de. bu da bu filme yapılmış en garip yorum oldu herhalde
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Birebir Tarantino taklidi , çöp film. İnsan bu kadar mı çalar çırpar . Ama nasıl beğenildi Bu kadar ? Bunu düşüncem epeyce
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Müthiş ötesi komedi. Belki 10 defa izlemişimidir. İzlemeyede devam edeceğim. Eksikler yok mu? Bolca var ama kendisini izlettiriyor.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ahmet Mümtaz için izledim açıkçası.Eksikleri var elbette yine de güzel,müzikleri de mükemmeldi. Absürd komedi izlemek isteyenler buyursun ;)
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Eksiklikleri çoktu ve çok yoğun diyaloglar üstüne kuruluydu film. Aslında başlangıç kısmı gayet başarılı ve merak uyandırıcıydı ama işler sarpa sardıkça senaryoda sarpa sardı ya da tam tersi ama ortaya çıkan işi beğenmedim. Ali Atay ve kadronun bir kısmı yüzünden beklentim yüksekti ama olmamış benim için.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Bir sürü eksik bir sürü hata var, özellikle senaryo açısından, Feyyaz Yiğit'e aşırı aşırı bir güven var(ki neden) ama sonunda ben çok çok güldüm çokça da eğlendim. Feyyaz Yiğit'e o kadar uzun sahneler yazılacağına Mümtaz Taylan gibi Mehmet Özgür gibi oyuncuların var yahu onlara yazsana.
error_outline
3 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Birkaç yer dışında gülecek pek bir şey yoktu. Gerilim açısından güzeldi o yüzden zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. İzlenir ama çokta şey etmeyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Yüksek bir girişle başlayım 2000 sonrası izlediğim en etkileyici iki Türk filminden birisiydi. ki diğeri Pardon filmi defalarca izleyip replikleri ezberlemiştim. Bu da öyle yapacağım filmlerden biri sanırım. Başından sonuna kahkahanızı hiç kesmiyor ve ilginç ama başarılı bir aksiyon yapılmış bu topraklarda. Başarılı aksiyon komedi olarak ilk bile olabilir gözümden kaçan varsa diye bişey diyemiyorum. Yönetmenin Ali Atay olması da bir o kadar sürpriz oldu benim için ve bir o kadar da güzel. Umarım bu ekibi yeni başarılı filmlerde görmeye devam ederiz.
error_outline
3 yıldan fazla önce