Omohide poro poro (Only Yesterday) (1991)

Omohide poro poro (1991)Only Yesterday

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
118 dakika
34
0
73
33
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
O renkler… o müzikler.. BA YIL DIM! Her anı emek kokuyor. Anime ile yeni tanıştım belki de bunu izlememiş olsam çok kısa sürecekti dostluğumuz ama şimdi uzun ve güzel bir yolculuğumuz olduğunu biliyorum. İçim sıcacık, umut dolu artık.
error_outline
4 ay önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
O kadar güzel bişey izledim ki az önce en içime işledi. Hep derim zaten bu çizgilerdeki samimiyet ve gerçeklik normal filmlerde yok. Bu güzellikte iddiamı fazlasıyla güçlendirdi. İzledikçe beni de çocukluğuma götürdü. Gözlerde yaş yüzde gülümseme :))
error_outline
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İnsanın çocukluğuna dair; anılarımızı, hüzünlerimizi, hayal kırıklıklarımızı, isteklerimizi, mutluluğumuzu hissettiren geçmişe yolculuk yaptıran naif bir animeydi. Belki basit bir konusu ve işleyişi var ama o naiflik insanın içine işlerken özlemin yanında güzel düşünceler, bir etki bırakıyor.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Seyir zevki o kadar yüksek nostaljik bir anime ki yine hayran olunası. O köyde ben de olsaydım diye iç çektiğim olmadı da değil hani :)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Takahata'nın diğer eserlerine göre arka planda kalmış bir film. Sebebinin biraz da filmin, anime deyince zihinde oluşan fantastik öğelerden uzak, daha çok sanat filmi tadında olmasına bağlıyorum. Sakin, huzurlu, yer yer üzebilen hoş bir yapım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
şahsen ben sonunda ağladım. filmin sıkıcılığı kanımca 10 yaşına dönüşlerle ve Takeo ile kırılmış. Geçmişi sorgulamak ve asıl istediğinin ne olduğunu keşfetmek açısından oldukça romantik bir yaklaşımdı ama romantizmi severiz :) <3
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Hayatın içinden bir anime.Sıradan hayatı konu alan film ve animeleri sevenler izlemeli :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ucurtma profil fotoğrafı
Ucurtma
animeler sıkıcı olurmuymuş? olurmuş!
error_outline
7 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Bu filmi çizmek için uğraşmaya gerek yokmuş. Birkaç oyuncu ile çekilebilecek bir yapım. Zaten çizgileri de çok ayrıntılı değil. .
error_outline
neredeyse 8 yıl önce