Once (2007)

Once (2007)

Puan Like 7.9 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İrlanda
Süresi
85 dakika

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Aşkın,duyguların ve müziğin en güzel hallerine içten samimi şekilde tanık oluyorsunuz film boyunca. Müzik bütün duygularınıza tercüman oluyor.
6 ay önce
Oktay221B profil resmi
Oktay221B
karakterleri gibi yalın samimi bir film
1 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
klip gibi.
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Ben çok sevmiştim izlediğim zaman. Temelinde müzik olan her şey güzeldir benim için. Bu işle ilgilenen az da olsa kıyısında yer alan insanlara daha etkili dokunan bir filmdi. İzleyin mutlaka.
neredeyse 2 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Gününün dörtte üçünde müzik dinleyen,kulaklıkla yaşayan ben için şiir gibi bir filmdi.Sıcacık,samimi...
neredeyse 2 yıl önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Müzik dinlemek ile film izlemek arasında kararsız kaldıysanız bu filmi izleyin. İkisini de fazlasıyla karşılayacak olan bir seçenek :)
neredeyse 2 yıl önce
masterofdeath profil resmi
masterofdeath
Falling Slowly şarkısıyla kendine aşık eden bir film.Bir o kadar sade ama bir o kadar da kaliteli film. Mükemmeldi. Hala etkisindeyim.
2 yıl önce
cillembik profil resmi
cillembik
hiç bitmesin istedim, izleyin izlettirin.
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
İlk defa film biter bitmez sayfayı kapatmadım, şarkıyı sonuna kadar dinleyip akan yazıları okudum. Şarkılarını çok sevdiğim filmler olmuştu elbet ama bu bambaşka bir şey. Film resmen hiçbir şey yapmadan çok şey yaptı. Ne bir aksiyon, ne bir macera, ne bariz bir dram ne de tutkulu, sevişmeli öpüşmeli bir aşk... Bunların hiçbiri olmadan çok etkiledi beni. Manken gibi oyuncular olmadan ne de doğal gözüküyor aşklar. İkisi de sağda solda selam verdiğimiz, her zaman görebileceğimiz karakterlerdendi. Müzikler içime işledi, özellikle "Falling slowly" şarkısını şu andan itibaren her gün dinleyeceğim gibime geliyor. Başından da sonundan da oldukça memnunum filmin. Tek bir sahnesinin bile değişmesini istemezdim. Sadece beni bu kadar ağlatmasaydı iyi olurdu.Kendime görev edindim önüme gelene tavsiye edeceğim bu filmi.
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
tatlı karakterlerle yormayan müzik dolu guzel bir film. tavsiye ederim...
2 yıldan fazla önce
Boddah profil resmi
Boddah
İzlediğim en saf ve katıksız filmlerden biriydi.Aşkın,müziğin,insanlığın,duyguların en katıksız haline şahit olmaktı bu.İnsanı bin bir duyguya sevk eden,oradan oraya sürükleyen tertemiz bir aşk ve müzik macerasıydı.

İsteseniz yapamazsınız bunları çünkü samimi olmanız gerekir.Glen Hansard ve Marketa ikilisinde fazlasıyla bulunan şeylerdi bunlar,ekrandan veya sinema perdesinden bunlara erişebilmek büyük ayrıcalık,bunları seyirciye yansıtabilmek ise büyük maharet.Kocaman hüzün girdaplarına girmek için bir kere bile "when your mind's made up" dinlemek yetiyor.Bütün albümden ayrı tuttuğum bir şarkı bu,dinleyipte yaşayan anlar ancak diyeyim.
neredeyse 3 yıl önce
osiris profil resmi
osiris
izlenecekler listemde arkalarda kalmış , neden daha önce izlemedim diye kendime kızdığım bir film.
her saniyesi müzik dolu çok gerçek çok içten bir filmdi.sırf müzikleri için bile izlenilebilirmiş aslında..
3 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
hüzünlü bir tebessüm bırakan güzel bir filmdi :)
3 yıl önce
bercem profil resmi
bercem
muhteşem :)
3 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Alıştığımız ve ister istemez beklediğimiz aşk filmi klişelerinden uzak, müzikle doyuran mükemmel bir film. Enfes bir müzik ziyafeti çektim, çok da etkilendim. Tavsiye ederim herkese.
3 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
aşk filmlerinin bütün klişelerini bir kenara atarak, müzikleri ile içine hapseden bir film. çok beğendim. hatta bitmesini istemedim:) filmi izlerken ara ara kendimi o hollywood aşk filmlerdeki klişe sahnelerin gerçekleşeceğini umarken buldum, sonra kendimden utandım, yönetmeni bir kere daha taktir ettim. kısaca samimi, gerçekçi duygular barındıran bir filmi harika müziklerle süsleyerek sunmuşlar bize.

izlenesi
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Vaooov dedim.. İnsanların sıradan görünüşlülüğünü kelimeler ve müziğin uyumuyla bambaşka duygular yaratan bir film.. Ki uzun süre müziklerin etkisinden çıkamayacağım ve uzun bir süre dinleyeceğim..
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Bazı filmler vardır film gibi değildir de hani o esnada olan biteni dışarıdan bir göz ile izliyormuşsunuz hissine gark olursunuz. İşte karakterleri ve yapısı ile Once böyle bir film. Sıradan kalıplar içindeki aşk filmlerinden çok daha fazlasını söyleyen diyalogları ve tadına doyulmaz müzikleri (ki onların da sözleri şahanedir) bir kere izledikten sonra damakta bıraktığı tadı başka filmde bulmak zor olabilir zira benzeri olduğunu düşünmüyorum. Bu arada bir not düşeyim filmi seven kadar sevmeyen de olabilir :)
3 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Böyle bir film izleyip izlediğini unutur mu insan.:( tekrar b12 vitamini alsam iyi olacak.) b12 probleminiz yoksa izleyince bir daha unutmazsınız en azından müzüklerini.
neredeyse 4 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Ne filmdi be. Filmin etkisinde 1 hafta , müziklerinin etkisinde ise 1 ay kaldım :)
4 yıl önce
Hachiko profil resmi
Hachiko
Çok samimi, iç ısıtan bir film. İzlemeyen kalmasın derim.
4 yıl önce
starch profil resmi
starch
how often do you find the right person?
4 yıldan fazla önce

Once filmi hakkında ilgi çekici içerikler