Bir Zamanlar Amerika'da (Once Upon a Time in America) (1984)

Bir Zamanlar Amerika'da (1984)
Once Upon a Time in America

Puan Like 9.4 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İtalya
Süresi
229 dakika
gkhn. David 'Noodles' Aaronson ve arkadaşları 20'lerin New York'un da beraber büyümüşlerdir. 30'larda gangster dünyasında fırtına gibi esen sıkı dostlar zamanla dağılırlar. Fakat 60'ların sonunda Aaronson New York'a geri dönecek ve geçmişiyle yüzleşecektir. Birlikte büyüyen bir grup Yahudi arkadaşın, gangster dünyasına adım atmasıyla geçirdiği aşamaları ve sonrasını konu edinen film, Spagetti Western'lerle ünlü Sergio Leone'nin çoğu İtalyan bir ekiple, bir çok sahnesini Avrupa'da çektiği bir yapım. Hollywood'un yazılı olmayan kurallarının işlemediği, ahlak muhasebesi ve dersler içermeyen, duygusal olabildiği kadar sert de olabilen bir film

Yorumlar

.Simurg profil resmi
.Simurg
Filmin bu kadar uzun olduğunu fark etmedim bana iki saatlik film gibi geldi. Bilseydim ertelerdim herhalde iyi ki dikkat etmemişim. Bu suç dünyasının içinde her şey var. Türünü sevenler bekletmesin derim.
neredeyse 2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Ne yazsam, nasıl anlatsam bilemiyorum. Kalbime dokunan çok fazla şey vardı. Başından sonuna her şey o kadar güzeldi ki.. Gangsterlerin dünyasına adım atan bir grup gencin hikayesini izleyeceksiniz ancak bu sandığınız gibi sürekli silahların patladığı bir film kesinlikle değil. Bu filmde sevgi, dostluk, kardeşlik, aşk, ihanet, acı... Her şey ama her şey var. Hepsi de tam dozunda. Usta bir aşçının ellerinden çıkan lezzeti tarifsiz bir yemek gibi. Üstelik bu yemeği öyle muhteşem oyuncularla servis ediyorlar ki uzaktan gelen kokuyla bile mest oluyorsunuz. Robert De Niro ve James Woods bunlardan sadece ikisi. 229 dakikalık çok uzun gelen süresine rağmen bir o kadar daha olsa izlenecek bir yapım. Muhteşem Soundtrack' ı da gözlerinizi kapatıp saatlerce dinleyebileceğiniz türden. Benim yaptığım hataya düşüp süresi yüzünden ertelemeyin. İlk fırsatta izleyin bu muhteşem sanat eserini :)
neredeyse 2 yıl önce
GamerPC16 profil resmi
GamerPC16
En genç ve en güçlü olanlarınız, ellerinde kılıçla can verecektir
Bir Zamanlar Amerika'da
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BİR MAFYA KLASİĞİ Herşeyi klasik; konusu, Robert De Niro, süresinin uzunluğu )...Bildiğiniz mafya filmi. Çok havalı.
4 yıldan fazla önce
kaplan profil resmi
kaplan
Mükemmel bir film... Derinden etkileyen bir film... 4 saat değil 10 saat olsa dedirten bir film...
4 yıldan fazla önce
muratkaya profil resmi
muratkaya
Filmin 270 dakikalık extended director's cut versiyonu da bir kaç ay önce çıktı.Amazon da mevcut blu-ray olarak çoklu bölge özellikli blu-ray i olanlar için Leone üstadın 40 dakika eklenmiş versiyonunu da kaçırmamak gerekir.Ayrıca Engin Ardıç ın katıldığım bir sözü ile de "Kendine sinemasever diyen hiç kimsenin, bu filmi seyretmedim demeye hakkı yoktur" film hakkında çok detaya girmeden yorumumu eklemek isterim.
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
filmin bu kadar uzun olduğunu hiç bilmeden defalarca izlemiştim, yorumları okuyunca dikkatimi çekti. bir 229 dakika daha devam etse yine izlerim...
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
masal gibi bir film... dünyadaki en uzun filmlerden biri. bunun da sebebi hayal alemine rahatça dalmak ve o hayalin lezzetinden çıkmamak bir daha.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Jennifer Connelly'nin 84teki halini görmekte oldukça hoştu filmin yanı sıra
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film aşırı uzun geldiğinden aylardır bilgisayarımda durmasına rağmen izlememiştim. En sonunda bu gece yarısını yarın sabah da kalan yarısını izlemeye karar verdim. o 3,5 saati aşkın süre nasıl geçmiş farkına bile varmadım. Kesinlikle bir baş yapıt. İzleyicinin ilgisini çekecek patlamalar kovalamacalar yok saf ve ağır işleyen bir temposu var ama her saniyesi ayrı kaliteli.
neredeyse 5 yıl önce
starch profil resmi
starch
The Godfather serisi tadında... Daha da tatlı
5 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Benim en favori filmim. Ne ararsan var. Aşk, ihanet, dostluk, vb. kadro, müzik, çekimler olağanüstü...
5 yıldan fazla önce

Once Upon a Time in America filmini beğenenler

Once Upon a Time in America filmini içeren raflar

Once Upon a Time in America filmi hakkında ilgi çekici içerikler