Guguk Kuşu (One Flew Over the Cuckoo's Nest) (1975)

Guguk Kuşu (1975)One Flew Over the Cuckoo's Nest

Puan 8.8 (29 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
986
6
2094
348
.SimS. profil resmi
.SimS.
İzlemesi oldukça keyifli, derin anlamları olan, iyi oyunculuklarla bütün olarak güzel yapım
report_problem
8 ay önce
emosss profil resmi
emosss
Harika bir filmdi...
report_problem
8 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Herkes tarafından beğenilmeyeceğini düşünsem de benim bayıldığım bir film oldu. Jack Nicholson da çok sevdiğim bir isim ve başından sonuna kadar akıp gitti film. Sonu ise oldukça etkileyiciydi.
report_problem
9 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Jack Nicholson a bayılıyorum ve her bir filminde ayrı bir hayranlık duyuyorum. Gene fevkalade oyunculuğuyla almış yürümüş. Film hiç 75 yapımı gibi değil sanki bu yılın filmi gibi çok beğendim. Hatta daha uzun soluklu dizisi bile rahatlıkla yapılırmış. Hastaların geçmişlerine gidip neden orada olduklarına dair. Özellikle Şef in hastane öncesi yaşamını çok merak ettim. Finalse ŞOK!!! Hakikaten ağzı açık bırakacak cinsten.Hiç ummadığım bir sondu.
report_problem
1 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
1975 yapımı eşi benzeri olmayan bir baş yapıt. Bütün cast ve figüranlar gerçekten de hasta veya orda ki görevliler olabilir. Çünkü bu oyunculuk değil. Bildiğin kişiliğini bölüp içinde yeni bir karakter yaratmak. Jack Nicholson ' ın mimikleri, bakışları, doğaçlamaları resmen film içim lokomotif olmuş. Yan rolde kiler ise birbirini kusursuz takip eden vagonlar... Verilen müzik ve oluşturulan kasvetli hava sizi o akıl hastanesinin içine hapsediyor. Bir süre sonra sizde kendinizi "Mcmurphy acaba ne yapacak. " diye düşünmeye başlıyorsunuz. Danny Devito ise ufak ufak da olsa kendini gösteriyor. Herkesin izlemesi gereken bir film. Bu ara da
report_problem
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
etten robotlar olmayı mükemmel bir şekilde eleştiren bir film. 'uçamadığınızı düşündüren ellerinize kollarınıza bağlı ipleriniz değil, fikirlerinizdir' anafikri adeta başımın ucunda yanıp söndü film boyunca.izlemediğim her saniyeme acıyorum. sonu da bir harika. mutlaka izleyin
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
O nasıl bir sondu ağzım açık kaldı resmen :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
ahmetsoydan profil resmi
ahmetsoydan
Bende geç izlediğim için kendime kızıyorum Jack Nicholson o nasıl bir oyunculuktur mest oldum doğrusu,insanları yaftalamanın ne kadar kolay olduğunu ve sistemin kendi içinde ne denli açıklar verdiğini çok çarpıcı bir şekilde gözümüze sokan bir film.
report_problem
4 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Sistem eleştirisinin ete kemiğe bürünmüş halidir bu film,başta Mcmurphy ve hemşire Ratched üzerinden harika göndermeler yapılmıştır.Yaftalanmak,etiketlenmek ne demek güzelce anlatır.Evet bu yaftalardan en belirgini DELİ olmaktır,ASİ olmaktır.Toplum kurallarına uymadığın ve onlar gibi yapmadığın için hep damgalanırsın.

Güzeldir,hoştur bu film.Üstüne bi de harika oyunculukları ekleyince,kaymaklı ekmek kadayıfı kıvamında olmuştur.
report_problem
4 yıldan fazla önce
birtank profil resmi
birtank
Hala özlüyorum bu filmi..
report_problem
4 yıldan fazla önce
melikebf profil resmi
melikebf
Bu Martini ne kadar da sevimli bir şey :D Ben bile sonunu getirebildiysem herkes getirebilir diye düşünüyorum, güzeldi :)
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
birtank profil resmi
birtank
Geç kalmışım ben de çoğu kişinin dediği gibi :) Oyunculuların hepsi başlı başlına mükemmel bir karakter sergilemiş.Martini karakteri çok sempatik olmuş.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
sedakasalarr profil resmi
sedakasalarr
Bence çok güzel bir film.Kendine özgü,umursamaz ve deli dolu bir karakter başrol Jack Nicholson
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim @Turca 
Bucket List'i unutmamak lazım.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok geç kalmışım izlemek için. Jack Nicholson ne kadar harika bir oyunculuktur bu. Sadece o değil oyuncuların hepsi harika iş çıkarmış. Ancak benim favorim Martini oldu.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce