Guguk Kuşu (One Flew Over the Cuckoo's Nest) (1975)

Guguk Kuşu (1975)One Flew Over the Cuckoo's Nest

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
1034
6
2186
352
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Şu dünyada herkesin içinde var bi delilik işte :) Jack Nicholson ya adam yaa. Böyle mükemmel bir oyunculuğa çok az şahit olduk ♡
error_outline
3 ay önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Flmin ismi "Deliler diyarından biri geçti" olsa bile, cuckoo'nun bir anlamı da guguk kuşudur ve bu güzel sesli kuşun kısa hayat öyküsü, filme gerçekten çok yakışmıştır. O etkileyici final, aradan ne kadar geçer geçsin, akla kazınmıştır.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
xamorfatix profil fotoğrafı
xamorfatix
''bu gürültüde düşündüklerimi bile duyamıyorum''
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
İzlemesi oldukça keyifli, derin anlamları olan, iyi oyunculuklarla bütün olarak güzel yapım
error_outline
2 yıldan fazla önce
emosss profil fotoğrafı
emosss
Harika bir filmdi...
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Herkes tarafından beğenilmeyeceğini düşünsem de benim bayıldığım bir film oldu. Jack Nicholson da çok sevdiğim bir isim ve başından sonuna kadar akıp gitti film. Sonu ise oldukça etkileyiciydi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Jack Nicholson a bayılıyorum ve her bir filminde ayrı bir hayranlık duyuyorum. Gene fevkalade oyunculuğuyla almış yürümüş. Film hiç 75 yapımı gibi değil sanki bu yılın filmi gibi çok beğendim. Hatta daha uzun soluklu dizisi bile rahatlıkla yapılırmış. Hastaların geçmişlerine gidip neden orada olduklarına dair. Özellikle Şef in hastane öncesi yaşamını çok merak ettim. Finalse ŞOK!!! Hakikaten ağzı açık bırakacak cinsten.Hiç ummadığım bir sondu.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
1975 yapımı eşi benzeri olmayan bir baş yapıt. Bütün cast ve figüranlar gerçekten de hasta veya orda ki görevliler olabilir. Çünkü bu oyunculuk değil. Bildiğin kişiliğini bölüp içinde yeni bir karakter yaratmak. Jack Nicholson ' ın mimikleri, bakışları, doğaçlamaları resmen film içim lokomotif olmuş. Yan rolde kiler ise birbirini kusursuz takip eden vagonlar... Verilen müzik ve oluşturulan kasvetli hava sizi o akıl hastanesinin içine hapsediyor. Bir süre sonra sizde kendinizi "Mcmurphy acaba ne yapacak. " diye düşünmeye başlıyorsunuz. Danny Devito ise ufak ufak da olsa kendini gösteriyor. Herkesin izlemesi gereken bir film. Bu ara da
error_outline
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
etten robotlar olmayı mükemmel bir şekilde eleştiren bir film. 'uçamadığınızı düşündüren ellerinize kollarınıza bağlı ipleriniz değil, fikirlerinizdir' anafikri adeta başımın ucunda yanıp söndü film boyunca.izlemediğim her saniyeme acıyorum. sonu da bir harika. mutlaka izleyin
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
O nasıl bir sondu ağzım açık kaldı resmen :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
ahmetsoydan profil fotoğrafı
ahmetsoydan
Bende geç izlediğim için kendime kızıyorum Jack Nicholson o nasıl bir oyunculuktur mest oldum doğrusu,insanları yaftalamanın ne kadar kolay olduğunu ve sistemin kendi içinde ne denli açıklar verdiğini çok çarpıcı bir şekilde gözümüze sokan bir film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
Sistem eleştirisinin ete kemiğe bürünmüş halidir bu film,başta Mcmurphy ve hemşire Ratched üzerinden harika göndermeler yapılmıştır.Yaftalanmak,etiketlenmek ne demek güzelce anlatır.Evet bu yaftalardan en belirgini DELİ olmaktır,ASİ olmaktır.Toplum kurallarına uymadığın ve onlar gibi yapmadığın için hep damgalanırsın.

Güzeldir,hoştur bu film.Üstüne bi de harika oyunculukları ekleyince,kaymaklı ekmek kadayıfı kıvamında olmuştur.
error_outline
6 yıldan fazla önce
birtank profil fotoğrafı
birtank
Hala özlüyorum bu filmi..
error_outline
6 yıldan fazla önce
melikebf profil fotoğrafı
melikebf
Bu Martini ne kadar da sevimli bir şey :D Ben bile sonunu getirebildiysem herkes getirebilir diye düşünüyorum, güzeldi :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
birtank profil fotoğrafı
birtank
Geç kalmışım ben de çoğu kişinin dediği gibi :) Oyunculuların hepsi başlı başlına mükemmel bir karakter sergilemiş.Martini karakteri çok sempatik olmuş.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce