Ong-bak (Ong-Bak: The Thai Warrior) (2003) afişi

Ong-bak (2003)
Ong-Bak: The Thai Warrior

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Tayland
Süresi
105 dakika
yazcsefa Kutsal Buda heykelinin başı, Ong-Bak, bulunduğu köyden çalınır ve halk bu hırsızlığın laneti ile sefalet içine sürüklenir. Zira, Buda heykelinin köye bereket getirdiğine ve köyü koruduğuna inanılmaktadır. Köy halkı genç Ting’i seçerek, Bangkok’a gidip heykelin başını köye geri getirmesi için görevlendirir. Ting bu zorlu görevde yer altı dünyasında ayakta kalmak için bildiği dövüş tekniklerini sonuna kadar kullanacaktır...

Yorumlar

yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tony Jaa' nın mükemmel dövüş sahneleri dışında pek de bir şey ifade etmeyen bir film en azından benim için. Şöyle vurdulu- kırdılı bir film arıyorsanız kesinlikle tam sizlik. Onun dışında birçok hata barındıran senaryo olarak çok yetersiz bulduğum bir yapım.
2 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Dövüş sahneleri muhteşem
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Canınız biraz kavga dövüş izlemek istiyorsa çok ideal bir film. Uzak doğuluların zaten çok başarılı olduğu bir alan ve bu Tayland yapımı filmde de senaryo falan aklını başından almasa da insanın Tony Jaa'nın performansı görülmeye değer.
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Ong-Bak'ın başı, kutsal Buda heykelinin kafası fakir bir köyden çalındığı zaman, köy halkı sefalet içine sürüklenir. Buda heykeli inanışa köye bereket getirmekte ve köyü korumaktadır. Onsuz köy kuraklık ve sefalet içindedir. Genç Ting, köy halkı arasından Bangkok'a gidip heykelin baş kısmını bulup geri götürme görevi için seçilir. Ting tapınak merdivenlerinde bebekken bulunmuş ve keşişler tarafından büyütülmüştür. Bu kişiler ona muay thai adı verilen dövüş tekniğini öğretmiş, ama bunu kullanarak dövüşmesini yasaklamıştır. Ama Ong-Bak'ın başını kurtarmak için karanlık yeraltı dünyasına girmiştir ve burada kimse o Ong-Bak'ın başını alıp giderken sessiz kalacak değildir.
3 yıldan fazla önce

Ong-bak filmini beğenenler

Ong-bak filmi hakkında ilgi çekici içerikler