Seytan Kadin (Onibaba) (1964) afişi

Seytan Kadin (1964)
Onibaba

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Kült
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
103 dakika
mineucar 14. yüzyıl Japonya’sında savaş atmosferindeyiz... Ailenin erkekleri savaşa gittiği için yalnız kalan gelin ve kayınvalide, bataklığa giren samurayları öldürerek açtıkları çukura atarlar ve zırhlarını yiyecek karşılığında satarak geçinirler. Bir gün çalıların arasında komşuları Hachi’yle karşılaşmalarıyla işler değişir. Hachi, genç kadına ilgi duymaktadır ve ona kocasının öldüğünü söyler. Yaşlı kadın oğlunun öldüğüne inanmazken Hachi amacına ulaşmakta, genç kadına gittikçe yaklaşmaktadır.Bir gün, Hachi ve genç kadın birlikteyken, kaybolmuş bir samuray, yaşlı kadınla karşılaşır. Maskeli samuray yaşlı kadından onu bataklıktan çıkarmasını söyler. Yaşlı kadın onu tuzağa düşürerek maskesini alır ve kendine takar. Fakat maskeyi yüzünden bir daha çıkaramaz ve maskeyle birlikte bir şeytan ruhu, içine girer...

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Korkmak için izleyecekler hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama ilginç deneyimlere açık olanlar çok beğenecekler. Şahsen çok hoşuma gitti. Savaşın sonuçlarını göstermek için harika bir yol. Bunu yapan bir sürü klişe film var ve artık teknoloji ilerledi, daha iyi seyler yapılabilir sanıyorsun ama teselliyi 1964 yapimi bir filmde buluyorsun. Savaşın ve dini dogmaların insanlara neler yaptığını anlatırken bir Budizm efsanesini kullanmak çok zekice. Sıkmaması da filmin bonusu. Tavsiye ederim.
1 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
her açıdan dönemini aşan efsane bir film olmuş. bir tarafta üç insanın korkuları ve istekleri üzerinden din ve doğanın çarpışmasını anlatırken diğer tarafta en saf, gerçekçi haliyle ve bütün çirkinlikleriyle aktardığı savaş olayına da iyice bi giydirmiş. kadın erkek olayının "içgüdü" kısmına gayet gerçekçi ve düz bir dille yoğunlaşırken yaptığı göndermeler ile olayın adem ile havva'dan beri değişmeyen gerçeklerini çok başarılı yansıtmış.
1 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
Eski bir Japon korku filmi. Türkçeye "Şeytan Kadın" olarak çevrilmiştir. Vahşi sahneler içermektedir. İzlenmeli...
3 yıldan fazla önce

Onibaba filmini beğenenler

Onibaba filmi hakkında ilgi çekici içerikler