Sadece Asiklar Hayatta Kalir (Only Lovers Left Alive) (2013) afişi

Sadece Asiklar Hayatta Kalir (2013)
Only Lovers Left Alive

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.4 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
123 dakika
Blacklion Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık eden ve bunun etkisiyle çoğu şeye karşı inancını yitiren iki ölümsüz aşık, iki depresif vampirdir. Adam, iflas etmiş ve büyük ölçüde terk edilmiş hayalet bir şehir görünümünde olan Detroit'te yaşayan; tüm zamanını müziğe ve kimseye dinletemediği şarkılarına ayıran başarılı bir müzisyen, karamsar ve depresif bir vampirdir. Tek aşkı Eve ise uzun bir süredir Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürün içerisinde nefes almaktadır. Eve'ın, Adam'ı ziyarete geldiği zamanlardan birinde kız kardeşi Ava'nın da beklenmedik ziyaretiyle karşılaşırlar. O ana dek beladan başka bir getirisi olmayan Ava, bir kez daha işleri daha içerisinden çıkılması zor bir noktaya sürükler. İnsanlığın bilinçli olarak, kendi elleriyle belirlediği yazgısı Eve ve Adam'ın penceresinden her ne kadar karamsar bir tablo gibi görünse de her daim tutunabilecekleri bir umut ışığı bulurlar.

Yorumlar

nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
her ne kadar film oldukça durağan olsada sevdim ben ya.görseller ve müzik çok güzeldi izlettirdi yani.tekrar izler miyim tavsiye eder miyim bilemiyorum.
0
12 gün önce
Presciante profil resmi
Presciante
insanların festival filmi dediği türden bir film (zaten festival filmi hehe), durağan ve tüm olaylar duygular üstünden gidiyor. Herkese hitap etmeyebilir. Ama bu tür soyut, düşünce filmlerini sevenler bunu da beğenir bana göre. İzlenebilir.
0
5 ay önce
hokitop profil resmi
hokitop
ok durağan bir film
0
10 ay önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
Ayrıca Yasmine Hamdan'a artı bir veriyorum. :)
0
11 ay önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
Ah o müzikler.. Diğer vampir filmlerinden farklı olarak konunun işleniş şekli ve konuşmalardaki alt metin de değerliydi. Gerçi Interview with the Wampire' ın da bu konuda hakkını yememek gerekir.
0
11 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Jim Jarmusch'un iyi bir fikir diye ortaya atılıp çekiverdiği ancak çok da iyi olmayan bir fikri kötü bir dille sinemaya aktardığı eseri. Belki sinema ve sanat alanına yeni girmişler için 'orijinal' olabilir.
0
1 yıl önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
tam istediğim gibi olması için yasmin hamdan ı bile koymuşlar.
4
1 yıldan fazla önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
inanırmısınız sıkılmaktan izleyemedim filmi. çok ciddiyim ben ki 2001 a space odyssey'i izleyip bitirmiş adamım bunu izleyemedim aga. bu nedir ya hayatımda bu kadar sıkılmadım ben.
1
1 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok çok iyiydi ben çok sevdim özellikle müzikleri karakterler harika olmuş görüntü olark tilda yı pek beğenmesem de -adam ın yanında yaşlı kalmış sanki- genel olarak film altyapısı doldurulmuş o kitapları öyle okumayı ne kadar isterdiim çok kıskandım:((
5
1 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Jarmusch reyiz sinemanın sınırlarında
1
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İzledikten sonra hemen soundtrackini bi kenara iliştirin derim. Düşündürücü ve başarılı.
1
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Filmi sevdim. Özellikle edebiyat ve film referansları inanılmaz zevkli kılmış. Sanki normal olan vampirlikmis gibi, gündüz uyuyup geceleri ayakta olmak lazımmış hatta birazdan annem önüme bir bardak kan koyacakmış gibi tribe soktu film beni. Başrollerin karizmasindan, müziklerin güzelliğinden bahsetmiyorum bile. Her zamanki gibi durağan film sevmeyenleri uyarıyorum. İzlemeyin.
6
neredeyse 2 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
Müzik, müzik, müzik! Filmi izledikten sonra 1 hafta boyunca soundtrackini dinledim. Ara ara hala dinlerim. Bence başarılı bir yapım hatta en sevdiğim vampir filmi diyebilirim.
3
2 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
The crow'dan bu yana izlediim en karizmatik filmlerden biri, tavsiye ediyorum.. sevdigim ve sevebileceim ilk ve tek vampir filmi olabilir.. jarmusch'tan ötürü heralde..
2
2 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
insanlar vampirlerden değilde vampirlerin insan kanındaki hastalıktan kortuğu farklı bir vampir filmmi konu biraz ağır olsada iyiydi
0
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Açıkcası filmi oldukça sıkıcı buldum. İlgi çekici tek yanı müzikleriydi diyebilirim.
0
neredeyse 3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Korku sinemasının bir alt türü olarak vimpirili film tanımlamasını türk sinema izleyicisi epeydir kullanmakta.:) O kadar çok vampir filmi çekildi ki bence artık vampir filmi tek basşına bir tür olarak anılmalı. Nasıl westernleri dönem filmi olarak anmıyor western olarak anıyoruz, vampir filmleride artık korku sinemasının alt türüne sığmıyor. Örneğin bu film kesinlikle korku filmi değil. Biraz fantastik, biraz dram, biraz müzikal ve hatta biraz bilim&kurgu ama ana başlık vampir filmi olmalı ve izlediklerim içersinde en sevdiğim vampir filmi oldu diyebilirim. Vampirleri kana susamış aç hayvanlar gibi tasfir etmektense, Gerçekten vampirler olsaydı nasıl olurdu sorusuna yönetmenin bence böyle olurdusu. Bu analamda yönetmen ve senaristin aynı kişi olması beni şaşırtmadı. Son dönem vampir filmlerinden Let the Right One In de fena değildi ancak bu filmde taşlar daha bir yerine oturmuş gibi geldi bana. Belki kimi izleyenler için filmin temposu biraz düşük gelebilir ama ben filmi çok sevdim. iyi seyirler...
3
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
her şeyi güzel...de...müzikleri "güzel"in çok çok ötesinde...
8
neredeyse 3 yıl önce

Only Lovers Left Alive filmini beğenenler

Only Lovers Left Alive filmini izlemek isteyenler

Only Lovers Left Alive filmini içeren raflar

Only Lovers Left Alive filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön