Oslo, 31. august (Oslo, August 31st) (2011) afişi

Oslo, 31. august (2011)
Oslo, August 31st

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Norveç
Süresi
95 dakika
Blacklion Reprise / Tekrar ile Altın Lale kazanan Joachim Trier’in Cannes’da galası yapılan varoluşçu son filmi, hayatı melankoli ve yalnızlık içinde tepetaklak giden akıllı, yakışıklı, hali vakti yerinde Anders’i izliyor. Anders şehir dışında bir yerde sürdürdüğü uyuşturucu tedavisini kısa süre sonra tamamlayacaktır; programın bir parçası olarak da iş görüşmesi yapmak üzere şehre inmesine izin verilir. Ama hazır merkezden ayrılmışken şehirde kalır, boş boş gezer, uzun zamandır görmedikleriyle buluşur. Günün geri kalanında ve gece boyunca, geçmişteki hataların hayaletleriyle ancak aşk, yeni bir hayat olasılığı ve sabah gün aydınlandığında geleceği görme umudu sayesinde başa çıkacaktır.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
biraz ağır işlese de hoş bir filmdi.Oldukça gerçekçi işlenmiş. İskandinav sinemasını sevenler için güzel bir alternatif.
1
2 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
ulan acıttı be. taa, ta içimde hissettim, öylesine tanıdıktı ki andres olmak
kafe sahnesini, yapmak istiyorumları ayrı sevdim
6
neredeyse 3 yıl önce
Novel profil resmi
Novel
Varoluşçu sinemanın en güzel örneklerinden biri. Filmi izledikçe anlıyoruz ki; ince elenip sık dokunan bir senaryo, replikler, hayata dair tespit ve sorular mükemmel. Genel planların kadrajlarının harikalığından mı bahsedeyim, sallanan kamera tekniğinin kullanıldığı yerlerin (film boyunca ve genel olarak) tam yerinde ve etkin olduğundan mı bahsedeyim. Karakterin rolünü iyi oynamasından mı bahsedeyim- bilemedim. Kısacası kafamdaki sinematografiye her açıdan uygun ve bana direk hitap eden bir çalışma olmuş. Filmin kendine özel bir hayran kitlesi yarattığını ve izleyenler oldukça bunun artarak devam edeceğini düşünüyorum. Joachim Trier iyi iş çıkarmış ve takibe alınız. Tavsiyem; filmi izleyiniz.

filmin notu: 7/10
5
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
spoiler de dedim ama yazdırmıyor site. bir aksaklık olmalı :(
0
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
hayatta dair bir gerçeği sade bir dille sert bir biçimde aktaran, her yönüyle çok başarılı bir film. göze batan tek bir şey var, spoilerde.
bu arada, trier 2'de 2 yaptığına göre artık hayran olabiliriz.
2
neredeyse 3 yıl önce

Oslo, 31. august filmini beğenenler

Oslo, 31. august filmi hakkında ilgi çekici içerikler