Outlaw King (2018)

Outlaw King (2018)

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
121 dakika
29
2
84
14
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Başarılı buldum. Eksikleri ve fazlaları var. En bariz olanı da ulusal bir mücadeleyi kişisel olarak algılama önermesinin film sahneleri ile tutarlı olmayışı. Girişteki ve finaldeki düello, filmi ne yazık ki iyi adam, kötü adam daraltmasına götürmüş. Şunu gördüm ki bir süre sonra savaş stratejisi anlamında fikirler azalıyor. Bende Braveheart, Gladiator gibi filmlerle başladı savaş kurgularını biriktirme huyu. Mel Gibson, Patriot filminde de çok etkileyici sahneler verdi izleyicisine. Ama ne olursa olsun bir süre sonra fikir tükeniyor. Vikings'in ve GOT'un savaş kurguları yanında çok da doyurmamaya başlıyor. Umarım stratejik çeşitliliği tamamen kaybetmezler. Her tarihi dönemin ve farklı kültürlerin savaş stratejileri farklı. Başta kullanılan silahlar farklı çünkü. Belki de artık batı ve kuzey odaklı yapımlara ara vermeliler ve güvenli limanlarını terk etmeliler. Doğu ve Güneyde çok sayıda keşfedilebilir içerik var. İzlenebilir bir film olduğunu bir kez daha belirtelim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Eksikleri var ama Mükemmel bir film olmuş.Efsane.
error_outline
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Uzun zamandır izlediğim en iyi savaş - tarih filmi olabilir. Savaş sahnelerini çok gerçekçi buldum. Hikaye gerçek olaylara dayanıyor zaten ama bunu çok sade, abartıya kaçmadan oldukça güzel anlatmışlar. Ben beğendim. Öneririm de. ;) 8/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yine İngiltere'ye karşı bağımsızlık mücadelesiyle uğraşan İskoçya..Ortaçağ devri; haliyle kostümler, dekor, manzaralar şahane..Lakin diyaloglar,oyuncular ve müzik sanki biraz eksikti..
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Süresi çok uzun geldi. Evet bu tarz filmler genelde uzun oluyor, teması ancak işleniyor. Ama bu uzunluk beni yer yer sıktı, ilgim dağıldı. Benim için orta halli.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Outlaw King Netflix'te izleyecek bir şeyler arayanlar için kesinlikle güzel bir seçenek. Film orta çağ savaşlarına farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor olayları dramatize ederek aslında hiçte destansı bir durum olmadığını göstermeye çalışıyor ve genel olarak bunu başarıyorda ancak müzikler dramatik durumu yansıtması için abartılarak kullanılmış buda bir yerde kulağı tırmalıyor.
Filmin İlk sahnesini çekim tekniği açısından çok beğendim tek kamera ile tek parça çekilmiş gibiydi. Kahramanların konuşma sekansları, başroldeki arkadaşın karakteriyle doğru orantılı olarak son derece azdı (Bu yönünü eksik buldum açıkçası filmin derinliğini azaltmış kanımca) hatta savaş sahnesinde o kadar sığ bir konuşma vardı ki Mel Gibson (William Wallace) görse delirirdi.  
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Açıkçası türünün pek çok örneğinin gerisinde ama ben filmi onlarla değil diğer Netflix filmleriyle karşılaştırdım. Bu sebeple de beğendim. Savaş sahneleri gayet uğraşılmıştı ve kostümler, oyunculuklar da filme oldukça katkida bulunmuşlar.Chris Pine ı bu rolde sevdim ama sanki hırslı, kendini savaşa, kazanmaya adamış bir kahraman olarak zayıf kalmış. Daha çok melankoli ve hüsran havası vardı adamda. O yüzden coşku, heyecandan ziyade dram yoğunlukta olmuş. Böyle bir kahramandan izleyiciyi galeyana getirmesi beklenir ama maalesef bu yakalanamamıştı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir-----------> film mel gibson'un braveheart filminden sonrasını anlatıyor. savaş sahneleri çok iyiydi. oyunculukları başarılı buldm. özellikle robert the bruce karakteri ile pine, aşırı sakin tavırları sinir bozucuydu resmen. etki yarattı bende. yapılanları görünce ister istemez iskoç seviciliği ile mücadeleye katılma hissi uyandırıyor, ingiltere için ise antisempati yaratıyor. filmde ingiltere mandasında kalmayı mantıklı bulan iskoç liderlerinin özgürlük mücadelesine vurdukları darbeler fazlasıyla hissediliyor. bu durumun mücadeleyi nasıl çıkmaza soktuğunu izlerken kan donduruyor. yardım etmiyorsun, bari engel olma isyanı yaratıyor. bu durumu en iyi anlayabilecek olan milletlerden olduğumuzu düşünerek filmin izlenmesini tavsiye ediyorum.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce